serhayt
serhayt (üye)
Denizli / Amatör

Nikon P90 Sony Hx1

arkadaşlar selamlar 2 ürün arasında seçim yapmakta zorlanıyorum yardımcı olursanız sevinirim.nikon p90 ile sony hx1 modeli arasından hangisin tercih edeyim makinalrı kullanan arkdaşlar bilgi verirse mutlu olucam şimdiden teşekkürler.

Tarih: 9 Kasım 2009, 12:28 - İp: 78.***.**5.113
extremexif
extremexif (üye)
İstanbul / Amatör

Benim önerim HX1 olurdu...
Videosu da çok çok iyi üstelik (hatta belkide sınıfının en iyisi...)
P90 ın sadece zoom özelliği biraz daha iyi, hepsi bu...
Kolay gelsin...

Selamlarımla...

Tarih: 9 Kasım 2009, 13:08 - İp: 88.***.**7.128
serhayt
serhayt (üye)
Denizli / Amatör

teşekkürler.

Tarih: 9 Kasım 2009, 19:21 - İp: 94.***.**0.58
acemi43
acemi43 (üye)
Kütahya / Amatör

P 90 İYİ MAKİNE OLDUGUNU BİLİYORUM.AMA SONY HX1 BUNUN HAKKINDA BİLGİM YOK.SEN BİRDE CASİO EX-F1 MODELİNE BAK

Tarih: 10 Kasım 2009, 01:22 - İp: 85.***.**1.99
depraved
depraved (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence biraz daha bekle Fujifilm S200 Exr modelı war. Yenı cıkıcak o da 4 5 gun ıcerısınde satısa.

Tarih: 10 Kasım 2009, 09:52 - İp: 88.***.**5.130
serhayt
serhayt (üye)
Denizli / Amatör

teşekkürler

Tarih: 10 Kasım 2009, 17:59 - İp: 94.***.**0.58
ssr
ssr (üye)
İstanbul / Meraklı

bız de ıkı makına arasında kaldık
sony hx1 ı aldık bugun.
ama aldıgımız satıcının tercıhı nıkondan yana..
ıkısının bırbırıne cok asırı ustun ozellıklerı yok
bız sadece hızlı cekım ozellıgını ve vıdeosunu dusunerek hx1 dedık..
her ıkısı de bırbırıne cok yakın ozellıkte..
nıkonun servıs guvencesı cok ıyıymıs..
sony de servıs gerektırmez genelde..
bılmıyoruz ıkı makina arasında karar vermek cok zor..
ılk aklımızdan gecenı aldık dıyebılırız..
elımıze gecınce gorecegız..

Tarih: 28 Aralık 2009, 10:06 - İp: 92.***.**0.68
ssr
ssr (üye)
İstanbul / Meraklı

hx1 aldık ama ya makina bozuk ya da ben ayarlarını yapamıyorum..
hd harıka cekıyor fakat fotolar berbat
yıllardır kullandıgımız orıte ve ben Q 5 mp lık makınalar cok daha net cekıyor cıldırmak uzereyım yardım edın neden olabılır hangı ayarını yapamıyorum.. ya da neresı bozuk bu makınanın..

Tarih: 27 Şubat 2010, 23:49 - İp: 212.***.**9.148
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Öncelikle şöyle bir konu vardı :
http://forum.netfotograf.com/dijital_kompakt.asp?msg_id=41949

Sonuç Sony HX1 olmuş anlaşılan. Fiyatı 1500 YTL civarı. Fiyat/performans grafiğini gayet "etkileyici" bulmuş olmalısınız.

Neyse bu kadar "dark sarcasm" yeter, olan olmuş, bundan sonra ne yapılır ona bakmak lazım.

Önce problem nedir ? Resimlerin nesini beğenmiyorsunuz ? Bu kadar "pahalı" bir makinanın, 7-8 yıllık isimsiz makinadan daha kötü resim çekmesinin sebebinin sizin doğru kullanamamış olduğunuzu umalım. Resimleri yükleyin, bir görelim neymiş sorun.

Resmi önce http://www.imageshack.us/ adresine üye olup yüklüyorsunuz, oradaki linki buradaka "resim ekleme" ikonuyla girilen menüye veriyorsunuz. Resmi yüklerken hangi ISO/Perde/Diafram/WB/Zoom/Flaş değerleriyle çektiğinizi de yazmayı unutmayın.

not: www.imageshack.us adresine üye olmadan da yükleme yapabilirsiniz, ama sonradan değiştirmek, silmek falan isterseniz resimlere müdahale edemezsiniz.

Tarih: 28 Şubat 2010, 20:45 - İp: 88.***.**5.182
ssr
ssr (üye)
İstanbul / Meraklı

oncelıkle antıka haklı olabılırsınız ama uzun uzun anlatmıstım daha once tekrar anlatmayayım maalesef benım easy modda calısan bır makınaya hatta evde baskı alabılecegım bır sıstemle calısan aktarım olanaklarına ıhtıyacım vardı..
sony h5 veya h9 olması lazım tam hatırlamıyorum kuzenımde var tek tek onun resımlerını ınceledık ve hakkaten cok begendım sonra bunu almaya karar verdık sonucta kat kat ust modelı ama sanssızlık sanırım bozuk cıktı garantısınden goturecegız ama once bende mı hata makınada mı onu anlamaya calısıyorum..
az once cektıgım easy modda resımlerı yukleyeyım once bılg buraya eklerım
ve bebek cok vaktımı alıyor fotograf makınasıyla ugrasamayacgımdan easy modu olsun ıstedık bazen guzel cekıyor ama flassız korkunc benım samsung telefonum bıle flassız daha ıyı easy modu var ya sozde off neyse..

Tarih: 1 Mart 2010, 18:54 - İp: 212.***.**9.148
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon, Canon, Sony ve Pentax'ın ürettiği bütün DSLRlarda yeşil işaretle gösterilen mod "Full Auto"dur. Olympus'ta o işaret mavidir.

Bu arada son 6 senede üretilmiş bütün DSLRlar, fotoprinter denen aletlere doğrudan bağlanıp fotograf baskısı yapabilrler. İstisnasız hepsi. Çocuk ilk doğduğunda eve gelen bütün amcalarıyla, dayılarıyla, teyzeleriyle bir poz çekip, yazıcıya makinayı doğrudan bağlayıp anında bastırıp ellerine vermiştim, hepsi de çok mutlu olmuştu. Makina 2005 model bir DSLRdı.

Tabii arada kompleks işler de yok değil, kabloyu hem yazıcıya hem de makina bağlıyorsunuz, bağlantı anında otomatik gelen menüden bastıracağınız fotoları seçiyorsunuz falan, ha bir de yazıcının kartuşunu ve kağıdını koyuyorsunuz.

Gerçekten merak ettim bu HX1 neyi daha "easy" yapıyor ?

Tarih: 1 Mart 2010, 21:36 - İp: 88.***.**4.187