sbryldrm
sbryldrm (üye)
İstanbul / Amatör

S5600 Alıodum Caydım - Yardım Lütfn

fuji s5600 alacaktım internette çok uygun rakama da yakalamıştım ancak almayacağım. Nedeni : Panaromik çekim özelliğine sahip olmamasıdır. Sizlerden ricam panaromik resim çekme özelliği olan en az 5mp ve 10x optik zoom ile raw sıkıştırma özelliğine sahip max 900ytl rakama kadar alınabilecek makina önermenizdir.
Profesyonel olmasada zamanla bu merakı ilerletip kendimce uğraşmak istiyorum.
teşekkür ederim.

Tarih: 1 Kasım 2006, 15:02 - İp: 85.***.**8.40
reelmaster
reelmaster (üye)
İstanbul / Amatör

Once Ozur diliyorum ve sonra soruyorum!PANORAMIK resim cekme ozelligiyle neyi kastediyorsunuz?

Affiniza siginarak solemeliyimki bir resmin panoramik olarak nitelendirilebilmesi icin bildigim kadariyle en az iki standart kare 4:3 formattaki goruntu alanini icermesi gerekir.Yani en az 8:3(kabaca 3:1) formatta cekim yapabilen bir digital kameradan soz ediyor olmaliyiz !Dunyada bunu yapabilen en bilinen ve taninmis marka Panoscan MK-3 ve SLiVR digital panoramic camera ki bu ikiside 180 - 270 - 360 derece cekimi 8 saniyede isleyebilen 24mm-300mm 12X optik zoomlu makinalar.
Panoramik cekim ve 12Xzoom konusunda bu makinalar tam bana gore diyebilirsin ama malesef fiyat ve cozunurluk konusunda
ne dersin bilemem?80.000 X 64.000 YANI 520 mp LIK ccd ?????
fiyat konusundaysa yanlizca kullandiklari mamiya veya Hasselblad lensleri bile birkacbin dolarin uzerinde !!!!!
Ama herhangi bir makinaya yumurta lens takip Panoramikvari cekimler yaratmakta mumkun aslinda?
Eger software yardimiyla Panoramik cekimler yaratmak istiyorsan hangi makinayi alirsan al sonucta VRstitcher gibi bir yazilimla istedigini yaparsin.
Benim nacizane fikrim 16:9 formatta cekim yapan bir makina alman en iyisi boylece sadece 2 kare pozla 180 derece panoramik goruntu yaratabilirsin ve sonuclar daha hatasiz olur .(ornegin Panasonic Lumix DMC-FZ7)
http://www.download.com/3120-20_4-0.html?tg=dl-20&qt=panoramic&tag=srch linkindende istedigin programi download ettinmi al sana panoramik makina.Daha ne diyeyim?

Tarih: 15 Kasım 2006, 22:21 - İp: 218.***.**8.52
sbryldrm
sbryldrm (üye)
İstanbul / Amatör

REELMASTER görüşlerin için çok teşekkür ederim baya şey öğrendim. Dediğin gibi resimleri bir program ile birleştireceğim.

ben en son kararımı CANON S3 de kıldım arkadaşlar. Ürün şu an 1200YTL gibi bir rakama satılıyor mağazalarda. Ben yurtdışından getirip satanlardan bu makinayı 675YTL gibi bir rakama temin edebiliyorum. Biraz daha araştırırsam 600e kadar bunu düşürebileceğimi sanıyorum.

Tarih: 16 Kasım 2006, 00:40 - İp: 81.***.**4.113