yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

Stüdyo Açabilmek İçin Neler Gereklidir.

SELAM ARKADAŞLAR.BİRKAÇ SENE İÇERİSİNDE FOTOĞRAF STÜDYOSU AÇMA NİYETİNDEYİM ANCAK MADDİ AÇIDAN BİRAZ PROBLEMLERİM VAR.BU NEDENLE SİZ DEĞERLİ ÜSTADLARDAN ŞU ANDA BAŞLANGIÇ AŞAMASINDA PEK ŞATAFATLI OLMAMAK KAYDIYLA NORMAL VESİKALIK ÇEKİMLER VE GELİN-DAMAT STÜDYO ÇEKİMLERİ YAPABİLMEM İÇİN GEREKEN ACİL OLAN MALZEMELER NELERDİR.?BENİ BU KONUDA BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.SAYGILARIMLA.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.YASİN DEMİR(KAVAK/SAMSUN)
msn : [email protected]

Tarih: 13 Nisan 2010, 11:18 - İp: 88.***.**2.7
seco35
seco35 (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Abiler ustalar arkadaslar yasin burada size studio acmak icin tecrube gerekirmi ustalik gerkirmi diye sormamis Stüdyo Açabilmek İçin Neler Gereklidir. diye sormus bence bu kadar yikici elestri yapmak yerine yapici olalim eger bu ise niyetlendiye yardimci olalim sen acma yapamssin olmaz batarsin gibi seyler bence yanlis ,yasin kardesim eger boyle niyetin varsa bence cevrende yakininda bu isin kursu varsa git egitimini al daha sonra kendini iyice gelistir belki size abarti gelecek ama manuel cekim yapmadan studio fotogracisi olan arkadaslar var bu arada amacim burada tartisma yapmak degil sadece biraz olsun arkadasa yardimci olabilmek bunlari yazdiklarimdan sonra cok yazanlar olabilir acaba sizdemi manuel cekim yapmadan studio fotografciligi yapanlardan msiniz ?

Tarih: 19 Ocak 2011, 03:45 - İp: 84.***.**7.82
fotoege
fotoege (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bir fotoğraf makinası 3 flaş ampül 1 tabure 1 pc 1 yazıcı bunlara 1000 tl ye
sahip olabilirsiniz en ucuz yoldan. fakat demir baş sorun değil pahalı da olsa
taksitle alınır .önemli olan vergi kira stopaj sgk yada bağkur primi gibi
sürekli masraflardır. bir dükkanın en az 3000 tl aylık gideri vardır.
başarılar dilerim hayırlı işler

Tarih: 20 Ocak 2011, 10:31 - İp: 88.***.**5.38
deliemin12
deliemin12 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yani bilmediğiniz işe girmeyin derim sizin için daha karlı olur amatör olarak yapın yada labaratuvarlada falan iş bulun derim cunku dukkan acıp ısletmek kolay bir iş deildir ben sana hiç bulusma derin değerli kardesim :D

Tarih: 24 Ocak 2011, 19:09 - İp: 88.***.**1.176
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Bazı arkadaşları yıkıcı değil yapıcı olmaları gerekir diye düşünüyorum
Elbette stütyo fotoğrafçılığı emek itina ve en önemlisi tecrübe ister eğer bunlar yoksa sana tavsiyem önce bu işi herhangi bir stüdyo fotoğrafçısının yanında çalışarak öğren ve bu işi bilenden öğrenmek en doğru olandır ve zaten hangi makinalar teçhizatlar gerekiyor daha anlamaya başlarsın.

Tarih: 27 Ocak 2011, 20:56 - İp: 46.***.**0.28
yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

teşekkürler

#yasin_demir55' tarafından 01.03.2011 08:54:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Şubat 2011, 17:50 - İp: 88.***.**7.202
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Bir varmıııış bir yokmuş....
fotografçılık yapan bir arkadaş, yaklaşık 30 metrekare bir iş yeri ile başlamış bu işe.
Müşteriyi dışarı alıp, karton fonlar kullanıp, vesikalık çekmiş aylarca...
Herkes la havle çekmiiiş... tövbe çekmiş... kimileri imana gelmiş anlayacağınız

Sonra demişler ki , " deli bu deli, nasıl olsa 2 aya kapatır. bırak kendi haline"
Aradan zaman geçmiş, ben diyeyim 1 yıl siz deyin 5 yıl...

Bulunduğu bölgede ayakta kalan tek stüdyo bu zâta ait imiş.

( bu mesajdaki hikaye tamamen gerçektir.Hayal ürünüyle hiçbir ilgisi yoktur )

Tarih: 1 Mart 2011, 01:46 - İp: 78.***.**6.157