lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Mpg Uzantılı Dosyalarda Obje Silme

Bu konu bu sitede ve bu topicde açılır mı açılmaz mı bilemiyorum ama büyüklerimden af dileyerek yine de bir sorunumu çözmemde yardımlarınızı istiyorum.

Mesele şu:Ben video kameram ile film çekiyorum ve bilgisayarımda montajını yapıyorum.Pinnacle ve Adobe Premier kullanıyorum.Yapmak istediğim ve yapamadığım ise diyelim ki on saniyelik bir görüntüde orda olmaması gereken bir ağaç, bir elektrik direği veya her hangi bir obje var.Onu o objeyi sadece o objeyi silebileceğim bir program, yazılım veye kullandığım bu programlarda bir yöntem var mı?

Yani adamın şapkası siyah da ben onu beyaz yapabileceğim bir program.?Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Tarih: 25 Ocak 2006, 12:49 - İp: yok
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

cok zor gibi geliyor bana. hatta tvlere bak. gozukmek istemeyen yerler icin mozaik vb efectler kullanıyolar. yada baska kanalın logosunu ortmek icin benzer yontemler kullanıyolar. BAhsettigin o programlarda o işi gorecek bir ozellik yok. bak eger soyle bisey olsa yapılabilir yeni aklıma geldi. yani tek saniyelik goruntuyu 25 kare olarak parclayan bir program varsa onla yapılabilir. o 25 kareyede photoshopta işlem yapılır sonra yeniden birleştirilir. yada bu kadar zor olmaması lazım bende merak ettim simdi..

Tarih: 25 Ocak 2006, 16:07 - İp: 85.***.**5.237
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

kontras arkadaşım cevap için teşekkür ediyorum.Bu benim de aklıma gelmişti ama dediğin gibi bu çok zahmetli bir iş ve o bir saniyelik görüntüyü parçalara ayırıp ps de gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra tekrar pinnacle veya premierde film haline getirmek için time line koyduğumuzda her resim-parçayı 25/60 saniyelik boyuta ayarlamak gerekiyor.Valla bir yolu olmalı?

Tarih: 25 Ocak 2006, 21:00 - İp: 212.***.**2.165
turkerweb
turkerweb (üye)
İstanbul / Meraklı

ya kaçgündür bende bu tip program arıyorum.....güncelleyelim bu başlığı belki bi program bilen vardır...

Tarih: 12 Nisan 2006, 20:27 - İp: 85.***.**9.42
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Değerli dostum..Tospaa ve okuma saati adlı fotograflarııma yapmış olduğunuz yorumlar için çok teşekkür ederim..
Tospaa fotsunda gerçekten baya bekledik onu güzel poz versin diye..ama verdi sonunda Çok teşekkür ederim

Tarih: 12 Nisan 2006, 23:59 - İp: 85.***.**5.89
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

yukarıdaki yorum buraya nasıl gelmiş böyle yaw..Herkeslerden çok çok özür diliyorum

Tarih: 15 Nisan 2006, 19:27 - İp: 81.***.**6.247
siyanalp
siyanalp (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Adobe aftereffects programını kullanabilirsiniz objeleri silmez ama kurtlar vadisindeki sanal reklam tekniği ile hoş objeler koyabilirsiniz

Tarih: 4 Mayıs 2006, 19:00 - İp: 85.***.**3.96
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili siyanalp..O tür bir şey demiyorum..Mesela iki saniyelik bir video görüntüsünü karelee bölen ve sonra birleştiren bir program..Tabi bunu otomatik yapmalı..Mesela bende sony 460E video kamera var..saniyede 25 kare çekiyor..Anlayacağın 10 sn lik bir filmde tam 250 kare vardır..İşte bu kareleri bulan gösteren bir program arıyorum..

Arkadaşlar yok mu sesimi duyan yaw

Tarih: 12 Mayıs 2006, 02:01 - İp: 212.***.**2.141
h.a.k.a.n
h.a.k.a.n (üye)
İstanbul / Amatör

İlk mesajınızda belirttiğiniz ''sadece o objeyi silebileceğiniz bir program'' değil de son mesajınızda belirttiğiniz ''kare kare gösterim'' yaparak, istemediğiniz kısmı çıkartma ve daha sonra birleştirme işlemini Windows Movie Maker ile de yapabilirsiniz... Umarım doğru anlayabildim!

#haka' tarafyndan 30.05.2006 17:09:19 tarihinde düzenlendi.

#haka' tarafyndan 30.05.2006 17:14:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mayıs 2006, 17:06 - İp: 195.***.**7.7
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili haka galiba anlayamadınız..movie maker video düzenleme programları içerisinde ilk basamaktır..Ben pinacle 9 ve adobe kullanıyorum..Onlarda bile yok.Ya da en azından ben bilmiyorum..

Sizin dediğiniz şu sanırım..Filmi kare kare ilerletip her karenin sonunda kesmek ve o kareleri jpg olarak farklı kaydetmek..Tamam zor olsa da böyle yapabilirsiniz ama onları tekrar film yapmak üzere birleştirirken bir resmi en az 1 sn gösterecek şekilde koyuyor timeline e..Oysa bir fotograf 100/25=4 salise kadar kalmalı timelinede..Ki kaliteli bir film olsun..

Yine de çok teşekkürler.

Tarih: 30 Mayıs 2006, 17:31 - İp: 85.***.**2.164
prozac
prozac (üye)
Balıkesir / Firma

Ulead MediaStudio 7 programında video painter diye bir özellik var. onunla dosyanı açık kare kare görebilirsin fakat 250 adet kareyi tek tek boyaman gerekecek. Yanlız yakın kareleri kopyala yapıştırla halledebilirsin.

Tarih: 10 Haziran 2006, 11:28 - İp: 88.***.**9.253