september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

Sony Hxr Mc 2500 Pal Kamera İnceleme

Nihayet sony yeni bir model çıkarttı Kameranın pal modeli çinde üretilmiş.Şu an elime geçti.İlk olarak kamerayı aldıgımda kutusunu açtım hemen saglamlık ve ergonomi birazda agır diger marka ve modellere göre.İlk göze çarpan sony nin yeni menüsü akıcı kolay anlaşılır vede en önemlisi türkçe menü ayarlardan girince kamera türkçe ye çevriliyor....Çekim modlarının fx modunda 32 gb karta 171 dakika 3 saate çok yakın gayet güzel ve net bir çekim .Azda olsa profesyonellik katmışlar nanuel ayarlar olsun zoom focus ve beyaz ayarı çok kolay ve hisedilir derecede iyi saylır..ekran 3 inc tam çözünürlükte.En önemli olarak çekim modları 1920 x 1080 50p 50i 25p 720 50p 25 p fx fh modları gayet güzel isterseniz bulurey isterseni ful hd daha olmadı dv moddabile 50 ve 25 p çekebilirsiniz gayet başarılı daha oladı dv modunda 5 saate kadar çekim yapın 32 gb karta.Karanlıkta öne led ışıkda 2 metreden gayet başarılı deneyin memnun olun.Kamerada ekranda ses seviyesi var.2.80cm den tam boy daralmadan ve ayrıca geniş açıya gerek yok.Kameryı inceledikce hem karta hemde hdd ye yani aynı anda yedek kayıt var önlem olark iyi.Gece çekimleri gayet iyi oda ışıgında ve tepe ışıgında çok güzel net pürüzsüz Sonuç olarak sony bu güne hiç kötü kamera yapmadı sadece paraya göre kamera yaptı bu mc 2500 modelide onlardan birisi dügün kamerası.Fakat baya bi iyi çekimleri var denedim renkler kontrast çok iyi . Beyaz ayarıda tam kilitliyor .Fokus hızlı netliyor kaçırma yok Sadece steydshout u aktif etmeniz tavsiye olur.kamera ters ışıkda dahi çok güzel okuyor.8 ledli ışıkla karanlıkta çekim yaptım 2.5 ila 3 metrede çok etkili ışık acil lazım olursa korkmadan kullanın çokda güzel oluyor.Her ne kadar begensekde kamerayı zamanla + ları - leri göstercek durumu.dügün için açılış toplantı vs için ideal denebilir.....

#september9' tarafından 09.01.2015 10:14:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ocak 2015, 19:04 - İp: 195.***.**2.83
lineker
lineker (üye)
Bursa / Haber Fotoğrafçısı

merhaba arkadaşım avi dv kayıdı dvd ye nasıl yazdırıyorsun ve diyelemki mp2 720 konvert yaptın konvert yaparken görüntüde bozulma oluyormu bir deneyip yaparsan ve nasıl yaptığını yazarsan sevinirim

Tarih: 13 Ocak 2015, 19:33 - İp: 85.***.**1.5
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

SELAM BEN DVD KAYITLARIMI DIŞARIYA YAPTIRI YORUM ..SORDUGUMDA ÇEKİLEN FORMATA GÖRE YAPIYOR ..KISACA BULUREY YAPMIYACAKSAN FX MODUNDA 1920X1080 50 İ DE SONUÇ ÇOK İİ FAKAT BEN 720 FORMATTADA 50İ Sİ VAR ODA KAYIPSIZ ÇOK İİ SONUÇ VERİYOR BU MC 2000 DEN DAHADA GELİŞMİŞ BİRAZ DAHA İİİ AMA YORUMDA YAZDIGIM GİBİ BU PARAYA BU KAMERA DÜGÜN VE ORGANIZASYON AÇILIŞ VS İ ÇOK ÇOK İİ...KAMERADA ÇOK SEÇENEK VAR FORMATTA SEÇİM SİZİN

Tarih: 16 Ocak 2015, 00:37 - İp: 212.***.**7.32
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

SONY HXR MC 2500 DE BİRDE OYNATIRKEN GÖRÜNTÜYÜ BÖLME KESME VAR İSTEMEDİGİNİZ KISAMDAN KESEBİLİRSİNİZ....İSTENMEYEN BÖLÜMÜ SİLİP ATABİLİRSİNİZ

