zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

Sitenin İmajı Nerede Belli Olur:

ÜST BANT İSE DİKKATE ALIN;
Sevgili dostlarım bu konuda bir çok açılmış konu var birde ben kirlilik yapıyorum bilyorum.sizlerden özür dilerim.ama sitenin vitrini olan üst bant usta bir editör elinden geçmemesi ile oluşan kalite kaybı sitenin gerçek sahipleri olan bir çok üye gibi benide son zamanlarda fazlaca rahatsız eder oldu.
bu konuyu tekrar masaya yatırmak istememde bundan vitrini böyle olan bir yere kim gelir gelsede ne kadar ilğilenir. bizler acemi fotoğrafcılar olabiliriz fakat burdaki sıcaklıkla kendimizi yetiştirmiye çalışıyoruz aramızda bulunan genç arkadaşların bu site sayesinde
ögrenecekleri çok şeyler olduğunu biliyorum bu işe gönül verenlerinde şevkini kırmadan dökmeden yetiştirmek gerek.Bu yüzden önerim bu işi hakkıyla yapabilecekleri ya admin seçsin yada görevi devralsın.
saygılarımla

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:39 - İp: 85.***.**7.251
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

üsekomu olur yoksa başka bir şeymi bilmem hocamda
hasta burda tedavisinede bakmalı darbe yapılacaksa altarnatif üst bantı Çagdaş beyle Yasin bey seçsin
adminde ne yapacak seyredelim derim ben.

Tarih: 10 Ağustos 2007, 00:44 - İp: 88.***.**8.78
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

olsun be hocam oda olsun:D

Tarih: 10 Ağustos 2007, 00:47 - İp: 85.***.**9.17
warrior_tr
warrior_tr (Objektif)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bence en güzeli üst bant falan kalksın
bu nedir yaa
editör seçilecek
herkes editöre yağ çekecek
admin seçecek
beni görmedi diyecekler
sonuçta 100bine yakın üye var
bence kaldırın üst bantı bu nedir böyle
üst bant mı
üst polemik bantımı belli değil.
ben artık şahsım adına ne seçmek
ne de seçilmek isterim.

Tarih: 10 Ağustos 2007, 00:47 - İp: 81.***.**8.27
mekici
mekici (Objektif)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

dostlarımın site hakkındaki yaklaşımlarının,endişelerinin henüz site yönetimince farkedilmemesine üzüldüm.
bence,yine üyeler sırayla seçsin ama mesela 10 fotoğraf önersin .admin onlardan 5 tanesini onaylasın gibi.
eski üyeler için üst banda çıkmak önemli olmayabilir ama yeni üyeleri teşvik bakımından bence faydalıdır.dostlarıma saygılar sunuyorum...

Tarih: 10 Ağustos 2007, 01:01 - İp: 85.***.**3.120
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

100000 üye var ama 200 aktif kullanıcı var .
siteye yeni gelen birisi üst banda bakıyor hemen, izlenimleri ''vayyy be'' olsun, diye uğraşıyoruz, hata mı ediyoruz?
gecenin bir yarısı uzun uzun yazıyoruz.

ben editörüm beğendiğimi seçerim diye bir şey olamaz. ben de yaptım bu işi, kaç saat tüm fotoğraflara baktım teker teker. 3 gün içinde eklenen çalışmaların tamamına baktım.
millet laf eder diye forumda çene çaldığımız arkadaşların fotoğraflarını seçmedim, bunu da itiraf edeyim buradan.
sonuçta editörlük görevini ne hemşehrime, ne de siteden tanıdıklarıma devrettim.

200-300 fotoğraf, ilk elemede 30 a düşürürsün. 30 fotoğrafın en iyilerini seçemiyorsak ben bunda kasıt ararım.

ne demek yani , bana editörlük görevini veren birinin fotoğrafını üst banda taşıyacağım. el insaf.

Tarih: 10 Ağustos 2007, 01:17 - İp: 81.***.**8.105
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aslında kendi fotograflarımızdan en begendigimiz besini koyalım sorun cozulsun gitsin
be sfotografı olmayan calar cırpar haftayı ıdare eder

Tarih: 10 Ağustos 2007, 01:23 - İp: 85.***.**9.17
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

zafer bey, benim üst galeri önermem sanırım doğru olmaz. yukarıdaki linkte verdiklerimi zaten bu fotoğraflar dururken artık sıradanlaşmış kadrajlara ne gerek var demek için önerdim.

dik kadraj sorunu var;
http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=181312
mükemmel bir çalışma, enfes bir kurgu. ama dik kadraj.

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=181476
bu da öyle...

fikret bey in bir önerisi vardı bu konuyla ilgili ama anımsayamadım şimdi.

Tarih: 10 Ağustos 2007, 01:32 - İp: 81.***.**8.105
isbucay
isbucay (üye)
Konya / Amatör

Hani prestij falan diyorsunuz;ama takan yok.Bence en güzeli ne siz ne biz ne de admin seçsin.Sistem belirli zaman aralıklarında seçsin bir fotoyu koysun oraya.Yoksa sizlerinde dediği üzere top sürekli hemşehri,Dost,kanki vs ler arasında dönüp duracak.

Birde buffalonun önerileri hakikaten yakışır fotolar;ama dik kadraj keşke kabul olsa...

#isbucay' tarafından 10.08.2007 01:38:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Ağustos 2007, 01:34 - İp: 88.***.**0.141
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar ben önerimin aynını aşagıda sundum belki iş güzarlık olacak ama en azından seçen arkadaş belki daha iyilerini seçerek bizleri utandırır.
böyle bir davranış karşısında bende kendisine saygılarımı sunarım.
sn admin aşagıda sundugum
altarnatif seçimleri

bihter_13 seni seviyorum 181474
hkmk anneee yemekkk 181143
sado34 istanbul 181231
zehraboge köy çocukları 181124
galeona geri gelmiyecek 180664
üst bant önemli ise dikkate almanızı rica ederim.
saygılarımla
Zafer TEKİN.

Tarih: 10 Ağustos 2007, 02:02 - İp: 88.***.**8.78
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 10 Ağustos 2007, 03:09 - İp: 85.***.**9.17