x_brknt
x_brknt (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Renk Sorunu Offf?

arkadaşlar inanılmaz bi renk zorunu ile karşı karşıyayım Nikon D200 ile Captur One ile RAW formattan çıkarıyorum Adobe RGB ile çektiğimiz fotoğraflar resmen çamur gibi sizi uğraştırmayayım dedim ama artık canıma tak dedi hadi Photoshop da öyle görünüyodur baskıda düzelir dedim ama o da ne hacet ne görüyorsam aynen çıkuyo açaba baskınında Adobe RGB ile mi çıkış alması gerekiyo yoksa benim Photosahopta Profil mi değiştirmem gerekiyo anlamadım gitti ve Photoshop gördüğüm renkler JPG e çevirdiğimde faklılaşıyor kesin şöyle oluyor da diyemiyorum çünkü bazen kızarıyo bazende tam tersi soluyo profil değiştirerek bundan kurtulmaya çalıştım hatta Photoshopda Edit+Assign Profilden birkac kere renklerini coverladığım helde kurtulamadım nası yardımcı olursunuz onuda bilmiyorum ama bu durumumu çözen olursa hacıya gitmiş kadar sevaba girecek doğrusu

Tarih: 11 Aralık 2006, 00:12 - İp: 85.***.**5.72
sancar_
sancar_ (üye)
Kayseri / Firma

slm kolay gelsin öncelikle makinanın white balance ayarını direct sun light yap bu işini tam olarak çözer raw formatına gelince sana tavsiyem photoshop cs2 ile çok daha fazla seçenek ve düzeltme imkanın var

Tarih: 16 Aralık 2006, 14:16 - İp: 81.***.**4.164
  • 1