Tarih: 16 Ocak 2015, 00:39 - İp: 212.***.**7.32
lineker
lineker (üye)
Bursa / Haber Fotoğrafçısı

ewwallah hemşerim sağol kolay gelsin kafamıza takılan bir şey olursa yine yazarız

Tarih: 19 Ocak 2015, 18:14 - İp: 88.***.**6.47
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

Sony nin kayıt formatında ps modunu seçerseniz çok çok mükemmel görüntü kalitesine ulaşıyor tabi kendi çapında emsal kameralara göre pürüzsüz net noıse gren atmadan .iyi bir ışık sistemi ile bu saglanabilir Ben youngnuo yn 300ıı ışık kullanıyorum otomatik 3400k 5200k arasında ayarlıyorum mekana göre,zira tek tuşla beyaz ayrı yapma olananıgıda sundugu için gece çekimlerinde kontrast ve keskinligi tam ayarlıyor .ters ışıklara duyarlı bir sensör ü var ani ışık yansımalrında iris kısıpda siz telaşlandırmıyor bu durumlarda hızlı bir netlem ile sorunu çözmüş tabiki daha % 80 e anca ulaşmışlar.öndeki entegre ışkda baya bi iyi basit olak gördüm ilk zamanlar ama denedikce siz çogu zaman kurtarır..

Tarih: 4 Şubat 2015, 10:11 - İp: 88.***.**8.57
melih68
melih68 (üye)
Ankara / Amatör

wifi bağlantısı ile işlem yaptınız mı görüşleriniz

Tarih: 10 Şubat 2015, 09:47 - İp: 212.***.**0.99
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

Sony hxr mc 2500 E kullandıkca sevebileceginiz kamera desem yeri...Wifi baglantıs derseniz wifi modunu kamera menüsünden aktif hale geitridiginizde akıllı cep telefonun dan kameranın zoom rec vs durumunu kontrol ediyorsunuz .Bu modda video sinyali göndermiyor sadece kameranın kontrolü var.

Tarih: 6 Mart 2015, 10:34 - İp: 213.***.**7.14
melih68
melih68 (üye)
Ankara / Amatör

wifi bağlantısında makine ile cihaz arasında veri aktarım hızı yeterli değil uzun konuşma veya sürekli zoom olayı yoksa kullanılması tavsiye edebilirim fakat okul gösterisi v.b. olaylarda refleks olayı hızlı olacağından tavsiye etmiyorum bu benim kişisel tercihim.

KOLAY GELSİN

Tarih: 16 Mart 2015, 14:47 - İp: 212.***.**0.99
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

Sony mc 2500 de wifi kullanımı çokda elzem degil aslında sadece kaontrol amaclı zoom rec vs ama ilave aparatını alıp aksesuar yuvasına takarsanız ancak o zaman görüntü aktarımı yaılabilir..ama sonuç olarak mc 2500 baya bi yol katetmiş hemcinsleri arasında pro havasını andırıyor ...Bu kamerayı kullanmayanlar sadece kamereyı açmasını bilen ve rec dügmesine basanlar var ..sözüm onlara bilincli olarak kunlanmayı bilenler zaten kamera yı alınca anlıyor sonuç olarak daha önceleri sony nx5 vx2100 fx1 sony z 5 kullanıcısı olarak tabiki kıyaslama bile olamaz ama kartlı ve avchd olması kasetli kameralara göre 1 tık önde gibi sensörü ve objektifden kısmasalar ortaya iyi bir kamera çıkacakmış bu parayada deger bi kamera....

#september9' tarafından 19.03.2015 12:50:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Mart 2015, 21:29 - İp: 195.***.**2.213
muratser
muratser (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

Mrb ben mc2500 aldım. WiFi kontrol etmek istiyorum.ama android için hangi programikuracağımı bilmiyorum bilen arkadaşımın program adını yazarmı lütfen *video görüntü kalitesi hangisini kullanmam gerekkiyor.*ses seviyesinin nekara ayar yapmaliyiz sahne modu olarak hangisini tavsiye edersiniz akıllı mod yoksa diğer ikisinden birimi

Tarih: 3 Nisan 2015, 22:19 - İp: 78.***.**3.221