gokhansenkon
gokhansenkon (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

!!!photoshop Srounu Yardımm!!

herkese merhabalar bir sorum var sorun şu. photoshop u açıyorum bütün plug in'leri sayıyor daha sonra kendiliğinden kapanıyor bu sorunu cözmek için yeni bir oturum oluşturdum o da 2 hafta sonra gitti simdi 3. oturumu açtım inşallah o da gitmez arkadaşlar bana format demeyin cunku cok karışık fotografcı bilgisyarı bu
cvp yazan herkese cok teşekkür ederim photoshop'la kalın...

Tarih: 23 Eylül 2006, 19:19 - İp: 85.***.**9.21
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

sorununun nedenini tam olarak bilmiyorum fakat anladığım kadarıyla büyük ihtimalle fotmatlık format atsan bile bilgilerini kaybetmeye bilirsin o da 2 sabit disk bölümün varsa birini korumaya alarak yeniden kurdurt profesyonal birine kurdurursan onlar korumaya alabiliyor öyle sorununu çözebilirsin.yinede sorununu tam anlamadım iyice araştırdıktan sonra kararını ver bence bye.

Tarih: 23 Eylül 2006, 19:50 - İp: 85.***.**6.4
azrael
azrael (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Bilgisayarda, sadece photoshop programını açtığında kendiliğinden kapandığını varsayarak cevaplıyorum.
( başka programlarda açılma sorunu yaşıyorsan farklı bir konu olabilir)

Eğer biliyorsan, photoshop'a yeni yüklediğin plu-in, ekler (action, brush vb) bunları kaldır.

Programı yeniden çalıştır. Eğer hala yapıyorsa:
1. casus yazılım programlarıyla pc'ni tarat.
2. Antivirüs yazılımını güncelle ve pc'yi tarat.
Olay devam ediyorsa;
3. photoshop'u kaldır, manuel olarak eklediğin dosyaları program filesten elle kaldır ve sil. Adobe photoshop diye hiçbir dosya kalmasın. Eğer dosya kalırsa yeni kurulan photoshop bunları bulup yine sorun yaşatacaktır.
4. Yeniden kurduğunda sorunun yoksa iyi çalışmalar.
5. Eğe hala devam ediyorsa, Üzgünümki format atman gerekecek.

( Ben eminimki, yeni yüklediğin ekler sorun yaşatıyor.)

Tarih: 24 Eylül 2006, 02:18 - İp: 85.***.**7.84
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

kesinlikle formatlık durum yok...

c:\Documents and Settings\"bilgisayar adı"\Application Data\Adobe\Photoshop

klasörünün altında photoshop ayarlarının saklandığı klasör vardır...

bir yedeğini alarak, oradaki klasörü silin..

plug-ins o klasörde değildir.. sorun yaratmayacaktır..

ve ctrl+w , ctrl+q gibi kısa yolları ard arda çok hızlı kullanmamaya bakın.. bazı konfigürasyonlarda sorunun kaynağı odur..

Tarih: 24 Eylül 2006, 13:35 - İp: 85.***.**7.94
azrael
azrael (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Mete yaklaşımın isabetli, Application Data ayarları tutar ve program başlatıldığında bu ayarları uygular. Eğer ayarlar sorun oluşturuyorsa mantıklşı bir yaklaşım, Eğer sorun ayarlardan değilde yeni uyumsuz eklerdense, iyisimi o ekleri kaldırmak olacaktır.

Application Data'ya ulaşmak için gizli dosyaları göstermek gerekli.

Mete teşşekkürler.

Tarih: 24 Eylül 2006, 14:17 - İp: 85.***.**7.84
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

teşekküre değmez..

iki farklı bilgisayar üzerinde aynı detayda farklı tepkiler alıyorum..

o bahsettiğim klasörün yedeğinin alınması, öncelikli söylemem gereken şey...

çok fazla plug-ins kullanmadığım için; sizin bahsettiğiniz şekilde eklentileride göz önünde bulundurmalı..

selamlar..

Tarih: 24 Eylül 2006, 15:33 - İp: 85.***.**8.67
gokhansenkon
gokhansenkon (üye)

teşekkür ederim mete arkadaşın dediği gibi olabilir bir denicem eğer düzelir ise buraya aktarırım
herkese kolay gelsin...

Tarih: 24 Eylül 2006, 20:42 - İp: 85.***.**4.191
mavis.67
mavis.67 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

sanırım sorununu anladım photosopu kaldırım c sürücüsünün içindende photosopu kaldırcaksın plungsler falan filen hakkında ne varsa olmazsada sistemi geri yükle

Tarih: 24 Eylül 2006, 21:33 - İp: 88.***.**1.252
gokhansenkon
gokhansenkon (üye)

arkadaşlar sorun cözüldü mete arkadaşın dediği gibiymiş

''c:\Documents and Settings\"bilgisayar adı"\Application Data\Adobe\Photoshop

klasörünün altında photoshop ayarlarının saklandığı klasör vardır... '' burdaki dosyaları sildim düzeldi
ama herzamanki gibi olan kitlenme problemim düzelmedi yani silerken opacity düşükken ya da kesim yaparken kitlenmem devam etmekte bilgisyarcı dsa sorunu bulamadı ama neyse Allah büyük hallederiz... mete kardeş bilgine sağlık cok tsk cvp yazan herkeseee

Tarih: 25 Eylül 2006, 22:54 - İp: 85.***.**6.42
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

RAM arttırnca, tuşları yavaş kullanınca sorun olmuyor

Tarih: 28 Eylül 2006, 15:11 - İp: 212.***.**9.161
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşım hala sorunun devam ediyorsa sana çok güzel bir yöntem söyleyecem formata gerek kalmaz.Şimdi Başlat-çalıştır-msconfig yazın çok basit bir yöntem sonra sizden bir tarih soracak o tarih bilgisayarınızın en son hatasız çalıştığı tarihtir düzgün çalıştığı zamanki tarihi gir pc kapanır sistemi 1-2 dk ya kalmadan kendi yükler açıldığında herşey normal olur!!!!!!ama senin ki program hatasından kaynaklandığı için tam çözüm olur mu bilmem benxe sorun çözülür!!!!!!!!!!!!!!!!11

Tarih: 28 Eylül 2006, 18:20 - İp: 85.***.**0.58