ttsunriset
ttsunriset (üye)
Antalya / Meraklı

(dikkat) Aydınlar Foto Market

Oncelikle yeni makinemi almamda degerli goruslerini okuyarak karar verdigim,fikirlerini paylaşan emegi gecen herkese cok tesekkurler. Ilk mesajımın bu sekilde olmasını istemezdim fakat en azından benden sonraki arkadaslar icin bilgilendirme geregi hissediyorum.
350D body+ 18-55 + 90-300 obj.+ tripod +Çanta + 512 CF hafıza kartı+ battery gripten olusan kiti 10gun once Aydınlar Foto Market internet sitesi uzerinden sipariş verdim.Kite gore Turkiye şartlarında taksit vs. konusunda benim buldugum en avantajlı fiyat olması,prof.fotografcı arkadaslarımdan aldıgım feedbackler ile en uygun secim olarak gorunuyordu. Sipariş saatinin uzerinden 20saat geçtikten sonra kargo kapımdaydı,ilk once bravo dedim iyi çalışıyorlar. Paketi açtıktan sonra Çanta ve 90-300mm obj. içinde olmadıgını gorup tel. açtım."Kusura bakmayın elimizde kalmamış biz size en geç 2gun içerisinde ulaştıracağız" yanıtını aldım.Ne kadar cirkin bir davranış olsa da(ben onların yollamadan once haber vermesini beklerdim) beklemeye başladım.1-2-3 gun derken ne kargo ne bilgilendirme tel. veya
e-mail'ı aldım. Tekrar aradım distributor elinde olmaduıgını malesef gelecek haftaya kaldıgını soylediler,ortalıgı yıktım fakat ne müşteri memnuniyeti ne teknik bilgi ne de iş bitirme kabiliyeti olmayan bir arkadaşla bir yere varamadık. Yetkili birisiyle gorusmek istiyorum dedigimde su an burada yok malesef gibi kıvırmalara girdiler. Ertesi hafta oldu beni hala arayan yok yine ben aradım "işte arıyoruz bulamıyoruz,Erkayalar'ın elinde yokmus" dediler. Erkayaları aradım "elimizde var" dedikleri an,tepem attı telefonda yagdırdım. "Beyfendi biz sizi 10dk sonra arayalım" dediler. 10dk sonra "biz objektifi bulduk,bugun kargoya veriyoruz" dediler. Ve tam 10gun sonra komple sete ancak ulaşabildim.
Lutfen eger internetten sipariş verecekseniz firma ne kadar ciddi olursa olsun ilk once telefonla teyit alın benim yasadıgım olayları yasayıp sinirinizi bozmayın.

Saygılarımla.

Tarih: 26 Ocak 2006, 21:34 - İp: yok
ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

Bence Aydılar foto,nun davranışı şöyle olmalıydı.Kargoyu ttsunriset, arkadaşımıza ilk gönderdiğinde iyi niyetli iseler,paketın içine eksik olan urunlerle ilgili bir bilgi notu (şu ana elimize bu urun yok şu tarihte size ulaşacaktır gibi)koymuş olmaları gerekirdi.aRkadaş eksikligin farkına variyor ve Aydınlara telefon ediyor.Eger firma iyi niyetli ise arkadaşimiza kargo ulaşmadan bir telefon edip bilgilendirmeli idi.Ben artık çogu zaman kamunun özel sektorden daha iyı çaliştıgı düşüncesini taşımaya başladım.özel sektor ucuz ve tecrübesiz elemanlara (asgari ücret)maliyetler açısından önem vermeye çalişiyor.ama hizmet kalitesi şiddetli bir biçimde düşmeye başlamıştır.çok örnek verebilirım.Ben burada genel müdur olsam,kargoyu kımler hazırladı ise personel,şef,gn.md.yar hepsinin savunmasını alır,uyarı veya başka bir caza veririm.Ceeza verilmez affedlirse bu olaylar daha çok olur.herkese saygılar.

Tarih: 19 Haziran 2006, 23:40 - İp: 85.***.**7.197
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

merhaba arkadaşlar.
alışverişlerde neden interneti kullanıyorsunuz??
bende nikon 8800 aldım aydınlardan ama gittim yerinde makineyi gördüm, aldım elime çekim yaptı arkadaşlar denedik vs. sonra

kart varmı ? var .ver ordan 1GB kart.
taşıma çantası neler var ? işte şu var şundan var vs. tamam şunu ver.

hepsini yerinde görerek almak daha avantajlıdır ve başınız hiç ağırmıyor.

