levocan
levocan (üye)
Şanlıurfa / Amatör

Nikon D 70 Mi Canon Eos 350 D Mi ?

Selamlar;
Yeni bir makina almak istiyorum ama hangi makinayı alacağım konusunda terddüt içerisindeyim. Çevremden farklı görüşler aldım. Bir de sizlerin görüşünü almak istiyorum.
Aradaki fiyat farkını dikkate almaz isek Nikon D 70 mi tavsiye edersiniz yoksa Canon Eos 350 D mi ?

Tarih: 16 Nisan 2005, 15:02 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Noise karşılaştırması için iki link

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1034&message=13014229

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1034&message=13014383

#kobra' tarafından 17.04.2005 18:34:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2005, 18:32 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

canon 350D tam randumanlı değilmiş.ben D70 ten şaşmam..tabi param olsaydı

Tarih: 17 Nisan 2005, 19:22 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

nikon d 70 den vaz geçme bence ilerde anlarsın

Tarih: 17 Nisan 2005, 19:41 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili dadanagast,
levocan diyor ki: "ben o asamalari gectim, kendime DSLR bakiniyorum digital compact degil.." ben böyle bir cümle görmediğim gibi bu anlamı içeren bir yaklaşıma da rastlamadım.
Şimdi biraz seviye yükseltelim:
Hadi bana ayna refleksli dijital makinelerin dijital kompakt makinelere olan üstünlüklerini açıkla bakalım.

#burkay' tarafından 17.04.2005 23:15:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2005, 23:02 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..

selam kobra bu arada..

kobra, verdigin iki ornekte nikon D70 forumunda verilmis.. dpreview sitesinde herkesin bir sidik yarisi icerisinde oldugunu unutmamak gerekir.. yok canon ustun diyenlere karsi nikoncular.. ben oyle bir yarisa falan da girmek istemiyorum.. d70 daha ustunse birakin oyle olsun, ben coktan aldim 350D'yi.. iyiki de almisim.. onemli olan dogru durust fotograflar cekebilmek.. her ikisi de kaliteli makineler..

o orneklerde oldugu gibi olabilir, o sartlar altinda.. benim fotograflarimin cok azi dogru duzgun.. ama ogrenecegiz iste.. zamana ihtiyacim var..

selam burkay..

"Aradaki fiyat farkını dikkate almaz isek Nikon D 70 mi tavsiye edersiniz yoksa Canon Eos 350 D mi ?" demis levocan.. bahsettigi her iki makinede DSLR.. digital compact degil yani.. levocan'in kafasinda iki makine.. d70 ve 350d.. bu gayet acik.. neden anlasilmasi o denli zor ki?

...

sen seviyeni hep ustun tut burkay.. eminim o kadar bu isin icerisinde oldugundan sordugun sorunun cevabini da biliyorsundur.. ha, hala daha cevap ariyorsan ac birkac siteyi oku ve ogren.. sana burada hesap verirmis gibi ders vermek istemem dogrusu..

bak herkese, en azindan d70 diyorlar.. 350d'ye gore su artisi var susu var diyorlar.. sen kalkip olayi bambaska bir yere cekiyorsun.. muhtemelen levocan'in kafasini karistirmistir iyice dediklerin.. sen hic merak etme, herkes aralarindaki farklari cok iyi biliyor, ceplerindeki parayi ayarlayip ona gore karar veriyor.. senin burada klas yukseltmene hic mi hic gerek yok.

Tarih: 17 Nisan 2005, 23:59 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili arkadaşlar,
Geleceğin teknolojisi Digital compackt ve Raw format olacaktır.
Levocanın bunu bildiğini sanmıyorum.Bu güne dek çıkan DSLR makineler daha önce yatırım yapılmış SLR makinelerin Sensör takılmış halleriydi (örneğin Fuji Finepix S1 pro ) artık o yatırımlar kendilerini amorti ettikleri gibi Dijital makinelerde sorun olan Paralaks hataları da evf vizör ile giderildi.Gelecekte çıkacak olan DSLR modellerde artık bir anlamı kalmayan perde ve ayna sistemi olmayacak dolayısı ile bu makinelerde DSLR derken SLR kısmını sileceğiz.Panasonic DMC LC1 gibi Finepix S20 Pro gibi makineler ileride objektif değişebilme niteliği de kazanarak varlıklarını sürdürürken ayna refleksli dijitaller ekonomik ömürlerini doldurdukları için müzede yerlerini alacaklardır.
Bu durumda Levocana d70 veya eos 350 önermenin bir anlamı olabilir mi?

Tarih: 18 Nisan 2005, 01:02 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet bir anlami olur, cunku, dedigin teknolojiye GELECEKTE kavusacagiz; DSLR'lari muzelere gommek icin cok ama cok erken..

.............

350D hakkinda hangi profesyonel yorumlardan yola cikaraktan bekleneni vermedi, iyi degil yorumlari yapiyorsunuz arkadaslar?
benim okudugum her degerlendirme pozitif yonde..

....

Tarih: 18 Nisan 2005, 11:15 - İp: yok
tungsten
tungsten (üye)
İstanbul / Meraklı

Burkay Hocam,
S20 pro ile cekilen fotograflari gordum. Isik sartlarinin resim icinde buyul farklilik gosterdigi zamanlarda hic bir kamerada olmadigi kadar avantaj sagladigindan bahsediliyor...

S3 pro'da yeralan chip'in 3 mp olani kullaniliyor superccd olarak. Benim sorum bu noktada. Deniyorki s20 pronun ccd'si bozulursa fiyati Honkkong, Japonya veya Amerika icin 600 usd mertebesinde yani makinadan pahali. Bu makinanin zaten fiyati da bu degil diyorlar, 3 mp olmasindan dolayi satamadiklari icin zararina satiyorlarmis....

Senin bir duyumun varmidir Turkiyede o ccd kaca degisiyor vs?? Nette cok forumda kirilan s20 arayan insan gordum. kirilmis makinadan ccd'yi alarak kendi bozuk ccd'si ile degistirmek isteyen.....

DSLR fikrine ben de katiliyorum. Benim dusuncemde gelecekte ccd konusunun cok ilerleme katedecegi yonunde. ama bu ilerlemenin mp olarak degilde dynamic range, 3ccd, super ccd seklide olacagini dusunuyorum. Insanlar daha gercek renkleri istiyorlar, daha olumsuz sartlarda cekim yapacak range istiyorlar, arka arkaya daha fazla fotograf cekmek, daha hizli odaklamak istiyorlar bence....

Selamlar

Tarih: 19 Nisan 2005, 04:13 - İp: yok
acd
acd (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

sayın dadanagast..

"canon kullanıcısı olmadığın çok açık" demişsiniz..

Şu anda Canon 10D kullanıyorum..

Tarih: 20 Nisan 2005, 09:35 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

dadanagast, makinan hayırlı olsun iyi günlerde kullan ...

Sayın ACD merakımı mazur görün neden D70'inizi satıyorsunuz ? Canon 10D güzel makina , tamamen Canon'a mı dönüyorsunuz ? Bence iyi de yaparsınız , Canon, Nikon'a göre 1-2 adım önde sayılır .
İyi bir Canon ve iyi Canon lenslerine yatırım ....

Hayırlı olsun ...

#exif22' tarafından 20.04.2005 14:34:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2005, 14:32 - İp: yok