pride
pride (üye)
Antalya / Amatör

Canon Tamiri

Herkese merhaba,

1 hafta önce Canon ixus 800 IS fotoğraf makinemi düşürdüm, makine açılıyor, objektifi de açılıyor, ancak lensinde bir problem var mı bilemiyorum...Onun dışında lcd ekranı bozuldu, kırılmadı ancak ekranda bir leke var ve başka hiçbirşey göstermiyor...Ben amatör veya profesyonel fotoğrafçı değilim ancak bu foruma bu konuda bilgi almak için üye oldum, umarım yardımcı olursunuz...

Makinemi tamir ettirmeli miyim? Lcd ekranın yedek parçasının maliyeti ne kadardır? Toplam tamir yaklaşık olarak ne kadar tutar? Makineyi zamanında 400 tl'ye satın almıştım, eğer fiyatına yakın bir masrafı olacaksa, yeni bir makine alacağım...Ben Antalya'da ikamet ediyorum, internette araştırma yaptım sanırım Erkayalar'dan başka tamir edebilecek bir yer yok...Onlar da İstanbul'a yollayacaklarını söylediler...Eğer Antalya'da Canon tamiri yapan başka bir yeri bilen varsa burdan paylaşabilir mi? Sizce Erkayalar'a tamir ettirmeli miyim?

Aslında makinemden çok memnundum değiştirmek istemiyorum, ancak tamirattan sonra eski performansını göstermeme ihtimali var mı? Kafamdaki bu sorular yüzünden tamir ettirmeye karar veremedim, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Tarih: 21 Ağustos 2009, 14:15 - İp: 88.***.**7.0
kocas
kocas (üye)
Eskişehir / Amatör

merhaba arkadaşım
fotoğraf makinanı düşürdüğün için üzüldüm .sana tek tavsiyem sakın kimseye inanma makinayı tamire gönderme onu bırak yeni bir kamera daha al .benden sana dost tavsiyesi ben pişman oldum sende pişman olma .dersen ki sen nesin ?tamircimisin ? nasıl bilgi veriyorsun? hayır ben tamirci değilim ama bu konuda darbe yemiş birisiyim . selamlar

Tarih: 21 Ağustos 2009, 15:21 - İp: 88.***.**0.126
fomadijital
fomadijital (üye)
İzmir / Firma

dostum ben izmirde tamirciyim
ekranın resimlerini gönderirsen yardımcı olabilirim

Tarih: 26 Ağustos 2009, 05:25 - İp: 85.***.**0.205
pride
pride (üye)
Antalya / Amatör

Fomateknik ve kocas,

İlginiz için teşekkür ederim, ancak Antalya'da başka tamir yapan bir yer olmadığı için en sonunda makinemi Erkayalar'a verdim...Şu anda yeni bir makine alacak durumum yok bu yüzden tamire vermeye mecbur kaldım, umarım çok yüksek bir meblağ tutmaz...Cevapladığınız için tekrar teşekkür ederim...

Tarih: 26 Ağustos 2009, 22:51 - İp: 88.***.**6.88
  • 1