metalik
metalik (üye)
Ankara / Amatör

Galeride Seçici Olalım !!

From :Metalik

To :Her fotoğrafa yorum yazanlar.

Arkadaşlar lütfen seçici olalım fotoğraflara yorum yazarken.Hatta sınırlı sayıda yorum yazma hakkımız olması bile olabilir.Aslında işgal etmek istemezdim forumu konu açarak ama..bugun gördüm dayanamadım galeride yahu bari fotoğrafa bakta yorum yap yada yorum yapmadan büyüt fotoğrafı bak. yahu neresi eline sağlık güzel olmuş bununkarşıdakide gaza gelip ben neymişim olacak yani bu teşvik falan olmuyor ... bide merak etmeyin yaptığınız yorum sayınız çok olunca sende daha çok yorum alacaksın diye bi şey yok.netfotoğrafta fotoğraın kaliteliyse üyeler bunu ilgisiz bırakmaz..

#metalik' tarafından 25.03.2008 15:59:23 tarihinde düzenlendi.

#metalik' tarafından 25.03.2008 15:59:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mart 2008, 15:57 - İp: 85.***.**4.35
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

metalik,
bazen eleştirmek için ama tamamen fotograf sahibine destek olmak için yorum yazıyorum,arkasından foto sahibinin kankaları bir süre sonra o fotoya bol alkışlı yorumlar yapmaya başlıyorlar.
dikkat ediyorum,bazı fotolara tekrar dönüp bakıyorum.ciddi bir şekilde bir koruma güdüsü var.
aslında takmıyorum,eleştriyi kaldıramayanın zararı kendine.

ben ısrarla objektif yorumlara devam edeceğim.

#kad-ir' tarafından 25.03.2008 23:05:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mart 2008, 21:50 - İp: 85.***.**4.75
cap
cap (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

agzı olan konuşuyo diye bir laf vardır

arkadaşım burası paylaşım sitesimi üyeler aeserlerini paylaşmıyorlarmı

yoksa ögrenim sitesimi

sizin o basit tebrikler veya eline saglık ( ama her kereye degil tabi) sitede kaç üye kendini geliştirdi kaç üye siteye bagımlı hale geldi

sitedeki bazı hiçbirşeyden anlamayan ulema tayfaları kaç üyenin kaçmasına yol açtı farkındamısınız ?

daha iyiyi istiyorsanız bu editörlerin işi begenmediği fotografik özellikleri olmayan eserleri onaylamsınlar hatta çalıntı eserleri

lütfen şapkanızı önünüze koyun öyle topik açın lütfen

Tarih: 25 Mart 2008, 23:50 - İp: 88.***.**6.39
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

agzı olanın konustugu dogru gercekten.
berbat bir fotografa hiçbir eksigini gosterme zahmetine girmeden eline saglık yazınca, o adam kendini geliştiriyor cunku.ama egosunu baska bişeyini degil.

yoksa daha once hiç eleştiri almadıgı berbat fotograflarına birisi eleştiri yaptıgında sen kimsin lan ne anlarsın herkes begeniyor begenmiyorsan bakma ..... (bosluga istediginiz kufru yazın) mı dıyor???

bırakalım su motivasyon işini,ne motıvasyonu. teknik,estetik bilgiden yoksun,işin kotusu ogrenmekte istemeyen insanların surekli birbirini alkısladıkları uc gunluk adamları usta üstad hoca belledikleri tek site buradır heralde.

bu forumda bana alkıs lazım degil eleştiri lazım diye konu acanları gormez gozler cunku eline saglık yazmıssın ona daha ne geliştireceksinki adamı???

-------------------------------
daha fotografın buyuk haline bakmadan,aa ne guzel kus (ama o bir sinek), berbat hdr calısmalara aman allahım mukemmel bir goruntu falan demekde motivasyondur.
adamın daha iyi hdrler yapmasını ve aslında hiçbirzaman mavi yada fosfor yeşil olmayan çimenleri gercek renginde yapmasını saglayabilir..

hiçbirseyden anlamayan ulema tayfasının kacırdıklarını merak ettim,kimdiler neydiler???
o hiçbişeyden anlamayan ulema kimdir onuda merak ettim.
zaten eleştiri konusu o hiçbirşeyden anlamayan ulemadır.
cunku o ulemanın kacırdıklarıda eleştiriyi hazmetmekten acız cep telefonuyla kendini cekmekten ote fotografık zekası olmayanlardı..
eleştiriye kufurle karsılık verip sonra ben gidiyorum topicleri acanlar hala hafızamda..
bu şakşakcılık yuzunden,ilgisizlik yuzunden,haksızlıklar yuzunden,ucgunluk adamların hakaretleri yuzunden siteden giden, FOTOGRAF USTALARINIDA ben hatırlatmak isterim..

madem bir karsılastırma yapılacak,burada yol gosteren,yardımcı olan, guleryuzle ozveriyle bildigini paylasan insanları ve hatta sadece birini , eleştiriyi hazmetmekten yoksun zavallıların binine tercih ederim...

motive işi guzel dusunce,
cocugum oldugunda insallah sabah aksam alkıslıycam, okula falanda gerek yok,yada bişey ogretmeme, okendini geliştirir. sonudada egosu tavan yapmıs,okumayı bile bilmeyen gerizekalının biri olur cıkar anasına babasına edebiyat dersi verir.bende gurur duyarım.