Tarih: 20 Haziran 2006, 00:26 - İp: 88.***.**8.218
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

birde sayın Oğuz Çeltikci'e müşteriye duyarlılık gösterdiği için teşekkürler.

eleştirilerden ders alarak daha iyiye ulaşma gayretini de takdir ediyorum.

saygılar Oğuz Çeltikci

Tarih: 20 Haziran 2006, 00:29 - İp: 88.***.**8.218
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

hakknı arayacaksın tabi bravo okadar para vermisin adam dolandırmaktan baska bisey degil yagmakta tabiki haklısın benimde basımdan böylebisey gecmisti ve inanki eger bagarıp cagırmassan dis göstermessen umurlarında bile olmuyo haksız olan mahkemeye gider ayrıca sen haklısın

Tarih: 20 Haziran 2006, 09:53 - İp: 88.***.**2.60
sengra
sengra (üye)
Yurtdışı / Amatör

#sengra' tarafından 01.07.2008 19:35:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Haziran 2006, 13:59 - İp: 88.***.**4.89
volknakgül
volknakgül (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

AYDINLARFOTO KADAR REZİL BİR İŞYERİ BİLMİYORUM BEN! YAZIK

Tarih: 14 Temmuz 2006, 15:36 - İp: 85.***.**5.48
ahaday
ahaday (üye)
İstanbul / Amatör

valla sizler yine iyisiniz arkadaşlar, en azından ürünü almışsınız
beni tamamen aldattılar...
nikon fotoğraf makinası aldım bir pazar günü, bana pazar iş olsun diye indirim yapıyoruz diye fiyat çıkardılar.
neyse aldım peşin paraya.
yarısı gün internet sitelerinden bir inceledim ki ne göreyim :
makinada kampanya var ve fiyatı benim verdiğim para kadar, yani indirimleri, pazar iş olsunları hikayeymiş tamamen...
birde peşin verdim, normalde peşine % 6 indirimleri var,peşin ödeme yapmama ragmen indirimden bile yararlanamamışım...
hemen aradım, durumu anlattım, ne dese beğenirsiniz:
arkadaşlar o kampanyayı internetten kaldırmayı unutmuşlar
başka bir yetkiliyle görüştüm, internetteki bilgiler doğrumu diye,
dediki, sitemiz her gün güncellenmekte, hesaplar doğrudur...
durumu ona izah ettim, gel görüşelim dedi.
gittim iş yerine, bana yetkilimiz yok şu an, sen yarın ara paranı havale yapalım dediler.
bir kez daha aradım, bu kezde bizim hesap doğru, indirim internet sitesinden kaldırılmamış dediler, ancak olayın üzerinden 2 hafta geçmişti...ancak kaldırdılar...
ama malesef derdimi anlatacak bir muhatap bulamadım, o ona atıyo, o onla görüş diyo...
olan biz müşterilere oluyo...
ama bir daha AYDINLAR FOTO DAN ASLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...
tavsiyem, paramızla kepaze olmamak için bilgi dagarcığımızdan AYDINLARI silelim...
başka yerden 100-200 ytl daha pahalıya alalım ama rezil olup, enayi yerine konmayalım arkadaşlar

Tarih: 25 Temmuz 2006, 09:50 - İp: 85.***.**3.80
comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

COMANCHİ bu forumu çok hantal ve kullanıcılarının bazılarını
çok önyargılı bulduğundan KENDİ YAZILARINI silmiştir..

#comanchi' tarafından 08.06.2007 20:48:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Haziran 2007, 00:34 - İp: 85.***.**5.77
muratt07
muratt07 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

şu an aynı measele başıma geliyor 10 gündür oyalıyorlardı bende iptal ettim asiparişimi aydınlar foto market hiç ilgilenen yok innallah ettim kafayı yedim

Tarih: 31 Ekim 2007, 10:34 - İp: 85.***.**5.130
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

valla ben aydınlar fotoyu hep pahalı ürün satar diye biliyorum..

hemşo www.ereyon.com,www.hizlial.com. gibi sitelerde de almak istediğin ürüne bak belki daha uygun fiyata buralarda bulabilirsin

Tarih: 31 Ekim 2007, 11:29 - İp: 88.***.**3.191