halilibo
halilibo (üye)
Ankara / Meraklı

Birkac Ufak Soru

Arkadaslar araniza yeni katildim. Photoshop bolumundeki tum yazilari okudum(sabahin 5 lerine kadar.MOD lar kontrol edebilir.)Cok guzel seyler ogrendim. Birkac arkadasin maillerini aldim. daha fazla ogrenmek icin. irtibat kurarsam lutfen yardim edin.Amatorum hobi olarak yapmak istiyorum. Alakam yok fotografcilikla.Buyrun SORULAR: (AHIRET sorusu gibi)
1-) En iyi kesimi yapabilmek icin yesil(Koyu olunca sac kesimi zor) mi yoksa griyi(gelinlikte problem) mi tavsiye edersiniz=?
2-) Fonlarinizin buyuklugu ne kadar ornegin 1024*725 yeterli mi.Bazi sitelerdeki walpaperler olabilir mi=?
3-) En iyi sac kesim olayi nedir=? Knouckout,Mask pro yada bildiginiz eniyiyontem hangisi=?bunlarin kullanim yontemleri nasil.(Rasit arkadasin MOV una baktim).Basa bele bu saclar.En iyisi KAZIMAK.
4-) Dekube yaparken en iyi pen araci mi magnetic lasso mu=? feather ve smouth opasity olsun olsun.Kenarlarda tirtiklari ne kac ile duzeltirim. Pen aracini icerden mi kullanmak lazim.Featheri ne olur.
5-) Stamp aracinin kullanimi=? iki tane laye mi yapmak lazim. Simdiden Tesekkurler.

Tarih: 2 Aralık 2005, 15:27 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

#mete007' tarafyndan 19.12.2005 14:13:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Aralık 2005, 16:10 - İp: 85.***.**4.248
halilibo
halilibo (üye)
Ankara / Meraklı

SAgol sevgili abicim ama stamp te problem yasiyorum fazla kullaninca alttaki resim cikiyo nasil yapcam. anlamadim. Knouck out ve mask pro hakkinda bilgi verebilir misin nasil yapildiklari hakkinda... Fon hakkinda sordugumun cevabi yok =? Tesekkurler

Tarih: 2 Aralık 2005, 16:54 - İp: 85.***.**6.109
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Sevgili halilibo.... Birazdan anlatımı daha iyi olan arkadaşlar işten çıkıp gelecekler eminim. işyerimi kapatıp ayrılıyorum... Hoşçakal....

Tarih: 2 Aralık 2005, 17:05 - İp: 85.***.**1.244
halilibo
halilibo (üye)
Ankara / Meraklı

yinede cok sagol

Tarih: 2 Aralık 2005, 17:21 - İp: 85.***.**6.109
halilibo
halilibo (üye)
Ankara / Meraklı

ya arkadaslar sorularim cevaplarini alamadim tam olarak yazabilecek biri var mi acep

Tarih: 3 Aralık 2005, 23:59 - İp: 85.***.**8.101
fotoman200
fotoman200 (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam halilibo msn adresimi ekle seni profesyonel yapayım MSN: [email protected] E-mail: [email protected]

Tarih: 23 Aralık 2005, 19:19 - İp: 81.***.**8.31
biyolog
biyolog (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

birinci problemi sen kendin deneyerek bulmalıısn. burdaki en önemli çözüm yolu net ve iyi ışıklandıırlmış fotograf çekmektir.
fonların büüyklüğü arka planın ne kadar net çıkmasını istediğine bağlı. gerçekten net bir arka plan istiyorsan ozaman 300 dpi ve resim büyüklüğü nü yakalamlısın. saç kesimindede illaki mükemell olsun istiyorsan uğraşcaksın tel feader değerini ince yerler ve elbiseler için farklı farklı alabilriisn. bu durumda farklı farklı seçimler yapmak zorunda kalabilriisn tabiki.
stampı kullanmak için illaki iki layer yapmana gerek yok. ama sen yinede orjinal resim üzerinde yapma bu iyi olur.

Tarih: 25 Aralık 2005, 11:39 - İp: 193.***.**2.10
  • 1