faarukbulut
faarukbulut (üye)
Aydın / Amatör

Nikon Cihazımda Uzatma Tüpü Sorunu Yaşıyorum

Nikon D3200 cihaz sahibiyim. internetten elektronik bağlantısı olmayan düz uzatma tüpü sipariş ettim. Tüpü taktığımda cihaz lensi gçrmüyor. Bu şekilde yine fotoğraf falan çekebiliyorum fakat diyaframı -- olarak gösterdiği için çok karanlık oluyor. enstantaneyi yükselttiğimde çektikten sonra fotoğraf ışıklı çıkıyor ama çekerken hiçbir şey göremiyorum bunu nasıl çözebilirim?

Tarih: 10 Haziran 2017, 20:27 - İp: 78.***.**0.180
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Elekronik baglantili alacaktin... onlardada odak sorunu oluyir ama diyafrsm sorun olmuyor en azindan manuel modda..

Tarih: 26 Haziran 2017, 11:35 - İp: 46.***.**7.130
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Renault zoe elektrikli araba alıp, Tesla gibi akselerasyon yapmadığından bahsetmek gibi olmuş.. Baştan razı olduğunuz bir durum değilse, makro konusunda çok yol katetmeniz gerekiyor...

Tarih: 22 Eylül 2017, 09:58 - İp: 95.***.**6.80
maxiimuss
maxiimuss (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı sorun bende de var ama henüz bir çare bulamadım forumları tarıyorum bakalım bulursam dönüp buraya yazacağım çözümü.

su arıtma

Tarih: 29 Temmuz 2019, 09:22 - İp: 78.***.**7.61
demircand
demircand (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Merhaba,

Lensinin üzerinde diyafram halkası yoksa lensin otomatik olarak en kısık diyaframda kalacaktır. Manuel uzatma tüpünde tek yapabileceğin lensin altındaki diyafram bıçaklarını hareket ettiren tırnağı bir kağıt sıkıştırarak istediğin açıklığa getirmek ancak bu esnek ve nihai bir çözüm değil. Otomatik tüp ya da diyafram bilezikli ucuz bir lens öneririm.

Tarih: 5 Ağustos 2019, 17:33 - İp: 188.***.**3.143
  • 1