feris
feris (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Saç Kesimi

bu konuda bana yazan arkadaşlar var. bunu üç yoldan yapabilirsiniz. filterdan extract ile veya decupe ederek veya silginin (backgroud eraser ) özelliklerinden yararlanarak.özellikle bazı arkadaşlar silgiyi kullanıyor, fakat üst paneldeki özellikleri kullanmıyor.özellikleri değiştirerek deneyerek daha iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz. ayrıca photoshop üstadı gibi saçmalıklara inanmayın.photoshopu etkin kullanmaya çalışın. bir işi birden fazla yolla yapabilirsiniz.sonuçta zaman ayırma meselesi.

Tarih: 3 Aralık 2003, 00:00 - İp: yok
rgbss
rgbss (üye)
Tokat / Stüdyo Fotoğrafçısı

üzgünüm arkadaşım bunun çok basit bir yalu var ama söyleyemeyiz yeminimiz var (ustama) ama araştır bulursun tabi meraklıysan başka bir programa gerek yok

Tarih: 12 Ocak 2004, 17:22 - İp: yok
ozkancan
ozkancan (üye)
Malatya / Stüdyo Fotoğrafçısı

aslında photoshop ile yapılmayacak bişey değil ama çok ugrastırıyo bunun için gerekliı plug-in i kullanmalısın sonuç gayet iyi

plug in :KnockOut

Tarih: 25 Ocak 2004, 17:55 - İp: yok
queen
queen (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

corel knockout 2,00 diyim anlayan anlasın artık
extract tada oldukça iyi neticeler almak mümkün ancak ilgi ve bereri iş. extract tan sonra biraz uğraşmak lazım.

Tarih: 10 Mart 2004, 23:31 - İp: yok
creed_06
creed_06 (üye)
Ankara / Firma

Extensis Mask Pro 3
Kolay kullanım kaliteli kesim corel knock out kullanmış biri olarak mask pro yu tavsiye ediyorum deneyin aradaki farkı saçlarınızın ucunda hissedeceksiniz

Tarih: 27 Mart 2004, 22:46 - İp: yok
acemifoto
acemifoto (üye)
İstanbul / Firma

teşekkürler

Tarih: 18 Mart 2008, 09:37 - İp: 85.***.**6.76
rocket
rocket (üye)
İstanbul / Meraklı

saç kesimi için KnockOut diyen var Extensis Mask Pro 3 diyen var ikisinide kullandım ama tam istediğim gibi kesemedim.

mesela sütüdyoda çekilmiş bir resimle çalışmak daha kolay gibime geliyor ben evde amatör olarak bişeyler yapmaya çalışıyorum saç kesimi denince hızlı bir şekilde yapamıyorum bunun en kolay ve çabuk olanı hangisi diyede merak etmiyor değilim. evde çekilmiş bir resimde (makine canon eos400) saç kısmına gelen tablo oluyor koltukta oturan birinin arkasında perdeler oluyor kesim yaparken zorluk çıkartıyor.

tavsiyeniz ne olur?

Tarih: 23 Mart 2008, 02:16 - İp: 85.***.**1.48
  • 1