ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Panasonic Lumix Hayalkırıklığı

Bazen internet sitelerinde çok övülen makineleri gidip gerçekten görüp elinize aldığınızda tam bir hayal kırıklığına uğruyorsunuz.Benim lumix deneyimim de böyleydi. Bana bu makine oytuncak gibi geldi gövdesi ve görünüşü gerçekten beni dumura uyğrattı. Ayrıca LCD ekranın çok küçük olması ve vizörün minicik olup makinenin sol üst köşesine iliştirilmesi gerçekten çok kötü.

Satıcının dediğine göre yüksek zoom oranında image stebilizer çok fazla işe yaramıyormuş ve Canondaki kadar etkili değilmiş.

#ohara' tarafından 23.02.2005 12:21:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Şubat 2005, 14:29 - İp: yok
halil75
halil75 (üye)
İstanbul / Meraklı

fz 20 yi 1 gb kart dahil 750 ytl ye verdim.aldıgım fiyata.............

Tarih: 12 Mart 2005, 16:21 - İp: yok
mrtzn
mrtzn (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar merhaba, ben murat özen (1974)
halilden fz 20 yi alan kişi benim.
daha önce hp, ardından nikon 4300 ve 5400 kullandım.
fz20 bu makinelerden sonra muhteşem geldi bana . bir kere yazılımının ve işlemcisinin çok iyi olduğunu düşünüyorum.
12x zoom artı 4 digi zoom IS ile muhteşem.
ISnin bu kadar işe yaradığını tahmin etmemiştim fotoğrafta.
görüntü kalitesi olarak nikondan üstün değil.
ekranı gayet yeterli, hatta büyük bile.
genel görünüm çok iyi oyuncak gibi değil, görenler (afedersiniz) oha diyor.
biraz büyük ve ağır malesef.
focus hızı .ok güzel ve seri
elimden düşürmüyorum.
halilden aldığımı söylemiştim makineyi. o da gayet kibar bir insan ama sanırım biraz da heyecanlı. beni gayet güzel ağırladı. teşekkür etmek isterim kendisine buradan.
panasonis fz-20'im hakkında sorusu olanları yanıtlayabilirim. 0505 357 3581

Tarih: 1 Nisan 2005, 00:36 - İp: yok
sephia
sephia (üye)
İzmir / Amatör

merhaba ohara...
ve tüm arkadaşlara selamlar...
hepimiz o veya bu şekilde birer makina sahibiyiz...
ve herbirimize almayı düşündüğümüz cihazları '' alın ve en az 15 gün deneyin,test edin'' demiyorlar...güçlerimiz oranında ve merak duyma katsayımız oranında makinaları alıyoruz...bana bu sitedeki arkadaşlarımından biri çıkıp işte dünyanın en iyi makinası BUDUR diyemez...çünkü en iyi yok !!!!
nasıl ki araba da dünyanın en iyisi İŞTE BU diyemiyorsak...
nihayetinde her hafta da bir başka makina alamayacağımıza göre birbirimizi kırmaya veya incitmemize gerek yok ...
ben de FZ20 SAHİBİYİM...kendi çapımda araştırdım ve aldım...kimse zorlamadı ve silah dayamadı...çok mu memnunum ?
HAYIR...ama bu sevmiyorum demek değil...eksikleri olduğu gibi fazlalıkları da var...geceleri çekim yapmak deveye hendek atlatmak kadar zor ama gündüz çok ama çok memnunum...
çok uzatmak istemiyorum...galiba bizim bu hobimiz evliliğe benziyor biraz...bir kere almışız değiştirmemiz zor...çaresi elbette var...boşa gitsin ama o da olmuyor...yenisi eskiyi aratır derler...en iyi çözüm bence evliliğe devam...paramız bir şekilde olursa metres alırız )) ben şu anda metresi buldum ( canon5D ) BİR DE BAŞLIK PARASI BU KADAR ÇOK OLMASA ))
hepinize kucak dolusu sevgiler ve saygılar...

Tarih: 9 Eylül 2005, 19:27 - İp: yok