umutyağmur
umutyağmur (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Filtreler

Canon pro1 makinam var,işin kolayına kaçmış olacağım ama filtreler , işlevleri,fiyatları ve makinama uygun hangi filtreleri alabileceğim konusunda görüş belirten olursa sevinirim.Saygılarımla.Mahmut Savaşçı

Tarih: 1 Aralık 2005, 18:26 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

umutyağmur pro1 bende de var ama forumda pek kullanan yok, dolayısıyla okunma sayısı fazla olsa da pek yanıt olacağını düşünmüyorum.

Tarih: 1 Aralık 2005, 19:48 - İp: 85.***.**7.150
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

İlk mesajı gönder dediğimde hata oluştu ikinci kez gönder tıklayınca aynı mesaj dan iki tane oluşmuş, düzenle yapıp bunları yazdım...

#meraklisi' tarafyndan 01.12.2005 19:48:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Aralık 2005, 19:48 - İp: 85.***.**7.150
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar www.cokin.com adresine bir bakın.. makinanızı tanımadığımdan ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.Ama en zengin çeşit ve en ucuza gelebilecek olanlar bu filtrelerdir.Çünkü makinanızı değiştirseniz bile filtreler hep sizinle yeni alacağınız makinada da kullanım özelliği var .. Türkiye distrübütörü Sirkeci zoom ithalattır. Web sayfası WWW.zoomithalat.com olması gerekiyor ..Googolden de bakabilirsiniz..

sevgiler

Tarih: 2 Aralık 2005, 10:55 - İp: 85.***.**7.108
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Mutlaka bir UV filtre. Polarize bir filtre gerekecektir. Polarize filtreler kontrastı arttıran filtrelerdir. Çok basit anlatımda yansımayı engeller. Bunlar primer olarak gerekecek olanlar. Diğerleri için:
http://www.geocities.com/SoHo/Studios/9594/filtre.htm

Bu arada Canon Pro1 için Circular Polarize filtre almanız gerekiyor, lineer değil.

Tarih: 3 Aralık 2005, 12:04 - İp: 82.***.**4.36
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

thalassa ve ozzyalp bilgi için teşekkür ederim. cevap yazmakta geciktiğim için gerçekten özür dilerim.

Teşekkürler yeniden...

Tarih: 13 Aralık 2005, 03:25 - İp: 195.***.**6.102
  • 1