buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Galerideki Kalite Artışı

Bir ara fena şekilde düşen fotoğraf kalitesinin son zamanlarda gözle hissedilir şekilde arttığını düşünüyorum .
Özellikle manzara ve portre konusunda çok iyi işler yüklenmeye başlandı son 1-2 aydır.
Bunda onay mekanizmasının sıkı tutulmasının da rolü var mıdır bilemiyorum ama eğer varsa kemeri birazcık daha sıkarak yola devam etmeyi öneriyorum .
Çalıntı fotoğraf sayısındaki ani düşüş de cabası .

Diğer yandan kültür varlığımız kategorisine gelen ummadığım destek de çok faydalı olacak bir kategorinin habercisi.
Forumların kilitlenmesinden istifade forumsever arkadaşları galeriye davet ediyorum

Tarih: 8 Kasım 2007, 10:45 - İp: 81.***.**7.49
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Evet galeri kalitesi gittikçe arttı, son 10 gündür özellikle de arka fonun değişimi ile görünüm de zenginleşti yorum yapacak o kadar güzel fotoğraflar görüyorum ki yorum sayımı bile katladım...

Çok güzel bir gelişme, katkısı olanlara teşekkürler....

Tarih: 8 Kasım 2007, 11:51 - İp: 81.***.**3.185
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Kesinlikle haklısın buffalo,fotograf kalitesi her yönüyle arttı.Zaten görünüm de güzel olunca keyif vermeye başladı.
denetim artması işe yarıyor.her fotografın kolayca onaylanmaması iyi olur.
Bir de herkesin sürekli sorduğu ve topik açtığı fotograf ekleme sayısı netleşirse daha faydalı olacaktır.
benim görüşüm aylık her kullanıcıya 15 foto kotası vermek.isteyen bir günde isteyen bir ayda kullansın.kotalar öbür aya ertelenmesin.
yada her kullanıcıya mesela 50 fotoluk kota verilir,günde bir kere ekleme hakkı olur.kotası dolan eski fotolardan istediğini silip kendine yer açar.

Kültürel miras kategorisini belki ilgi var ama izleme ve yorum çok sayısı az.ben 11 foto ekledim toplam 20 yorum alabildim(onuda sağolsun bu kategoriye değer veren arkadaşlar destek için verdiler.) ,izleme sayısının %90 ınıda kendi izlemelerim.diğer katılımcılar içinde bu durum farklı değil.bu da hevesimizi azaltıyor.

Tarih: 8 Kasım 2007, 13:28 - İp: 85.***.**9.67
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

kesiin forumlar kilitlendiği içindir

Tarih: 8 Kasım 2007, 14:26 - İp: 88.***.**1.214
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

fotoğraf kalitelerinin yükselmesinden ziyade forumların kitlenmesinden kaynaklanan fotoğraf izlenme ve yorumlanma sayılarında da bi o kadarlık düşüş var heralde?

Tarih: 8 Kasım 2007, 15:24 - İp: 88.***.**3.46
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

tam tersi yorum sayısı arttı
galeride yorumlama hızı o kadar arttı ki birine yorum yazarken diğeri hemen gözden kaybolur hale geldi güzel bir akış içerisine girdi galeri

Tarih: 8 Kasım 2007, 15:45 - İp: 81.***.**3.185
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

ben hiç bir fark göremiyorum

galerinin görüntüsü evet çok iyi oldu
ama eklenen fotoğraflarda bir fark yok
ve ben nezaman geleriyi açasan aynı fotoğraflar duruyor.
birde şu var galeriyi ilk açtığında hangi fotoğrafları görüyorlarsa sürekli onlara yorum yapıyorlar
bir değişim söz konusu değil yani

Tarih: 8 Kasım 2007, 16:25 - İp: 88.***.**8.175
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bakmak ve görmek

Tarih: 8 Kasım 2007, 16:28 - İp: 81.***.**3.185
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

ne olmuş

sen baktın ve gördünmü

Tarih: 8 Kasım 2007, 17:01 - İp: 88.***.**8.175
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

en azından görmek için çabalıyorum

neyse buranın da kilitlenmesine sebep olmayalım

Tarih: 8 Kasım 2007, 17:12 - İp: 81.***.**3.185
buzkara
buzkara (üye)
İstanbul / Amatör

Kalitenin artması mevsimsel olabilir. Genelde güz fotoğrafları hakim galeriye. Fotoğraf sayısının kısıtlanması olayına tamamen karşıyım. Günde 300 fotoğraf bile olmuyor toplam fotoğraf sayısı.

Yorumlar da burda çok kişiyi küstürür. Buradan gitmesine sebep olur. Genel herkese tarafsız yorum ve beğenilerini yazan bir grup var. Bunlara da hoş çok defa şakşakcı deniyorya neyse işin o tarafına girmeyelim. Bazıları fotoğrafın güzelliğine göre yorum yapıyor. Bazıları da varki sırf üstatları gözetiyorlar. Bazılarıysa fotoğraf yüklüyor ama hiç yorum yapmıyor.

Bu sitede yüklenen fotoğraf sayısı, fotoğrafların izlenme oranı, aldığı eleştiri sayısı çok az. Ben fotoğraf yüklerim ama izlenmiş izlenmemiş yorum almış almamış diyebilen var mı içinizde. Herkes fotoğrafın beğenilmesini, izlenmesini, yorum almasını ister.

Bu sitede beni en çok fotoğrafa değilde kişiye göre yorum yapan insanlar üzüyor.Onun da çaresi yok sanırım...

Tarih: 8 Kasım 2007, 17:28 - İp: 85.***.**1.125