_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ntsc-pal Farkı

Arkadaşlar kullandığım 'total video converter' programı malumunuz video format değişikliği yapıyor.Ancak hangi formatı seçerseniz şeçin size netsc mi pal mı? diye soruyor.Bu fark nedir anlayamadım

Tarih: 24 Ocak 2007, 14:53 - İp: 88.***.**5.220
tarum
tarum (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bildigim kadarıyla bazi ülke tvlerinde pal ve ntsc diye format degişikligi oluyor türkiye de pal olması lazım diye biliyorum.

Tarih: 24 Ocak 2007, 20:39 - İp: 85.***.**0.35
_unknown_
_unknown_ (üye)

Ama pal'da ses alamıyorum ntsc de ses var

Tarih: 24 Ocak 2007, 21:01 - İp: 88.***.**5.220
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

tv ler için türkiyede pal seçiliyor.
videolarda pek farkedeceğini sanmıyoruum.
sesi nasıl buldunsa öyle yap.
ama CD ye filan bir kaydı dene o zaman ses kabul edecekmi bakalım. yada ses olacakmı.

Tarih: 2 Şubat 2007, 22:05 - İp: 88.***.**1.102
_unknown_
_unknown_ (üye)

zaten beni şaşırtanda o oldu cd'ye kayda alınca vcd formatında ses oluyor

Tarih: 3 Şubat 2007, 21:31 - İp: 88.***.**5.171
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Selam Arkadasim

benim bildigim NTSC Amerikan televizyonlarinin kullandigi bir yayin formatidir NTSC ile pal arasinsda su fark vardir Renk farki yani ntsc formatinda bir film örnegin yayinlanmaya kalksa bizde siyah beyaz olarak görükür bu ntsc saniyede 30 kare film formatindadir bizde Türkiyede ve avrupada standart yayin sistemi pal yada secamdir bunlarin hizi saniyede 25 karedir anladigim kadariyla bir videoyu convert etmissin ve seste bir sorun var tahminim yüklerken programi ntsc yi standart olarak secmissin onun icin palde sorun yapabilir yada sesi ayri bir sekilde convert eder yani ses .waw uzantili görüntüyü ayri convert edebilir tmpgenc olamsi lazim aklimda kaldigi kadariyla bu programi denemeni tavsiye ederim

Tarih: 12 Şubat 2007, 00:46 - İp: 62.***.**2.73
_unknown_
_unknown_ (üye)

İyide arkadaşlar benim anladığım kadarıyla bu olay basit birşey değil.Peki kötü slayt programı neden bunu soruyor sanki bi fark olcakmış gibi...

Tarih: 12 Şubat 2007, 13:19 - İp: 88.***.**3.25
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Bu arada ben de birşey ekleyeyim.NTSC Amerika ve Japonya, Pal Avrupa, Sacem Fransa yayın standartıdır.Benim bildiğim kadarı ile

Tarih: 14 Şubat 2007, 20:49 - İp: 81.***.**3.151
  • 1