ddc5252
ddc5252 (üye)
İstanbul / Meraklı

Nıkon L3 Aldım Pişman Oldum. Yardım

ARKADASLAR GECEN C.TESI TEKNOSADAN NIKON L3 ALDIM VE VIZORDEN SES GELDIGI ICIN GERI GOTURDUM.ŞİMDİ SERVISTE.MAKINEYI YENILEME IHTIMALLERI VAR ACABA SAMSUNG S500 MU ALSAM?CUNKU L3 FOTO CEKIMLERINDE EN UFACIK KONU OYNAMASINDA BILE RESIMLER HEP BULANIK CIKTI.. HATTA MASANIN USTUNE KOYDUM CEKIM ESNASINDA, YEGENIM EN UFACIK HAREKET ETSE BILE BULANIK CIKTI FOTOLAR.. OYSA NIKONDAN SASMAZDIM BUGUNE KADAR..3 MAKINEMDE NIKON AMA BU SEFER OLMADI.. FIKRI OLAN VARSA YARDIMCI OLABILIR MI?

Tarih: 6 Aralık 2006, 01:34 - İp: 85.***.**4.91
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili arkadaşım makinenin özelliklerini bilmiyorum... Fotoğrafların bulanık çıkmasının sebebi nedir tam bilemem. Eğer estantane öncelikli mod var ise estantane hızını biraz arttırmayı dene. Pozlama süresini kısalt yani. Gecenin bu vaaktinde firime sadece bu geldi.. Yeni şeyler gelirse yardımcı olurum... kolay gele...

Tarih: 6 Aralık 2006, 02:24 - İp: 88.***.**3.122
alexander_
alexander_ (üye)
Trabzon / Amatör

ben teknik olarak konuya pek bakamayacağım ( o kadar bilgim yok) ama bir kere makineden soğumuşsun bende Samsung s600 ile Sony s600 arasında kaldım Sony e karar kıldım eğer fiyet farkı çok değilse bunlara da bakabilirsin.

Tarih: 6 Aralık 2006, 12:22 - İp: 88.***.**5.85
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Sevgili ddc5252 Nikon çok kaliteli ve iyi bir markadır.Ancak firmalar müşterinin ne istediğini analiz ederek ürünlerini geliştirip üretiyorlar.Şahsen Bir Canon çalışanı olarak Nikon firmasını çok ciddiye alıyorum ama bu ciddiyetim karşısında kompackt ürünlerinide pek iddialı bulmuyorum.

Canon makine almayı düşünürseniz,hareketli nesnelerinde çekimini ve elinizi titretmeden kaynaklanacak problemlerin önüne geçebilmeniz açısından PowerShot serisinden en altta A530 dan başlayarak A540,A610,A620,A630,A640 modellerini inceleminiz tavsiye ederim.Bu makinelerde Enstantene ve diyafram ayarları yapılabildiği için ihtiyacınız olan ayarlara karşılık iyi özelliklerle karşılacaksınız.

İstanbul mecidiyeköye yakınsanız gelip bir çayımı için konuyu size birebir izah edeyim daha sonrasında ona göre daha sağlıklı bir karar vermiş olursunuz.

Hoşçakalın.

Tarih: 6 Aralık 2006, 15:08 - İp: 85.***.**3.100
ddc5252
ddc5252 (üye)
İstanbul / Meraklı

cevaplar ıcın tesekkur ederım arkadaslar. makınede enstantene ayarı yok.olsa yukseltmeyı deneyecektım ama maalesef işte..nıkonun cok iyi bır marka oldugunu bılıyorum ama bu makıneden sogudum acıkcası..3 sene once orıte nin 2.1 mp makınesını kullandım o bile titremelerde bulanıklık yapmadı.. kader işte.. acaba makınenın öyle bır ayarı varda ben mı bılmıyorum?

Tarih: 6 Aralık 2006, 21:42 - İp: 88.***.**5.183
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Bende eos'a katılıyorum nikonun bu sınıf makinelerindeki goruslerine. Ayrıca bahsettiği Canon modellerinden birini de alın derim degisim imlanı olursa. ama...

Elinizdeki makineyi kullanmayı ogrendikten sonra bulanık cıkmaz fotograflar dediginiz gibi. Hazır cekim modları vardır muhakkak. Eger degisme sansınız olmazsa canınızı sıkmayın. Tum fonksiyonları tam olarak ogrendikten sonra iyi sonuc alırsınız...

Tarih: 7 Aralık 2006, 00:43 - İp: 85.***.**9.52
ddc5252
ddc5252 (üye)
İstanbul / Meraklı

sorunda burda zaten makına otomatık cekımde bulanık cıkarıyo fotoları.. elle ayarlanan enstantene hızıda yok.. artık kadar..

Tarih: 7 Aralık 2006, 23:47 - İp: 85.***.**7.109
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

hocam hepsi otomatik cekim zaten enstantane ayarlayamıyorsun ama hazır cekim modları vardır... Muhtemelen auto modda yeterli ısık olmayan yerde flassız cekim yapıyorsan bulanıktır...

Tarih: 8 Aralık 2006, 00:21 - İp: 85.***.**3.180
  • 1