dralper
dralper (üye)
Adana / Amatör

Kodak Dx 6490 Kullananlar...

6490 kullanan arkadaşlar makine ili ilgili ayrıntıları kullanım detaylarını ve püf noktalarını yazarsanız sevinirim bende kullandıkça yazacam bu topic'te...

Tarih: 13 Nisan 2005, 18:17 - İp: yok
burakerenn
burakerenn (üye)
İzmir / Amatör

Ben yardımcı olayım çoğu konuya ama ne istediğini anlamadım dralper. Ben sadece merak ediyorum hala bu makinede manuel netlik var da biz mi bilmiyoruz diye.

Tarih: 13 Nisan 2005, 22:28 - İp: yok
dralper
dralper (üye)
Adana / Amatör

bende bilmiyorum aslında mesela bugün fark ettim ki manuel beyaz ayarı var auto modda (manuel ayarı yaptığın )deklanşörün önünde ki tırtıklı kadran dedikleri düğmeye önce basıp sonra çevirnce beyaz düzeyini ayarlıyorsun... bi de benim makine PASM modunda M'e getirince (ilk gün yapıyodu aslında) en sağda ki pozlama ayarını yapmıyor. kendi otomatik veriyor. nasıl olacak neyini kurcalarken bozdum bilmiyorum..

Tarih: 14 Nisan 2005, 00:08 - İp: yok
burakerenn
burakerenn (üye)
İzmir / Amatör

dralper tam olarak denemedim ama o düğmenin manuel focus olmaması lazım. Evet bir netleme v.s. yapıyor ama o düğmenin şu işe yaraması lazım. Eğer gözün bozuksa ve vizörden bakarsan bulanık görebilirsin. O düğmeyle yaptığın ayarla gözün bozukken net görebilmen lazım. Yani bir nevi gözlük gibi.

Tarih: 14 Nisan 2005, 14:40 - İp: yok
dralper
dralper (üye)
Adana / Amatör

burakerenn onu demiyorum o düğme göz için ayar yapıyor. ben deklanşörün altında ki düğmeden bahsediyorum. hani manuel modları ayarlıyoz ya. sağa sola çevirip. P, A, S, M, arasında geziyoruz sonrada istediğin yere girmek için üstüne basıyorsun kullanımda klavuzunda hassas kadran die geçiyo..

Tarih: 15 Nisan 2005, 00:37 - İp: yok
burakerenn
burakerenn (üye)
İzmir / Amatör

Ya dralper kusura bakma ben manuel beyaz ayarını manuel focus olarak okumuşum ama o beyaz ayarı değil, daha önce de dediğim gibi sana o parlaklık ayarı. "exposure control" diye geçer. Beyaz ayarını mendüden yapıyosun tungsten, florosan falan diye. O dediğim gibi enstantane ya da diyaframı ayarlayıp fotoğrafın daha aydınlık ya da daha karanlık çıkmasını sağlıyor.

Tarih: 15 Nisan 2005, 14:07 - İp: yok
marphocean
marphocean (üye)
İstanbul / Amatör

kodak dx 6490 da manuel cekim var mı ? ve de 1gb lik sd kartla kac dakikalık video cekimi yaplabilir??

#marphocean' tarafından 17.04.2005 15:22:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2005, 15:09 - İp: yok
dralper
dralper (üye)
Adana / Amatör

maunel ayar var. ben 512 mb toshiba SD kart kullanıyorum 30 dk'dan uzun video çekiyor bazı makineler gibi her 8 mb'da kesmiyor sürekli kayıt yapabiliyor.. en kaliteli 500 tane resim saklma özelliği var..

Tarih: 17 Nisan 2005, 16:10 - İp: yok
  • 1