aguuuuu
aguuuuu (üye)
Kocaeli / Meraklı

D5000 İçin Lens

Arkada$Lar herkese Merhaßa ;
Nikon D5000 aLmayı dü$ünüyOrum we ßayrama kadarda aLacağım .. Lakin D5000 18-55 Kit Lens oLarak mı aLayım yoksa Lens'i farkLı mı aLayım . ßu Lens ßana yeterLi oLur mu sizce ? we eğer dediğim gißi aLırsamda ;
Fiyatı : 1.498,90 TL . uygun mudur ?

$imdi ßen size önceLiğimi $öyLe söyLiyim ;

Gece gündüz ßu makina sürekLi yanımda oLacak we anLık fOtOğrafLarı yakaLamak istiyOrum . atıyOrum nargiLe içerken arkada$Ların iLginç yüzLerini , yada sahiL kenarında otururken tekneLeri çekmek ..

Aynı zamanda FutboL oynuyOrum we $u anda sakatım . arkada$Larımı idmandayken güzeL kareLerini yakaLamak istiyOrum . uzakLık en fazla 25 metre faLan oLur . Çünkü ßende saha içerisinde oLacağım .

ßen nasıL ßi Lens aLmaLıyım . makinada karar kıLdım sıra Lenste sadece we Gerçekten fikirLeriniz ßenim için çOk çOk önemLi .. UstaLarım i$i ßiLen aßiLerim aßLaLarım yardımLarınızı ßekLiyOrum ..

Tarih: 12 Eylül 2009, 02:07 - İp: 88.***.**4.16
aguuuuu
aguuuuu (üye)
Kocaeli / Meraklı

byjehan merhaba ;

18-55 ile başlayacağım bu gidişle .. telezoom ileride ancak tşk ederim düşüncelerin için ..

aeron sizede merhaba ;

18 - 200 fiyatı şu anda makine kadar . ama ileride kesinlikle alacağım lenslerden birtanesi olacaktır ..Haklısınız acele etmemek gerekiyor bu konuda . Nikon sırf fotoğraf üzerine kurulu olduğundan dolayı bunu istedim . Neden Nikon ? ;

Nikon sırf fotoğraf üzerine çalıştığı için . Tamam canonda sırf elektronik ama ne bileyim Nikon bana daha cazip geldi . daha önce fotoğraflarımı çeken fotoğrafçılar sırf nikon kullanıyorlardı we banada bu yüzden olsa gerek daha bi sıcak geliyor nikon . daha sonra sorun bakımından araştırmalarıma göre nikon canon'a nazaran daha zor yahut daha az sorun çıkarttığını gözlemledim . Banada böyle denk gelmiş olabilir . ben sadece şu zamana kadar olan gözlemlerime göre söyledim . inanın hiç bakmadım Canon'a )

Şimdi yine kafam karıştı ))

Tarih: 13 Eylül 2009, 03:49 - İp: 85.***.**9.212
foto onur
foto onur (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

kafa karıştırmaya hiç gerek yok.sana şöyle bir açı sunayım.nikon keskin çekimli bir makinadır.canon ise yumuşak çekim yapar.dolayısıyla her iki makınada ayrı zevklere hitap eder.sana ozaman şöyle bir tavsiyede bulunayım.eğer hayyama gitme imkanın varsa,orayı bir gez derim.illaki d5000 alacaksın diye bir kural yok.bakarsın orada çok temiz bir d70s,d100 veya d200 kıstırabilirsin.bellide olmaz yani.

Tarih: 13 Eylül 2009, 19:27 - İp: 78.***.**3.190
aguuuuu
aguuuuu (üye)
Kocaeli / Meraklı

ilginiz için tşk ederim ancak kafama d5000 yattı . yatmayan tek kısmı oynar ekran olması . ilerde laçka olmasından arıza çıkartmasından korkuyorum hepsi bu . d5000 i yarın büyük ihtimal ile gittigiyordan alıyorum 18-55 kit lens ile

Tarih: 14 Eylül 2009, 01:53 - İp: 88.***.**6.82
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Ne kadara alacaksın gittigidiyor'dan ?

Tarih: 14 Eylül 2009, 02:13 - İp: 94.***.**4.34
aguuuuu
aguuuuu (üye)
Kocaeli / Meraklı

Nikon D5000 18-55 Kit Lens Sifir Kutusunda Hemen AL! fiyatı : 1.498,90 TL
15 adet satılıktı 11 tanesi satıldı . geriye kaldı 4 adet .. ne diyorsunuz abilerim ..

Ayrıca ; Canon Eos 500D 15MP 18-55 Kit Tr Menu Sifir Kutu 1.750.00 TL ..

#aGuuuuu' tarafından 14.09.2009 02:20:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Eylül 2009, 02:18 - İp: 88.***.**6.82
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Nikon D5000 ve Canon 500D 'nin her ikisi de kit olarak 1000 abd doları...dolayısıyla Nikon D5000'in fiyatı uygun ancak Canon'a o fiyatı kim istiyorsa pahalı istiyor..çünli belirttiğim gibi o da 1000 dolar..

Tarih: 14 Eylül 2009, 02:35 - İp: 94.***.**4.34
aguuuuu
aguuuuu (üye)
Kocaeli / Meraklı

gerçekten uygun demeniz içimi rahatlattı . ALLAH nasib ederse yarın alıyorum .. satıcı hakkında yazılan yorumlarda çok memnun etti beni . hızlı kargo güwenilir satıcı yazılıyor sürekli .. In$allah 1-2 güne ßende makineleniyorum

Tarih: 14 Eylül 2009, 02:39 - İp: 88.***.**6.82
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

D5000'in gerek görüntü kalitesi gerekse AF sistemi harika..son teknoloji bir makine..kısa süre kullanan arkadaştan alıp deneme imkanım oldu..LCD'nin çok açılı olmasi sizi tedirgin etmesin..ekranın menteşeleri, yüzbin kez ekranın açılıp kapatlıacağı varsayılarak ona göre imal ediliyor..Ama bence makineyi açma kapama esnasında her defasında ekranı da arkasını çevirip açtığımızda tekrar ekranın bize bakacak konuma getirilmesine gerek yok..sanırım bir de çanta alacaksınız ve ekranı size bakacak konumda bırakıp çantaya öyle yerleştirebilirsiniz.böylelikle her defasında ekranı çevirmek zorunda kalmayıp menteşelerinin ömrünü uzatmış olursunuz..

Tarih: 14 Eylül 2009, 02:58 - İp: 94.***.**4.34
aguuuuu
aguuuuu (üye)
Kocaeli / Meraklı

wermiş oLduğunuz bilgiLer gerçekten çok iç açıcı . çünkü aldığım makina spot . bu yüzden garanti kapsamında menteşelerini yaptıramam kendi cebimden gideceğinden dü$ündüm we sizin söylediklerinizden sonra doğru diyosunuz Koskoca Nikon Firması bunuda düşünmüştür dedim.evet bitanede çanta alacağım en makuLünden Dediğiniz gibi yapacağım tekrardan tşk ederim

Tarih: 14 Eylül 2009, 03:12 - İp: 88.***.**6.82
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

saat 03.14....ramazan davulcusu kafamı ütülemiş durumda...nıhaaaaaaaaa

Tarih: 14 Eylül 2009, 03:15 - İp: 94.***.**4.34