ersinyilmaz
ersinyilmaz (üye)
Kırşehir / Amatör

Canon İxus 900 Ti Arıza Yardım Ltfn

selam arkadaslar.
bana yurtdısından canon ixus 900 Tİ dijital fotograf makinesi geldi garantili almıslar oradan.türkiyede de gecerliymiş garantisi.ben kırşehirde oturuyorum ve kendim götürebilecegim tek şehir ankara baska yerede kargo ile göndermek istemiyorum.bana canon un servislerini yazarsanız sevinirim.ankarada nerede tamir ettirebilirim yani sadece tamirciye götürmek istemiyorum sonucta yeni ürün ve hiç kullanılmamış iki günlük.makineyi bilenlere söylüyorum altta hafıza kartını taktıgımız yerde küçük bir parca bar kapak oraya basıyo ve makine calışmaya baslıyodu (eskilerdede var hani altta ) o parca kırıldıgı için açılmıyor makine.tam bilmiyorum ama ne oluyosa o devre tamamlayıcısımı ne.
şimdiden ilginiz için tesekür ederim.
yardımcı olacak arkadaslar Emailime msj da atarlarsa sevinirim [email protected]

Tarih: 17 Şubat 2007, 22:15 - İp: 85.***.**6.240
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

ERKAYALAR İç Anadolu Bölges Ofisi

Atatürk Bulvarı No:117/13 Kızılay/Ankara
Tel: 0312 425 47 94 - 0312 425 47 95
Fax: 0312 425 47 60

Tarih: 17 Şubat 2007, 22:48 - İp: 88.***.**0.205
ersinyilmaz
ersinyilmaz (üye)
Kırşehir / Amatör

tesekür ederim kardes
bu erkayalar yetkili teknik servis degilmi yoksa sıradan tamirci mi?

Tarih: 18 Şubat 2007, 16:10 - İp: 85.***.**2.149
ersinyilmaz
ersinyilmaz (üye)
Kırşehir / Amatör

arkadaslar bu arızanın tamiri sizce assagı yukarı ne kadara patlar bana bilgisi olan ve tamir işi ile ugrasan arkadaslardan cevap bekliyorum lütfen yazın

Tarih: 18 Şubat 2007, 17:35 - İp: 85.***.**2.149
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Erkayalar Canon'un türkiye distribütörü
Bence telefon açıp sor?

Tarih: 19 Şubat 2007, 17:29 - İp: 88.***.**8.191
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba yurt dışından alınan cihazların türkiyede garantisi geçerli olmuyor.aldığın cihazın yedek parçasını heryerde bulamazsın çünkü pahalı bir cihaz belki istanbulda olabilir onun dışında bisquitin dediği gibi canon türkiye distribitörü erkayardır yeride istanbul sirkecidedir.

Tarih: 20 Şubat 2007, 02:28 - İp: 88.***.**2.132
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Avrupa birliği ülkelerinden alınan ürünlerin (ingiltere hariç) ülkemizde garantisi geçmektedir.

Tarih: 20 Şubat 2007, 04:22 - İp: 88.***.**8.105
ersinyilmaz
ersinyilmaz (üye)
Kırşehir / Amatör

yazdıklarınız için tesekür ederim arkadaslar hepinize.makineyi götürdüm ankaradaki erkayalara onlar teknik servis degilmiş istanbuldaymıs teknik servisleri ona yolladılar kendileri makinenin arızası güvenlik kiti var o kırılmış basit bişey dedi inşallah tamir olur ve geri gelir.
bu arada evet avrupa ülkelerinden alınan ürünlerin garantisi gecerliymiş ülkemizde ingiltere hariç galiba.
avrasya ülkelerinden alınanların garantisi bizim ülkemizde gecerli degilmiş ama avrasya ülkeleri arasında gecerliymiş
benim makinem kazakistandan geldi onun için garanti kapsamında olmuyomus sanırım.
tekrar tesekürler iyi paylasımlar herkese

Tarih: 20 Şubat 2007, 12:44 - İp: 85.***.**0.71
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Şimdi garanti kapsamında dediler mi?

Ayrıca kazakistanda ne kadar bu ürün

Tarih: 20 Şubat 2007, 13:32 - İp: 88.***.**9.155
ersinyilmaz
ersinyilmaz (üye)
Kırşehir / Amatör

hayır türkiyede garanti kapsamında degil fakat dedigim gibi avrasya ülkelerinde garanti kapsamında makine.Ben kazakistandan bana makineyi yolayan akrabamla konustum gönder degiştirelim dediler ama oraya kargo parası buradaki tamir parasıyla neredeyse aynı olur dedikleri için bende göndermedim makineyi nerden baksan 1 aydan evvel gelmez dedim.makine çok ucuz orada türk parasıyla 650 700 milyona geliyor.burada ben arstırdım 1 milyara bulmustum.ayrıca sunuda söyleyim ben oradan bununla beraber birde MOTOROLA V3x getirttim burada 750 milyon oradan 380 milyona aldım.bir tanıdıgınız varsa kacırmayın bence cünkü nede olsa oralar bi çok markanın üretildigi ülkeye komsu yani birinci elden alıyosun.

Tarih: 20 Şubat 2007, 15:31 - İp: 88.***.**8.220
ersinyilmaz
ersinyilmaz (üye)
Kırşehir / Amatör

arkadaslar garanti meselesine gelince bence cokta korkulacak bi durum degil örnegin cep telfonunu nerdeyse yarı fiyatına alıyosunuz.hem arızalı spot filan diyede düşünmeyin çünkü aldıgınız yerde garantili alınıyo makine sorun sadece türkiyede o garantinin gecmeyişi.

Tarih: 20 Şubat 2007, 15:36 - İp: 88.***.**8.220