lipofen
lipofen (üye)
İzmir / Amatör

Çözünürlük Sorunu

Merhaba...İnternetten indirdiğim 72 ppi değerindeki resimleri,çözünürlüğü yüksek printerda bastırdığımda resimlerin oldukça flu old.gördüm.Daha kaliteli baskı için bu resimlerin dpi'ını arttırma olanağı var mı ?
Bir de şunu yaptım.300 dpi lık boş bir sayfa açtım ve 72'lik resmi bu sayfaya taşıdım.72' lik resmin boyutları küçülmekle beraber resim artık 300 dpi lık çözünürlüğe ulaşmış oldu mu ? Yanıt verenlere şimdiden çok tsk' ler.

Tarih: 8 Kasım 2006, 11:53 - İp: 81.***.**7.101
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

senin yapgın yolu denemedim ama genelde kullanılan yöntem resmin old. pencereye (fotoshopta) sağ tuşa tıklayıp image size'den istediğin ebet ve dpi ayarı yapabilirsin

Tarih: 8 Kasım 2006, 12:00 - İp: 88.***.**9.159
akarayel
akarayel (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sayın arkadaşım, Ticari getirisi olan fotoğrafları bilerek düşük dpi da veriyorlarki orijinalini para vererek alasın diye.Bu böyle yapacak bir şey yok. Kafanı yorma.

Tarih: 8 Kasım 2006, 12:32 - İp: 88.***.**6.65
lipofen
lipofen (üye)
İzmir / Amatör

Yanıtın için tşk ederim.Dediğin gibi bu image size dan hallediliyor ise anlamadığım sizin gibi stüdyo fotorafçıları neden çözünürlüğü yüksek fon arıyorlar ? Cevaplarsanız sevinirim. Hayırlı işler,bol kazançlar.

Tarih: 8 Kasım 2006, 12:33 - İp: 81.***.**7.101
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

tabiki kaliteli olması için ama veriler linklerde falan az yer kaplaması için düşük dpi yapılıyor sen yine image size den istediğin gibi ayarlayabilirsin.

Tarih: 8 Kasım 2006, 12:44 - İp: 88.***.**9.159
  • 1