pixelman
pixelman (üye)
İzmir / Amatör

Tavsiyelerinize İhtiyacım Var....

MERHABALAR UZUN ZAMANDIR SİTEYİ TAKİP EDİYORUM. PEK ÇOK MESAJ OKUDUM. 400 MİLYON CİVARINDA BENİ UZUN SÜRE İDARE EDEBİLECEK MÜTEVAZİ BİR DİJİTAL MAKİNA ALMAK İSTİYORUM.OLYMPUS'UN SERVİSİ YOKMUŞ, HP DEFOLU ÜRETİM YAPIYORMUŞ.PRETEC FASONMUŞ. KONİCA MİNOLTADA ZOOM SORUNU YAŞANIYORMUŞ.CANON BİZİ KAZIKLIYORMUŞ. O KADAR ÇOK SEBEP VAR Kİ İNSAN ŞAŞIRIYOR.
SONUÇ OLARAK TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANARAK NELER TAVSİYE EDERSİNİZ. HERKESE BOL PİXEL Lİ GÜNLER.

Tarih: 25 Ekim 2004, 02:05 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

toshiba pdr 3310 bir incele bakalım...

Tarih: 25 Ekim 2004, 03:11 - İp: yok
yyilmaz
yyilmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

yukarıdaki yazında kodaktan hiç bahsetmemişsin. demek ki kodakta sorun yok incelemeni tavsiye ederim...memnun kalacaksın...

Tarih: 25 Ekim 2004, 07:59 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

kesinlikle nikon un coolpix modellerine bak en iyisi o diyorlar...

Tarih: 25 Ekim 2004, 18:00 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A-70 veya A-75 sizi uzun süre idare eder diye düşünüyorum . Fiyatlarını bir araştırıp sıkı pazarlık yapın .

Hangi makinayı alıyorsanız, şimdiden hayırlı olsun ...

Tarih: 25 Ekim 2004, 23:41 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

A 75 lerde ekranın alt köşesinin aydınlanma problemi olduğu benimse servis manuellerinde rastlamadığım bir durum söz konusu eğer bu makineye karar verirsen özellikle ekran aydınlığının her köşede müsavi (eşit ) olup olmadığını kontrol et.

Tarih: 26 Ekim 2004, 00:22 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yukarida saymadigin hangi markanin hangi modeli 400 milyon civarindaysa ona bak derdim ama dogru olmazdi ) .. bana kalirsa yukarida saydiklarindan ziyade senin fikrin ne? onu bize soyle.. sen hangi markanin hangi modelini gozune kestirdin? eminim birkac model vardir aklinda.. kameranin sekli guzeldir adi hostur, bilemiyorum.. sonrasinda sectiklerin hakkinda herkes dusunduklerini soyler..

hangi ozelliklerde olsun istiyorsun? dogrult ve cek turunde mi olsun yoksa birkac ayar kurcalayip da mi cekmek istiyorsun?
LCD ekrani buyuk olanlar benim cok hosuma gidiyor mesela.. senin de ilgini daha mi cok cekiyor LCD buyuklugu?? veya kac tane pixeli olsun fotograflarinin? A4 print alabilmek icin 4 megapixel olmali diyorlar en azindan.. sen hangi boyutlarda print edeceksin fotograflarini?

hangi memory card'i kullaniyor olduguda onemli.. mesela elinde hali hazirda memory stick kart varsa sony modellerine baksan daha iyi edersin.. ama unutma ki sony memory kartlari cok daha pahali digerlerine nazaran.. en ucuzlari su anda SD card ve CF kartlar.. casio'nun modelleri digerlerine gore hesapli zannedersem, fotograf kaliteleri cok iyi.. SD card kullaniyorlar..

canon'un modelleri CF kart kullaniyor (cogunlukla..).. nikon keza ayni.. kodak SD.. fujinin kartlarida pahali sony gibi..

...

ama en onemlisi basta dedigim gibi sen hangi modeli dusunuyorsun? cunku sen hangisini almayi dusunuyorsan sonunda onu almadikca mutlu olmazsin..

400 milyon sinirini ne kadar zorlayabilirsin o da onemli.. neler o siniri zorlamani saglar?

soz sende pixelman..

sana da bol pixelli gunler dilerim.. ama unutma; extra pixel extra maliyet demek.. ne kadar bol pixel istiyorsan o kadar cuzdandan cok banknot cikartmalisin..

Tarih: 26 Ekim 2004, 23:18 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

valla bende konika minolta z2 var.10x optik zoom var.hiçbir sorun çıkarmadı şimdiye kadar 6-7 aydır kullanıyon. sabaptan akşama kadar açık kalıyor. fakat türkiye fiyatları pahalı imkanın varsa almanyadanr getirt. 300 euro civarında

Tarih: 21 Kasım 2004, 22:20 - İp: yok
bahadirari
bahadirari (üye)
İzmir / Amatör

Burkay arkadasim adam senden 400 milyon civarı oneri istiyor sen 650-700 milyonluk kamera oneriyorsun.Benim onerim ise Pentax Optio 30,Kodak Ls633,Olympus C-310(Xd memory kart fiyatlarına dikkat),Nikon Coolpix 2200(Teknosada kampayada bitmediyse)Panasonic'in aklıma gelmeyen Teknosadaki 450 milyon olan bir modeli.

Tarih: 23 Kasım 2004, 22:56 - İp: yok
bandit600
bandit600 (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic DMC-LC50 3mpixel Leica objektif 200€+KDV piyasa fiyatı ama sirkeci de daha ucuza bulunabilir.Ama ben derim ki canondan şaşm.İlk aldığım makine olan Canon A-40 daki resim
kalitesini sonradan aldığım(nikon 2100,Canon A-60,olympus C-760uz) makinaların hiçbirinde yakalayamadım nedense.

Tarih: 23 Kasım 2004, 23:08 - İp: yok
  • 1