buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Foto Öykü Kategorisi

böyle bir kategori olsa çok şey mi istemiş oluruz
fikret bey en sonunda'' yeter ulen, siz lemi uğraşacağım ben '' diyebilir ama, bu son zamanlarda oldukça popüler bir kategori ve manzara,börtü böcek çekmekten benim gibi sıkılanlar için hoş bir bölüm olurdu diye düşünüyorum.

seri olarak peşpeşe fotoğraf eklemek de bir çözüm olabilir elbette ama açıkçası 1 hafta süreyle aynı fotoğrafı peşpeşe eklemek de pek cazip olmuyor.

bu kategoriyi , var mı başka isteyen?

Tarih: 22 Ekim 2007, 16:07 - İp: 81.***.**7.49
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Benim kaygım şu: Hatırlarsanız, sitemizde bi ara günlük fotoğraf ekleme limiti yoktu. İsteyen istediği kadar fotoğraf ekliyordu. O dönemde seçicilikle ilgili sorunlar yaşıyorduk. Hatta çok net hatırladığım örneklerde var. 'Sarıkızın soldan görünümü', 'Sarıkızın sağdan görünümü', 'Köyümüze Kuzey girişi', 'Köyümüze Güney girişi',... v.b.

Benim yazdığım "21 fotoğraf 210 yorum" gibi kriterler sadece örnek ama kesinlikle bi kural olmalı yoksa fotoğrafları onaylayan ben olduğum için biliyorum 'Oğlum ağlarken', 'oğlum gülerken', 'kızım hapşırdı' gibi öykülerle dolar ortalık.

Tarih: 11 Haziran 2009, 23:24 - İp: 78.***.**9.244
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

"'Sarıkızın soldan görünümü', 'Sarıkızın sağdan görünümü', 'Köyümüze Kuzey girişi', 'Köyümüze Güney girişi',"

Anladım abi..Biraz daha düşünmeliyiz o zaman..

Tarih: 11 Haziran 2009, 23:38 - İp: 88.***.**2.158
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bence bu tip şeyler için anket sistemi bir şeyler geliştirmek lazım.
toplu mail atıp,fikir olarak katılım sormak yada
kesin kurallar koyup uygulamak.

bakın ekim 2007 de açılmış ve uzun bir süre 3-5 kişi arasında tartışılmış bir konu ve bir karar alınırken,ve bir fikir sorulurken kimse katkıda bulunmuyor.
bu topikleri görmüyorlar mı sanıyorsunuz..
en kızdığım karar alındıktan sonra 5-10 kişi çıkıp biz niye böyle muamele görüyoruz,biz farklı bir üyemiyiz,bizim niye hakkımız olmuyor gibi sözler söylerler.

katılımcı olmayanlara demokratik davranmanın anlamı yok gibi katı bir fikre sahip oldum akşam akşam..

Tarih: 12 Haziran 2009, 00:27 - İp: 88.***.**1.246
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ne yazık öyle kadir..

Üstbanta ta öyle oldu.. konu açıldı ama fikir beyan eden ancak 5-10 kişi oldu.

Ancak uygulya geçildikten sonra onlarca kii ayağa kalktı..

Bence foto öykü bölümünden sorumlu iki üç arkadaş olsun..Onayı bu arakdaşlar versin..Bu arakadaşlar da onayı veirken konunun edebiyat açısından, toplum açısından , sanatsal açıdan vs . vs bir önemi var mı yok mu şeklinde bir değerlendirme yapsın ve onayı o şekilde versin..Böylelikle kimse oğlunun doğum gününü foto hikaye diye yutturamaz bize..

Tarih: 12 Haziran 2009, 00:42 - İp: 88.***.**2.158