-----------------------------
------------------------------
kendimizi kandırmayalım, işimize gelmiyor eleştiri yazmak,cunku ozman fotografımıza yorum gelmez,ozman bizi kimse favorisine eklemez, ozaman bıkac gun once kıcını kaldırdıgım yenıyetme veletten sen ne anlarsın mesajı alırım,cunku ozaman ozaman ozaman.......
birisine yararlı olmak istiyorsanız yararlı bir iş yapın.
eleştiri yazın.
burası ogrenim yerimi demiş sevgili cap,
burası gazlama yerımı????

------------------------------
begenilmeyen fotografların onaylanmaması degildir mesele,burayı secknci sitesi yapmaya ugrasmıyoruz,nazi degilizki ari ırk isteyelim..
burada o begenilmeyen fotografları,mukemmel olmasada begenilecek fotograflar yapmaya calısıyoruz.
bunun yoluda yapıcı eleştiridir.

ama o fotografa eline saglık yazdıgında o adamın ıyı fotograf cekme olasılıgını siler supurursun,eger dediginiz haklı olsaydı,alkış elinize saglık insanların gelişmesini saglasaydı zaten suanda burada boyle bir konuda genel olarak boyle bir tartsımada olmazdı. bırbırımıze alkısı basar bekler iyi fotografcı olurduk.
tv karsısında cips yeyıp rambo izleyip, komando gibi kaslıvucuda sahıp olmak gibi....

sapkamızı onumuze koyalım ve kime ne katabilmişimin hesabnı yapalım biraz bencede.

Tarih: 26 Mart 2008, 03:43 - İp: 88.***.**2.99
cap
cap (üye)

gaijin agzı olan konuşmuş

sayın gaijin

kaç üyenin kaçamasını sagladın siteden

bırakın ya genç filizleri öldürmeyin

( kendi adıma gaijin birtane gaz kokan yorumumu gösteririmisin )

koymuşsunuz kendinizi bir elit tabakasına destek yerine köstek olmadan başka yaptıgınız yok

Tarih: 26 Mart 2008, 16:09 - İp: 88.***.**8.57
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

sayın Feyzi Bey(cap),
size bir şey sormak istiyorum.
özelden sormak istemedim ama polemikde olsun istemiyorum.

Forumlarda yorumlar konusundaki bazı eleştirlerde
tecrübeli,teknik bilgisi yüksek bazı arkadaşlar sadece "tebrikler" yazıyor diye söylüyorlar.
Bence bu kişilerden biri sizsiniz,
eminim ki sitedeki çoğu kişiden teknik ve sanatsal bilginiz vardır.
bunu bazı yorumlarınızdan anlıyorum.
Acaba neden bu en kısa yorum olayında örnek kişi olmak istiyorsunuz.
küskünlüğünüz mü var ? yoksa bu şekilde daha mı uygun geliyor?
neden teknik destek olarak fayda vermeyesiniz ki?
veya sanatsal bakış açısı olarak yardımcı olmayasınız.

#kad-ir' tarafından 26.03.2008 17:39:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mart 2008, 17:30 - İp: 85.***.**9.67
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bravo cok guzel bir fotograf.

Tarih: 26 Mart 2008, 18:59 - İp: 88.***.**2.99
cap
cap (üye)

evet çok manalı bir fotograf

Tarih: 26 Mart 2008, 19:39 - İp: 88.***.**8.57
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Çoğu fotoğrafın ya 1. veya 2. yorumcususun cap. 7500 küsür yorum, (sana göre yorum, bana göre fasafiso) filizleri öldürmemek için bayağı uğraşıyorsun.

''Ayakta alkışlanacak fotoğraf'' dediğin fotoğrafları gerçekten ayağa kalkarakmı alkışlıyorsun cap? merak ediyorum. Birçoğu sadece senin yorumunda kalmış ta

Tarih: 26 Mart 2008, 20:54 - İp: 88.***.**4.63
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

BİR ŞEHİRDE BİR KÖR VARMIŞ.BİR GÜN YIKANMAK İÇİN GELMİŞ.SUYA ELBİSELERİYLE GİRMİŞ..
ONA ELBİSELERİN ISLANDI DENİLMİŞ.ODA ELBİSEMİN ISLANMASINDA HAYIR VARDIR. KURU KALMASINDA İSE ŞER DEMİŞ..

Kör adamın düşüncesi;
Elbiselerimin ıslanması başkasının üstünde kurumasından daha hayırlıdır.

Tarih: 26 Mart 2008, 23:10 - İp: 88.***.**8.104
swingback
swingback (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhabalar;
Yapılan yorumlar fotoğrafı çeken kişinin göremedeklerini görmek ve beğenisini paylamaktır.
Yanlı yada pof pof eleştirinin yapanadan ,alanada hiç bir faydası olmaz;her iki tarafda fotoğraf adına bir şeyler kaybederler.
Birde şu var offf çok güzel harika derse bir yorumcu ve bu yorumla karşı taraf ben neymişim be abi derse zaten o fotoğrafçıda çok fazla bir şey yoktur.önemli olan zamanla gelişmek ve yeniliklere açık olmaktır.
Sizlerle nacizane görüşlerimi Paylaştım.
Saygılarımla Hoşçakalın

Tarih: 1 Nisan 2008, 03:11 - İp: 88.***.**1.116