stil_bye
stil_bye (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Doğru Rutuşlama Tekninikleri

oncelıkle bız studyo fot. için bu siteye düzenleyenlere teşekkür ederim.yeni üyeyim rutuşlama teknıikleri hakkında
yardım istiyorum.aslında bende yaklaşık 2 senedir fotoshop kullanıyorum ama bir turlu rutuşlama konusunda istedigim neticeyi alacak bir filitre bulamadım.detaylar kayboluyor.

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Tarih: 2 Ağustos 2005, 12:41 - İp: yok
scile
scile (üye)
Kocaeli / Profesyonel Fotoğrafçı

rötuş denildiğinde akla stampa gelir yani s'ye basıcan kabiliyetini göstereceksin ,öyle rötuş programlarıyla mumya gibi fotograf yaparsın,sadece tramlı fotograflarda hafif gaussian at yeter, bence

Tarih: 4 Ağustos 2005, 15:32 - İp: yok
kamerafoto
kamerafoto (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

evet ayni fikirdeyim stamp ve patch tool elin alistiktan sonra cocuk oyuncagi...

Tarih: 24 Ağustos 2005, 09:58 - İp: yok
stil_bye
stil_bye (üye)

Yardımcı olanlara ve fıkırlerını paylaşan herkeze tesekkur ederım.rutus konusunda yenı bır fıltre temın ettım sonuclar cok guzel ayrıca fon takası yapabılırım.

Tarih: 28 Kasım 2005, 16:05 - İp: 81.***.**9.56
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence 6x6 da kara kalemle rutuş atıp sarı ışıkta çekmek hala ogüzel vsk lık ve boy resimleri yapılamadı dijitallerde

Tarih: 28 Kasım 2005, 21:09 - İp: 81.***.**0.242
gencru
gencru (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

stampa ile yüzdeki ışığı kaybetmez isen en iyi neticeyi alırsın...

Tarih: 16 Aralık 2005, 13:42 - İp: 85.***.**0.198
ozkant
ozkant (üye)
İstanbul / Firma

BEYLER....
bu yorumuma özel link açacam sonunda KPT6 diyorum, başkada bişey demiyorum.

Tarih: 15 Ocak 2006, 01:49 - İp: 85.***.**2.241
phenomen
phenomen (üye)

Sadece Photoshop ile başka bir yama, plugin, filtre vs.. kullanmadan en iyi rötuşu ve en iyi saç kesimini yapabilirsiniz.. Biraz kurcalayın photoshopu göreceksiniz.. Zaten öyle olmasa adobe gibi bir firma bu programın yeni versiyonalrına niye eklenti kpt, eft.. vs.. gibi filtreleri eklemesin... şunu da unutmayın ilk rötuş ışıktır...

Tarih: 5 Mart 2006, 12:38 - İp: 81.***.**4.34
fotoloji
fotoloji (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

photoshopda nasıl yapılacakmış karıştırıp duruyoruz

Tarih: 1 Nisan 2006, 20:58 - İp: 88.***.**9.109
doli2300
doli2300 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Çok doğru arkadaşlar en güzel rutuş stampa ile, fakat inanın bu fiyatlara stampa ile ugraşılmaz... hemde şöyle abartılı bir blur verdinmi yüzüne en iyi fotoğrafçı sensin bizim buralarda...

Tarih: 19 Nisan 2006, 19:48 - İp: 85.***.**1.201
sipsak3
sipsak3 (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

mrb stil_bye istediğin neticeye ulaşmak ve eski de olduğu gibi kalem rutuşunu yakalamak istiyorsan CPAC PRO diye program var arfo satıyor neticeleri görünce inanamayacağın derecede güzel sonuç alıyorsun

Tarih: 30 Nisan 2006, 21:01 - İp: 211.***.**8.66