othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Canon Kullanım Kılavuzu Tabu Mu?

Birçok fotoğraf makinesinin kullanım kılavuzu internette yayınlanıyor. Fotoğraf makinesi satın almak isteyenler de bu kılavuzlardan bilgi sahibi oluyorlar. Fakat gördüğüm kadarıyla Canon'un Türkçe kullanım kılavuzu bir sektör haline gelmiş. İnsanlar bu işten para kazanıyor. Bir de forumlarda Canon Türkçe kullanım kılavuzu istemek,aramak çok sakıncalı bir yasakmış gibi bir hava estiriliyor. Kullanım kılavuzu nedir yani? Bizim millet her durumu insanlardan para koparma fırsatı olarak değerlendirebiliyor. Ne kadar yazık. Telif hakkıymış, ne telif hakkı ? Makinelerin yurtdışından nasıl geldiği belli değil ama iş Türkçe kullanım kılavuzuna geldiği zaman işler değişiyor. Nasıl bir mantık ben anlayamadım?

Tarih: 17 Mart 2005, 10:00 - İp: yok
uzak52
uzak52 (üye)
İstanbul / Meraklı

selam bana da canon a80 kullanma kılavuzu lazim scan etmeye gerek yok fotograf makinasi ile cekebilir cekmek isteyen yada fotocopy yardım edrseniz sevinirim [email protected] istanbul

Tarih: 28 Eylül 2005, 15:18 - İp: yok
boracam01
boracam01 (üye)
Adana / Meraklı

kardeş bu makinenin özellikle canon a520 kullanım kılavuzu olayı bana da dert oldu şimdi adana erkayalar ile görüştüm ithal olan cihazların hepsi ingilizce yüklüymüş ama yeni gelen makinelerin hepsi türkçe menülü olarak çıkıyormuş. ben önümüzdeki hafta içinde bu kılavuza sahip olup hayrıma internette yayınlayacağım.

Tarih: 14 Nisan 2006, 14:16 - İp: yok
ilhaaami
ilhaaami (üye)
Kayseri / Meraklı

aynen katılıyorum kardeş. ama bi firma ne kadar yaygın olursa olsun ne kadar zengin tanınır kaliteli olursa olsun herşey olsun ama asla cimri olmasın. Canon süper marka ama maalesef kılavuzu bırak kutudan hiç bir şey çıkmıyor utanmasalar pil dahi koymayacaklar.
Neyse ki sağolsun sitemiz ve diğer kardeş sitelerimiz var en azından dertleşip gerekirse bu tip materyalleri bulabiliyoruz.

Tarih: 14 Nisan 2006, 15:23 - İp: 212.***.**2.140
boracam01
boracam01 (üye)
Adana / Meraklı

SELAM HERKESE
arkadaşlar A520 kılavuzunu ingilizce olarak temin ettim .PDF dosyası olarak elimde mevcut tamamen BELEŞ olarak dileyenlere verebilirim [email protected] a mail atın veya burdaki mesaj panosuna mailiniz yazın göndereyim. valla bir hainlik yok (virüslü mail olayı filan) internette yayınlayacaktım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum

#boracam01' tarafından 18.04.2006 10:22:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Nisan 2006, 10:17 - İp: yok
boracam01
boracam01 (üye)
Adana / Meraklı

bu arada arkadaşlar bana nasıl konu açıldığını öğretebilirmisiniz birçoğunuzu bıktıracak kadar çok sorum var

Tarih: 18 Nisan 2006, 14:42 - İp: 195.***.**8.146
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Zoomi gibiler dışarıııııııııııııııııı.

Tarih: 22 Nisan 2006, 16:13 - İp: 81.***.**0.51