muratates
muratates (üye)
İstanbul / Amatör

Makro Uzatma Tüpü

MERHABA ARKADAŞLAR BEN MAKRO ÇEKİME MERAKILIYIM VE MAKRO LENSLERİNDE FİYATI ÇOK FAZLA BİR KAÇ SAYFADAN BİLGİ EDİNDİM VE BUNUN DAHA UCUZ OLAN YOLU VARMIŞ MAKRO UZATMA TÜPÜ V.B MALZEMELR KULLANARAK MAKRO ÇEKİM YAPIYORLAR VE ÇOKTA BAŞARILI
NİKON DA SORUN ÇIKIYORMUŞ DİYE DUYDUM BENDE NİKON ALMAK İSTİYORUM ACABA NE GİBİ SORUNLARLA KARŞILAŞIYORLAR
YADA NİKON D90 A GÖRE UCUZ MAKRO LENSLERİ ÖNEREBİLİRMİSİNİZ
SELAMLAR

Tarih: 9 Mart 2012, 16:44 - İp: 88.***.**2.211
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

makro tüple nikonda sorun çıktığını görmedim-duymadım...selamlar

Tarih: 9 Mart 2012, 22:13 - İp: 78.***.**3.215
hellyeah
hellyeah (üye)
Giresun / Amatör

Fiyatı ele alırsak senin ucuzluk anlayışın nedir bilmem ama genel anlamda konuşacak olursak ucuz bi makro lens yoktur diyeyim ben sana dostum ama şunu deneyebilirsin, ters objektif tekniği ile elinde en az 18-55mm lensle bile çok güzel makro çekimler elde etmen mümkün (Bir makro lens kadar kullanışlı olmasada.)

Tarih: 10 Mart 2012, 02:41 - İp: 78.***.**5.210
muratates
muratates (üye)
İstanbul / Amatör

cevaplar için teşekkürler lensi ters bağlama nasıl yapılıyor acaba? internetten araştırdım ama fazla bişey bulamadım başka parça takılıyormu yada lense yada makinaya zararı varmı.

Tarih: 10 Mart 2012, 11:57 - İp: 88.***.**2.211
hellyeah
hellyeah (üye)
Giresun / Amatör

Bunu en kolay şekilde arayüz adaptörle yapabilirsin, bu adaptörü alırkende kullanacağın objektifin ön çapına uygun yüze sahip olması lazım ve diğer yüzü ise makinanın markasına göre değiştiği için uygun bir bayonete sahip olması gerekiyor. Nasıl uygulanacağına dair kaynaklarsa Google'da aratırsan istemediğin kadar çıkar zaten.

Tarih: 10 Mart 2012, 13:07 - İp: 78.***.**5.210
ilyaswolf
ilyaswolf (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

konuda yeni bilgi sahibi olduğum için yazıyorum. makro uzatma tüpa ve yanınızda güzel beyaz bir ışık olsun güzel makrolar çekersiniz.

Tarih: 8 Haziran 2012, 14:46 - İp: 85.***.**0.104
  • 1