dsc_dsc
dsc_dsc (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

E-bay Alım Ve Teslimat Süreci

arkadaşlar ebaydan alışveriş yaptım ve diğer arkadaşlara yardımcı olmak için
ebay dan alışverişi anlatmak istedim

1-47st photo adlı satıcıdan 49.90 dolarlık alışveriş yaptım...
opteka 2x tele photo ve 0.45x wide angle lens aldım
kargosu 19.90 dolar tuttu
2- satın aldım adresi açık bir biçimde yazın sonra kargo geç gelebilir.
3- ürünü genellikle usps ile yollanıyor( amerikanın pttsi)türkiyede dağıtımı olmadığından istanbulda ptt devralıyor
4-istanbul upim'e geliyor orada gümrükleme işi var mı diye kontrol ediliyor. 100 dolar ve 100 euro üstünde sorun çıkabiliyor. genellikle elektronik üründe oluyor
5-ardından 1-2 için de bulunduğunuz ilin dağıtım merkezine geliyor ..
6- bulunduğunuz ilin dağıtımına geldikten sonra en geç 2 gün içinde elinize ulaşıyor... evde olmazsanız ihbar bırakılıyor 1 hafta şubede kalıyor... almazsanız geri iade ediliyor aman dikkat

buradan çıkan sonuç ;
şu positive yüksek olan satıcılardan alın ...
hediye paketi yaptırırsanız kesin gümrükte probleem olmaz
ısmarladıktan en geç 15 günde geliyor sabretmek gerekiyor
ben 2 martta ısmarladım 13 martta elime geçti(11 gün )

umarım yardımcı olacak bilgiler verebilmişimdir....

Tarih: 13 Mart 2007, 20:13 - İp: 85.***.**4.186
doli2300
doli2300 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben 2002 de birtane film recorder almıştım ebaydan değeri 375 dolardı. problem çıkmadı. parayı satıcının hesabına havale ettim.

Tarih: 8 Nisan 2007, 16:11 - İp: 85.***.**8.144
allegro
allegro (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar benim ebayden alışveriş sayım 12 oldu şu ana kadar.dolayısıyla bir uyarı yapmak isterim :
-kargo kesinlikle dahil değildir ifadesi kesinlikle yanlıştır,dahildir.bu rakamın sınırı 100 EUR'dur ancak bayram ve yılbaşı esnasında üst sınır 300 EUR'ya çıkar.
-İşiiniz birazda şansa kalmıştır,küçük paketler dikkat çekmez ancak gümrük memuru kalkar açar ve hatta içinde fatura olsa dahi girip google'dan fiyat araştırabilir,hatta ürün ülkede olmasa dahi kend,nce bir fiyat oluşturabilir,bunlarada hazırlıklı olmanız lazım.Ürün üst sınırı aşmasada belirlediği rakam üzerinden %18 KDV+%10 gümrük ödersiniz 1500 USD'ye kadar olan ürünlerde.
-Paypal ilk siparişinizi aldığınızda kredi kartı ekstre bilginizde siparişiniz yanında yazan rakamı paypale girerek unveriyfied olan adresinizi verified yaparsınız.yöntem bu.

benim size tavsiyem başınız ağrımaması için,ucuz lens,neck starp,filtre,kumanda aleti,scree protector,yedek batarya vs.gibi şeyleri almanız.ama dersenizki ben lens,makina vs.getirtmek istiyorum,mutlaka faturayı paketin içine koydurunuz,yinede ''GIFT'' ibaresini yazsın.kimileri yazmaz ve fiyatı da doğru yazacağım benden düşük fiyat göstermemi isteme der.kimilelri ise Türkiye'ye göndermez,altta yer alan açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

Tarih: 9 Nisan 2007, 11:44 - İp: 85.***.**5.181
amerika1
amerika1 (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Forumda konuyla ilgili diyaloglari okudum ve servisimiz ile ilgili bilgi vermek istedim. Fotografla ilgilenen bircok musterimiz var ve genelde aksesuar getirtiyorlar. 100 Euro limiti dogru. 100 Euro'nun uzerindeki paketler gumruge tabi oluyor. 100 Euro limiti sadece satin aldiginiz urun icin gecerli, yani urunun degeri kargo ucreti haric 100 Euro'nun altinda olmali. Bu oran gumruk mustesarliginin websitesine gore yilbasi, bayram gibi ozel gunlerin 1 ay oncesi ve sonrasinda 300 Euro'ya kadar cikiyor. Ilgili websitesi:

http://www.gumruk.gov.tr/content.aspx?cT=3&cId=b_yolcu#7

Bizim servisimizi kullanarak ozellikle E-Bay'de Turkiye'ye teslimat yapmayan saticilardan alisveris yapabilirsiniz. Urununuz bize ulastiginda ayni gun kargoya veriyoruz ve genelde 2 gun, gumruk islemleri uzadiginda da 3 gun icinde elinizde oluyor. Paketleri express kargoyla gonderiyoruz. Tabi biraz daha pahali oluyor ama paket evinize kadar teslim ediliyor, gidip Topkapi PTT'den almak zorunda kalmiyorsunuz. Kargo ucretimiz ilk pound icin (450 gr.) $28. ilk pound'tan sonraki her pound icin $6 ekleniyor.

Baska sorulariniz icin siteden asagidaki linkten bize ulasabilirsiniz.

http://www.amerikadaniste.com/contact_us.aspx

Saygilarimla
Mehmet Genc
Amerikadaniste.comwww.amerikadaniste.com

Tarih: 15 Nisan 2007, 20:31 - İp: 68.***.**0.170
atwalorx
atwalorx (üye)
İzmir / Meraklı

slm
üstadım bu ebay den alışverişle ilgili bazı sorunlarım var.bir türlü beceremedim şu işi.benim için bi alışveriş yapabilmen mümkünse bana herhangi bir hesap no gönderebilirmisin? güven anlamında sorun bnm açımdan olmayacağı için senin ok inden sonra hemen parayı gönderebilirm.maximum 50 liralık yani 35-40 dolarlık alışveriş yapacağım.eğer yardım edebilirsen gerçekten çok mutlu olacağım.msn adresim:[email protected] tel.no.05057910222 İzmir

Tarih: 19 Eylül 2007, 16:46 - İp: 88.***.**0.250
abruzzi
abruzzi (üye)
Edirne / Amatör

ebay dan bir çok alışveriş yaptım ama elektronikte bu gümrüğe takılır muhabbeti yüzünden riske giremedim. satıcılarla direk paypal üzerinden size fatura göndermesini söyleyin alışverişi öyle yapın daha güzel oluyor.

Tarih: 15 Ocak 2010, 23:48 - İp: 88.***.**3.222