metamorfozzii
metamorfozzii (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Evdeki Stüdyo

ben yaklaşık 2 yıldır fotoğraf çekiyorum hep dışarda çekim yaptım ama şimdi evde bir odayı ayarladım ve studyo haline getirmek ıstıyorum.daha manken- moda cekımı tarzında olucak 1100 tl bütçem var nasıl ışık sistemi vs. sistemlerde neler tercih edersiniz. şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Tarih: 29 Ocak 2011, 20:37 - İp: 78.***.**6.133
anilozdemir
anilozdemir (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Studyocu sızın gıbı oluyorsa ben ısyerı acma belgemı cope atıyım hobı olarak yapıyım yemın ederım dugun vesıkalıkla usta fotografcı rolu oynamayı bırakın gelın damat cekıp arkaya palmıye agacı koyan bır zıhnıyet tabı meslek oldu der ısın ıcınden sıyrılır...studyoda reklam cekımıde yaparsın modelde cekersın kafan calısırsa ac kalmazsın o hobı olarak yapıyor dedıklerınız bızde daha cok sarılmıs bu ıse emın olun...kardesım 2 yıldır cekıyorsun bende 2 yıldır cekıyorm daha yenıyız anlıycagın benm ıs yerı acma belgem flan varda haketmıyorm bu belgeyı cunku bu devırde gordugun uzere herkese vermısler...oncelıkle cın malı paraflashlara bak derım 1100 tl ye 3 lu 300w setler var onlara bı bak derım acele etme derım veya bırıktırebılıyorsan az daha bırıktır elınchrom al

Tarih: 2 Ağustos 2011, 22:22 - İp: 213.***.**6.47
qrm77
qrm77 (üye)
Yalova / Amatör

isteyen istediğini yapar , ister adam evine stüdyo oluşturur isterse bodrumuna oluşturur isterse dükkan acar sizene bundan ?

Tarih: 2 Eylül 2011, 03:21 - İp: 95.***.**0.9
ugurtanaydemir
ugurtanaydemir (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ağzı olan konuşuyor...
Dijital olmasaydı o fotoğrafçıyım diye geçinenler ne halt edecekti çok merak ediyorum...
Analog zamanından yetişen stüdyocu işi bilen demektir.
Ama şimdi herkes stüdyocu...

Dostum evinde gayet güzel olur.
Ama flaş yerine sana sabit ışık tavsiye ederim.
Bir kare yada dikdörtgen bir tahta kestirerek duyları paralel bağlayıp 6 adet ışık ile iki tane yaptırmanı öneririm.
Flaşlar alabildiğine pahalı gelir sana böyle evde basit birşey istiyor isen...

Tarih: 5 Eylül 2011, 10:19 - İp: 78.***.**4.168