karakuzu
karakuzu (üye)
Niğde / Stüdyo Fotoğrafçısı

Rutuş

slm arkadaşlar ben rutuş proğramında istediğim rutuşu atamıyom yani resmen siliyorya ben istiyomki tam kara kalemle yaptığımız ğibi olsun kullandığım pıroğram 06 kullanıyom iyi bir pıroğram varmı ben fotoşhop aldım lisanslı onada tam 1200 usd ödedik herkes alsın kullansın ve diğer bi konu arkadaşlarıma yani meslek taşlarıma arkadaşlar her konuyu sorana fotshopla ilğili bilği vermeyinya adam hiç bişeyden anlamıyor ona evinde ders veriyoz burdaya tşk ler

Tarih: 28 Şubat 2006, 11:12 - İp: yok
theater
theater (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Allahaşkına bu forumdakileri tenzi ediyorum, bir kaç kişinin mesajlarını okuyorum ve anlam veremiyorum.
Neyi tartışıyorsunuz siz?
Ben 22 yıldır fotoğraf çekiyorum... Çok şükür her konuda da bilgim var.. Bildiğimi de insanlarla paylaşmaktan asla gocunmam.
Karakuzu nickli arkadaşım...
Forumda bir konu açmışsın, insanların bilgisine başvuruyorsun. Ardından da diyorsun ki, bilginizi paylaşmayın.
Yanlış düşünüyorsun. Mesela ben sana yardım etmek için okudum mesajını. Hakikatten de elimde bulunan ve net ortamına attığım 4 ayrı rötüş programını seninle paylaşacaktım. Ancak düşüncelerin beni bu paylaşımdan vazgeçirdi. Madem ki bilgi alış-verişinde bulunulmamalı o zaman senin de bilgi alış-verişine ihtiyacın yoktur diye düşünüyorum.
Son söz olarak şunu söylüyorum... Hiç kimse korkuya ve endişeye kapılmasın. Netfotoğraf ortamında zaten 150-200 kişiyiz bu forumu paylaşan. Hepimiz alemi cihan olsak ne yazar?
Hadi bakalım, bilgi paylaşımı olmadan sorununu çöz de görelim... Eğer çözemezsen yardımcı olmaya hazırım. Yeter ki mesajdaki hatanı kabul edip bir özür mesajı yaz.
Hepsi bu kadar...

Selam ve saygıyla...

Tarih: 28 Şubat 2006, 11:38 - İp: 212.***.**0.50
ersin
ersin (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Sevgili KARAKUZU !! bence sen once fotoshop!!!! yazmasini ogren ondan sonra o derin bilgilerini ogretmesende ogretme !!yani neden anlamiyorsunuz burasi bir forum !!! kimse kimseye ne yapip ne yapamiyacagini soylemesin lutfen!siz galiba yabanci PHOTOSHOP la ilgili forumlari hcmi hic takip etmemissinis o tur forumlarda bile bu ise hyatini adamis vede sirf bu isten para kazanan insanlar bile bilgi alisverisinde bulunuyorlar !! sizlere tafsiyem bu yabanci forumlara bir goz atin tabiki ingilizcenin varsa !!!!

Tarih: 1 Mart 2006, 00:01 - İp: 84.***.**5.222
aozay
aozay (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de bu foruma yeni katıldım ve ilk okudugum mesajlardan da biri bu oldu ve irkildim gercekten de... Bilgi isteyip sonra da , herkesle paylaşmayın demek 16. yüzyıl ticari hayatına özgü bir anlayış...Neyse ki bu konuya tepkisini gösteren arkadaşların oluşu sevindirici...
Ama bence bu konuyla ilgili olarak bence de bir özür borçlusunuz üyesi oldugunuz siteye karşı...
Saygılar

Tarih: 1 Mart 2006, 00:27 - İp: 85.***.**6.172
karakuzu
karakuzu (üye)
Niğde / Stüdyo Fotoğrafçısı

sanırım beni okuyan meslektaşlarım hak vereceklerdir

Tarih: 3 Mart 2006, 15:08 - İp: 85.***.**9.89
seloertas
seloertas (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Selam,

Foruma yeni üye oldum

Usta bildiğini anlatır ve gösterir. çırak yetenekliyse yapar değilse yapamaz...
Ben tam anlamıyla 1 yıl geceli gündüzlü uğraştım şükür başarabildim photoshop'u.. Ama geliştirmek ise durmuyor.
kısaca; yetenek olmayınca sen burada istediğin kadar anlat incelikleri... Bildiğimizi antamaktan korkmayalım arkadaşlar..
ii günler

Tarih: 3 Mart 2006, 15:56 - İp: 212.***.**3.3
foto beypa
foto beypa (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

sen birinci adam akıllı bi fotografını koy nasıl stüdyo fotografcısısın sen, photoshop 6 tımı kaldı şimdi duymadıysan cs2 sürümü mevcut şu anda piyasada ok. saygılar karakuzu

Tarih: 11 Nisan 2006, 00:51 - İp: 85.***.**4.64
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

ben stüdyo fotoğrafçısı değilim amatör oalrak zevk için photoshopla ilgileniyorum asıl işim editörlük bu siteye girene kadar photoshop bilgim kendi kendime idare edecek düzeyde idi. hiç bilmeyenlere göre iyiydim çünkü 1 sene gece gündüzlü uğraşmıştım. ancak eksik olduğum o kadar çok konu varki...
1 saat uğraştığım bir işi niye 10 dk da halletmeyeyim bu siteden yaklaşık 6 aydır çok şey öğrendim yeni arkadaşlarımız oldu bilgi neden paylaşılmasın benim bildiklerimi ben anlattım bilmediklerimi başka insanlara sordum. bilgi paylaştıkça çoğalır. eğer bilgini paylaşmıyorsan sen o bilginin hamallığını yapıyorsun. bu şekilde düşünmeni de kınıyorum. özür dilemek yerine hala kendini savunuyorsun. karakuzu seni bir usta olarak görmüyorum hala 6.0 kullanıyorsan msn de gel de ben sana 9.0 konusunda ders vereyim hiç olmazsa ufkun gelişmezse bari kullandığın program değişir

Tarih: 11 Nisan 2006, 09:16 - İp: 81.***.**7.150
loveralone
loveralone (üye)
Isparta / Stüdyo Fotoğrafçısı

sana içtenlikle söylüyorum ki 1200 $ verince için acımış bana gelseydin ben sana onların 5,5 6 7 8 cs 9cs 9 cs 2 nin sürümlerinden istediğini röüş prograamlrı ile bedava ve saygı çerçevesinde verirdim ama şimdi sen hiç bir şey ve bilgi hat etmiyosun ben elimden geldiğince bildikleimi paaylaşmaaya çalışıyorum sen ise paylşmyın diyosun tamam bende senle paylaşmam

Tarih: 11 Nisan 2006, 10:09 - İp: 85.***.**6.108
foto_can
foto_can (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

dostum sen tam olarak evrimii tamamlayamamışsın
kusura bakma

Tarih: 26 Nisan 2006, 14:08 - İp: 85.***.**0.76
bishaunen
bishaunen (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Ben ilk yazdığın mesajdan hiç birşey anlamadım konu nedir

Tarih: 26 Nisan 2006, 14:29 - İp: 81.***.**0.17