tatasagun
tatasagun (üye)
İstanbul / Amatör

Samsung Nv8 Fikirleriniz ?

Merhaba Arkadaşlar..

Bu cihaz indirime girmiş hepsiburada fiyatı 272 YTL civarında şuan

8.1 Mp, 2.5" LCD ekranı var.. Fazla bi butcem olmaması sebebi ile bir sureligine kompakt makine almam lazım bu cihaz icin fikirlerinizi alabilirmiyim ?

Tarih: 14 Temmuz 2008, 19:04 - İp: 78.***.**7.5
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

fiyatı uygun , özellikleri iyi ve manuel çekim modu mevcut. objektifi kaliteli. kendine has bataryası olması kötü, kalem pille çalışsa daha iyiydi...

Tarih: 15 Temmuz 2008, 11:34 - İp: 85.***.**3.227
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

aynı sitede nikon p50 içinde indirim var(bugün son diyor)... fiyatı samsunga yakın, tavsiye ederim

Tarih: 15 Temmuz 2008, 11:42 - İp: 85.***.**3.227
defakto
defakto (üye)
Amasya / Amatör

Ben de nikon coolpix p50 ile bu makine arasında kaldım.İkiside hemen aynı fiyatta.İlk defa alıyorum,hangisini tavsiye dersiniz ?Bir de tabi neden?

Tarih: 15 Temmuz 2008, 19:46 - İp: 88.***.**3.250
melihengin
melihengin (üye)
Kayseri / Amatör

KESİNLİKLE SAMSUNG NV 8 DERİM BEN BU İKİSİ ARASINDA.
FARKLARI
SENSÖR FARKI VAR SAMSUNG DAHA KÜÇÜK SENSÖRLÜ DAHA ÇOK IŞIK TOPLAR GECE ÇEKİMİ DAHA KALİTELİ OLUR.
İSO FARKI VAR NİKON İSO 2000 İKEN SAMSUNG İSO 3200 BUY PEK Bİ FARK ETMEZ AMA YİNEDE ÖZELLİK İŞTE.KOMPAKT MAKİNE İSO 800 DEN YUKARI İYİ RESİM ÇEKMEZ ÇÜNKÜ.
SONOLARAK İSE HIZ FARKI.RESİM ÇEKİMİNDEKİ HIZ SAMSUNGTA DAHA HIZLI HEMEN HEMEN %50 FASLA HIZLI NİKONDAN
HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN SAMSUNGU AL DERİM

Tarih: 16 Temmuz 2008, 12:09 - İp: 88.***.**7.46
kadirgiray
kadirgiray (üye)
İstanbul / Meraklı

nikon p50'nin artısı 28mm geniş açıya sahip olması, optik vizöre sahip olması, nv8'in artısı ise video cekim esnasında optik zoom yapabilmesi. p50 kalem pil kullanırken nv8 lithium pil kullanıyor. bunlar hakkında artı veya eksi demek istemiyorum, kişiye göre değişiyor çünkü.

hemen hemen aynı sahne modlarına sahipler, elektronik titreşim azaltmaya sahipler, ikisinde de yüz öncelikli çekim modları var, ikisinde de noise reduction mevcut, ikisi de türkçe menüye sahip ve kullanımları kolay. birisi 2.8 diyaframa sahip schneider lens kullanırken diğeri 2,8 diyaframa sahip nikkor lens kullanıyor.

incelerken hız olarak melihengin'in dediği gibi bir hız farkı göremedim. bir de şunu belirtmek istiyorum; ben açıkçası ilk defa "daha küçük sensör daha çok ışık toplar" gibi bir tabir duyuyorum. sayın melihengin: hız farkı derken neyi kastettiğini ve sensör ışık toplama arasındaki ilişkiyi açıklarsa sevinirim.

Tarih: 16 Temmuz 2008, 12:34 - İp: 78.***.**6.75
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Samsung'u Pazarbey'e sorun

Tarih: 16 Temmuz 2008, 14:42 - İp: 78.***.**2.102
melihengin
melihengin (üye)
Kayseri / Amatör

1,7 LİK BİR SENSÖR ÇEKİLEN BİR FOTO İLE 2,5 LİK BİR SENSÖR İLE ÇEKİLEN FOTO ARASINDAKİ FARKTAN BAHSETTİM.
BU SABAH ÇEKİMLERİNDE PEK BELLİ OLMAZ FAKAT GECE ÇEKİMLERİNDE KENDİNİ AŞIRI DERECEDE GÖSTERİR.

HIZ İSE NİKON SANIRIM 1/1000 SAMSUNG İSE 1/1500
BU FARK İSE STARRY SKY YANİ GECE MANZARA ÇEKİMİNDE NİKONUN 15 SANİYE İÇERİNDE ALDIĞI POZU SAMSUNG 10 SANİYEDE ALIR ANLAMINA GELİR.

KADİRGİRAY ARKADASIM BİLGİLERİNE SUNARIM

Tarih: 18 Temmuz 2008, 11:39 - İp: 88.***.**2.177
kadirgiray
kadirgiray (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkür ediyorum melihengin, yani diyorsun ki 1,7lik bir sensör 2,5lik bir sensörden daha küçük,o yüzden daha çok ışık toplar. allah razı olsun.:D

melihengin says:
HIZ İSE NİKON SANIRIM 1/1000 SAMSUNG İSE 1/1500
BU FARK İSE STARRY SKY YANİ GECE MANZARA ÇEKİMİNDE NİKONUN 15 SANİYE İÇERİNDE ALDIĞI POZU SAMSUNG 10 SANİYEDE ALIR ANLAMINA GELİR.

bana biraz ezbere konuşuyorsun gibi geldi. eyvallah yardım etmek istiyorsun anlıyorum, saygı duyuyorum ama öncelikle söylediğin terimlerin ne anlama geldiğini bilmelisin. bu şekilde insanların kafasını karıştırırsın..

Tarih: 21 Temmuz 2008, 10:33 - İp: 78.***.**6.75
deniz11983
deniz11983 (üye)
Ankara / Amatör

slm arkadaşlar birçok kişi nv8 i öneriyor ama ben çekimlerini gördüm çok soluk ve gündüz ve ışıklı ortamlarda güzel değil çok parlıyor. ama canon a570 daha canlı duruyor tabi bide nikon p50 var ben bunlar arasında kaldım ve bütcem bu 3den birini alabilir bana yardım eder misiniz

Tarih: 1 Ağustos 2008, 19:12 - İp: 213.***.**4.100
melihengin
melihengin (üye)
Kayseri / Amatör

kadir arkadasım sen sensörler hakkında bi bilgin yok sanırım önce bi araştır derim ben.

Tarih: 2 Ağustos 2008, 12:20 - İp: 88.***.**0.111