stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Samsung Ex2f Hakkında Görüşleriniz.

Samsung EX2F kompakt fotoğraf makinesi. 1:1,4 mercek 24 mm geniş açı. Bu makineyi kullanan arkadaşlar varsa görüşlerini belirtirlerse sevinirim. Özellikleri fena bir makineye benzemiyor. Üzerinde eski Kodak makinelerden bildiğimiz Schneider Kreuznach objektifi var. Her zaman yanımızda taşınabilecek bir makine olabilir mi? Fiyatı da nispeten uygun şu sıralarda.

Tarih: 6 Mayıs 2014, 16:13 - İp: 85.***.**0.239
a.onder_x-h1
a.onder_x-h1 (üye)
Adana / Amatör

Samsung EX2F fotoğraf makinesini yeni aldım. Makinem hakkında bilgi araştırırken bu soruya rastladım ve bir şeyler yazmak istedim. 2012 yılının Ağustos ayında çıkmış bir makine. Böyle bir makineyi kaçırdığım için gerçekten üzüldüm. Bu konuda yıkarıdaki soru çok eski fakat bilginin eskisi olmaz ve makineye malesef yeni sahip oldum. Samsung böyle bir makineyi bir daha piyasaya sürer mi bilmem ama sürerse düşünmeden gidip alırım. Bu gün itibarıyla bu makina piyasada yok. 2. eli de yok! Samsung EX2F kompakt fotoğraf makinesi hakkında biraz araştırma yapılırsa her yerde övgülerle bahsedildiği görülür. 80 ISO değerinden başlaması, F1.4 değeri, Schneider lensi, magnezyum alaşımlı gövdesi, 480 fsp ile slow motion özelliği, Güneşli havada bile uzun pozlama yapılmasına imkan veren dahili filtresi, 1/4000 shutter hızı, wifi, kablosuz fotoğraf aktarımı, Full HD video kaydı sırasında 12 MP fotoğraf çekimi ... ... ... Ve bütün bunları barındıran gövdenin magnezyum alaşımlı olması. Benim en başta dikkatimi çeken iki özellikten biri F1.4 değeri, diğeri ise Schneider lensinin olması. Uzun lafın kısası; -ünlü bir inceleme sitesinin dediği gibi, "Bir DSLR taşımanın zorluğuna katlanmak istemiyorsanız, lenslere para harcayacak durumda değilseniz veya istemiyorsanız ama çok güzel fotoğraflardan da vaz geçemiyorsanız, düşünmeden alınacak bir makine. Ayrıca Nikon D7000 kullanıcısı olarak ben de dslr ekipmanlarını taşımaktan yorulanlardanım. İyi bir aynasız ile birlikte Samsung EX2F kompakt fotoğraf makinesi benim için işin son noktası gibi görünüyor. Bu makineden sonra 1/1.7 sensör + Schneider + F1.4 barındıran başka bir kompakt makineye rastlamadım.

#mobius' tarafından 24.02.2017 22:26:17 tarihinde düzenlendi.

#mobius' tarafından 24.02.2017 22:31:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Şubat 2017, 22:02 - İp: 94.***.**8.11
  • 1