yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

Stüdyo Açabilmek İçin Neler Gereklidir.

SELAM ARKADAŞLAR.BİRKAÇ SENE İÇERİSİNDE FOTOĞRAF STÜDYOSU AÇMA NİYETİNDEYİM ANCAK MADDİ AÇIDAN BİRAZ PROBLEMLERİM VAR.BU NEDENLE SİZ DEĞERLİ ÜSTADLARDAN ŞU ANDA BAŞLANGIÇ AŞAMASINDA PEK ŞATAFATLI OLMAMAK KAYDIYLA NORMAL VESİKALIK ÇEKİMLER VE GELİN-DAMAT STÜDYO ÇEKİMLERİ YAPABİLMEM İÇİN GEREKEN ACİL OLAN MALZEMELER NELERDİR.?BENİ BU KONUDA BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.SAYGILARIMLA.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.YASİN DEMİR(KAVAK/SAMSUN)
msn : [email protected]

Tarih: 13 Nisan 2010, 11:18 - İp: 88.***.**2.7
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

La havle vela kuvvetü..

Tarih: 30 Nisan 2010, 19:46 - İp: 94.***.**8.146
mete007
mete007 (üye)

Çıraklığını yapmadığınız işin, ustalığına kalkışmayın..

Tarih: 30 Nisan 2010, 23:44 - İp: 94.***.**0.113
studyo_d
studyo_d (üye)
Düzce / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sevgilli arkadaşım fotoğraf malzemeleri oldukça pahalı aletlerdir. Az parayla bu işe girmen sadece kendini kandırman anlamına gelir.

Dünyanın en pahalı aletlerini alsan bile Fotoğarafı makinalar çekmez TECRÜBE çeker.

Fotoğraf bir sanattır, bir ustalık tır , büyük bir emektir, fedakarlıktır. Köşe başında bakkal açıp çalışltırmaya benzemez.
Para kazanmak için bu işe girmek istemeni anlıyorum ama kar edeyim derken büyük zararlar edebilirsin. Bu iş kendi başına öğrenebileceğin meslekler arasında değildir.

DİKKATLİ OL her attığın adımı iki kere düşün derim ben sana.

Tarih: 7 Mayıs 2010, 10:14 - İp: 78.***.**7.37
yasin_demir55
yasin_demir55 (üye)
Samsun / Amatör

ilginize teşekür ediyorum sayın studyo_d.hak veriyorum size.mutlaka emek istiyor ancak benimde bu sanata ilgi ve alakam bulunmakta.zaten 7-8 yıldır bizzat kamera çekimide yapmaktayım.bulunduğum ilçedede tek fotoğrafçı bulunmakta.bu nedenle birkaç sene sonra temel oluştuktan sonra düşünüyorum zaten.mete007 arkadaşım gibi kimi arkadaşlar anlayıp bilmeden direkt olumsuz yorumlarla insanı yargılıyorlar.bilinçsizce yorum yapıyorlar.size anlayışınızdan ötürü teşekkür ediyorum.saygılar.

Tarih: 7 Mayıs 2010, 10:30 - İp: 88.***.**0.236
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

7-8 senedir sizin tabiriniz ile "kamera çekimi" benim tabirimle "video çekimi" yapmanız, sizin fotoğrafçılık yapabilieceğiniz anlamına gelmemektedir.
Yaşadığınız yerde sadece bir fotoğrafçı olmasıda sizi haklı çıkarmaz.
mete007 arkadaşım gib bende la havle çekiyorum...

Tarih: 7 Mayıs 2010, 12:05 - İp: 88.***.**9.138
eagle82
eagle82 (üye)
Bursa / Özel Gün Fotoğrafçısı

açabilirsin anlarımda kardeş keşke makınalar ve sistemle alakalı bilgiler edinseydin biraz. video çekimi yeterli değildir . teknik bilgi gereklidir birde sanatsal düşünce gücü lazım bence yeterli değilsin daha çünki ne alacağını bilmiyorsun . yani fotoğraf studyosu açacak vatandaşın ne kadar maliyeti olacağını ve neleri alacağını bilmesi lazım diye düşünüyorum saygılar .... (bu sitede bilgilenemezsin eleştirilirsin o yüzden sirkeciye git oranın bütün esnafı üç kağıtçı değil otur konuş fikir al o zaman ve onları değerlendirip kara ver ama yine söylüuotum senin için erken henüz )

Tarih: 26 Mayıs 2010, 03:01 - İp: 88.***.**3.5
mete007
mete007 (üye)

it's true

#mete007' tarafından 30.05.2010 12:55:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mayıs 2010, 12:07 - İp: 94.***.**6.68
alptekinenes
alptekinenes (üye)
Ankara / Reklam Fotoğrafçısı

fotoğrafı makine çeker siz sadece ayar yapar ve yorumlatmaya çalışırsınız ne kadar iyi yorumlatabildiğiniz sizin profesyonelliğinize bağlantı açar ve açılarınız sizi muhteşem kılar hepsi bu

Tarih: 17 Aralık 2010, 10:14 - İp: 95.***.**4.8
areena19
areena19 (üye)
Çorum / Profesyonel Fotoğrafçı

sen Kamera çekimi yap. boşver, stüdyoyu. Uzun iş.

Tarih: 23 Aralık 2010, 00:36 - İp: 85.***.**5.244
fotoman200
fotoman200 (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bak Kardeşim hemşeri sayılırız bende havzalıyım aramızda 30 dk var havzada fotoğrafçıyım...ilk önce işi bileceksin öğreneceksin profesyonel olacaksın daha sonra stüdyo açacaksın...Ama ilk önce ne istediğine karar ver...Artı öyle basit ve ucuz yollu cihazlarla bu işi yapamazsın yapsanda kendine profesyonel olursun başkasına değil...Her zaman ilk izlenim önemlidir..ya şimdilik beni idare etsin diye düşünmeyeceksin...Saygılarımla.

Tarih: 14 Ocak 2011, 12:10 - İp: 88.***.**3.67