y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

350 D Kit Objektifi

Merhabalar...350D makinam var...yeni aldım...kullanmayı da yeni yeni öğreniyorum...ayrıca ilk dslr makinam...

şu ana kadar çektiğim fotoğraflar bana istediğimi veremedi...kit objektifin iyi olmadığını duydum...Makinanın dünya çapında tercih edilen bir model olduğunu da biliyorum...

Daha iyi bir objektif alsam fotoğraf kalitesindeki artış ne kadar olur?...

Fotoğrafta keskinlik istiyorum...Keskinlik ayarlarını da artırdım ama yine istediğimi vermiyor...

Forumlarda keskinlik isteyenlerin canonu tercih etmesinin yanlış olduğu yazıyordu...Canonun daha yumuşak fotoğraflar verdiği yazıyordu...Başka bir yerde de canonun fotoğrafı mümkün olduğu kadar işlemden geçirmeden çektiğini...daha sonra foto programlarında işlenmesinin daha kolay ve kayıpların az olduğu yazıyordu...

Bu işi bilenler lütfen yardım...

Daha iyi bir lens mi alayım? (Sigma 17-70 Dg Macro gibi)
Sen biraz daha öğren bu işi mi dersiniz?...
yoksa sen o makinayı değiştir mi dersiniz?...

#y_k' tarafından 05.10.2006 00:28:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ekim 2006, 00:24 - İp: 85.***.**1.189
y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler beni aydınlattığınız için...Lensin fotoğraf kalitesindeki yerini biliyordum ama bu kadar da fazla olduğunu öğrenmiş oldum...Makineyi satıp Pentax K10D ye niyetleniyordum...Ama vazgeçtim...Bu makine bu kadar tercih ediliyorsa vardır bir bilinen...En iyisi birkaç ay kit lensle kullanıp daha sonra güzel bir lens almak galiba...

Tarih: 9 Ekim 2006, 08:53 - İp: 88.***.**7.162
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

ilker nikon 18-70 i satıp sigma 17-70 mi alsak ne yapsak. Değermi sence?

Tarih: 10 Ekim 2006, 17:35 - İp: 85.***.**4.180
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Selam y_k,

Bence makineni sevmek için çok uygun fiyata satılan EF50mmF1.8'i mutlaka almalısın. Ben de başta 350D'yi seçerek acaba hata mı yaptık diyordum ama bu lensle makinenin verebildiklerini gördükten sonra doğru seçim yaptığımı anladım. Kullanacağın lens ne olursa olsun www.photozone.de adresindeki reviews bölümüne girerek lensten hangi koşullarda en iyi sonucu alacağını öğrenmende fayda var.

Tarih: 17 Ekim 2006, 12:55 - İp: 212.***.**5.238
y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

Selam gorkemkgo
Öncelikle çok teşekkür ederim ilgilendiğin için...Verdiğin site gerçekten çok işime yaradı... "CANON 50mm f/1.8 II" aldım bugün gittigidiyordan 175 YTL'ye maloldu...Yarın ya da Cumartesi elime geçecek...Makinayı öğrendikçe sevmeye başladım...Ayrıca fotoğrafı lens çeker diyen ustaların vardır bir bildiği ...Bu objektifle dediğin gibi makinanın vereceklerini daha iyi göreceğim herhalde...İlerde de mutlaka daha iyi objektiflere ihtiyaç duyacağım ama bu beni bir süre idare eder...

Tarih: 19 Ekim 2006, 11:04 - İp: 85.***.**6.209
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

18-70 yerine 17-70 alinir ama 18-70'i satip da 17-70 almaya gerek yok..

Tarih: 19 Ekim 2006, 23:41 - İp: 86.***.**0.120