lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Mpg Uzantılı Dosyalarda Obje Silme

Bu konu bu sitede ve bu topicde açılır mı açılmaz mı bilemiyorum ama büyüklerimden af dileyerek yine de bir sorunumu çözmemde yardımlarınızı istiyorum.

Mesele şu:Ben video kameram ile film çekiyorum ve bilgisayarımda montajını yapıyorum.Pinnacle ve Adobe Premier kullanıyorum.Yapmak istediğim ve yapamadığım ise diyelim ki on saniyelik bir görüntüde orda olmaması gereken bir ağaç, bir elektrik direği veya her hangi bir obje var.Onu o objeyi sadece o objeyi silebileceğim bir program, yazılım veye kullandığım bu programlarda bir yöntem var mı?

Yani adamın şapkası siyah da ben onu beyaz yapabileceğim bir program.?Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Tarih: 25 Ocak 2006, 12:49 - İp: yok
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Teşekkürler prozac en kısa sürede deneyeceğim inşaallah işime yarar..

Tarih: 12 Haziran 2006, 02:25 - İp: 85.***.**7.172
efe09
efe09 (üye)
Aydın / Amatör

keşke nasıl ve hangi programla yapılıyor burada da paylaşsaydınız

#efe09' tarafyndan 12.06.2006 14:39:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Haziran 2006, 14:39 - İp: 212.***.**8.206
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

"Ulead MediaStudio 7 programında video painter diye bir özellik var. onunla dosyanı açık kare kare görebilirsin fakat 250 adet kareyi tek tek boyaman gerekecek. Yanlız yakın kareleri kopyala yapıştırla halledebilirsin." prozac..

Sevgili efe09 prozacın da dediği gibi ulead mediastudio7 ile..Ama henüz deneyemedim..

Tarih: 15 Haziran 2006, 17:55 - İp: 85.***.**0.254
fotocek
fotocek (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

degerli arkadaşım.
pinnacle stuyo 8 veya 9 proğramı ile filmi scan yaparak tektek fotoğraf karleri haline getitebilirsiniz.bu karelerden istediğinizi fotoshopta düzeltip geri yeine koyabilirsiniz.istediğiniz kareyi tamamen yok edebilrsiniz zahmetli ama güzel çalışmalar çıkabiliyor.yalnız büyük dosyalarla çalışmak baya birzor.önce çalışmak istediginiz bölümü kesip alın sonra karelere ayırın.
kolay gelsin.

Tarih: 15 Temmuz 2006, 21:38 - İp: 81.***.**5.237
wexplorer
wexplorer (üye)
İstanbul / Meraklı

Ulead Media Studyonun Video Painter bölümünü kullanabilirsin ama görüntünün bütün karelerinden objeyi silmen gerek Örn:Obje 10 saniye görünüyorsa 250 kareden sileceksin(saniyede 25 kare capture edildiği varsayılırsa) Media stüdyonun stamp aracını kullanabilirsin

Tarih: 16 Temmuz 2006, 12:27 - İp: 85.***.**2.190
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili fotocek pin 9.4 kullanıyorum ama filmi karelere otomatik olarak nasıl böleceğim? Klasik yöntemle -yön tuşu ile time line de tek tek hareket etme ile- karelere böldüğümde ps ile müdahale yapıp geriye koyduğumuda pin 9 bu fotoları 1 sn uzunluğunda gösterecek şekilde yerleştiriyor.Acaba tüm fotoları 1/25 sn uzunluğunda göster tuşu gibi bir pratiklik var mıdır pin 8-9-10 da?

Saygı ve sevgilerimle

Tarih: 19 Temmuz 2006, 21:51 - İp: 213.***.**0.8