serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

Frontier-s Dx100

yeni Frontier-S DX100 Piezoelectric injekt sistem
cıkmıs baskıları nasıl kalitesi ve fiyati bilen arkafaşlar lütfen yazsın

Tarih: 4 Haziran 2014, 11:40 - İp: 95.***.**7.169
djadem
djadem (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben ornek baskı istedim
baskıları çok güzel epson l800 yanında halt etmiş o derece diyebilriim
10x15 maliyeti dolar kuruna göre deişir aşağı yukarı

10x15: 20 ila 25 krş arası dediler

Tarih: 5 Haziran 2014, 20:23 - İp: 88.***.**1.188
beyatli
beyatli (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba

Fuji frontier S DX100 İnkjet Teknoloji
bilindiği gibi sonuçlar mükkemel,Cünkü bu cihaz dunya markası EPSON tarafından
EPSON D700 surelab olarak üretilmiştir

Ancak Fuji filmden alındığında bugün icin
1.kit 200gr lık mürekkep fiatı 35.euro olarak satılmaktadır
görüldüğü kadar bu fiat biraz kandırmaca
bugün icin 1.adet 10x15 kart toplam maliyetı 0.25-tl
ama yarın Ne olur Belli değil
200.mg lik mürekkep fiatı 70.euro ya cıkarsa maliyet 0.32-TL ye tırmanır
buda Termal baskı ya Tekrar dönüşünüze neden olur
KISACASI bu cihaz Amatör baskılarda fiat Yüksek olan bölgeler icin iyi AMA
cihazı alırken yalnızca FUJİFİLM Türkiye den alın ve
karşılığında 5.yıllık fiat sabitliği icin Tahhut alın

yoksa 1.yıl sonra yeniden elinizde cöpe gidecek bir cihaz olur

Ayrıca bugün yarın EPSON D700 surelab Piyasaya Orjinal ürününü cıkarmak üzeredir Rakabet acısından bence Beklemekte fayda var
onlarda cihaz fiatını ucuz tutup Mürekkep fiatı kurtarmadığı icin
büyük ihtimale baskı maliyetini yüksek tutacaklar
Bence biraz Bekleyin

sayg

Tarih: 8 Haziran 2014, 10:08 - İp: 95.***.**4.224
serhatpnk
serhatpnk (üye)

Beyatlı firmasına teşekkürler bilgilendirdiği için
o zaman biraz daha bekleyelim
EPSON D700 surelab çıksın o zaman karar vermek lazım

Tarih: 8 Haziran 2014, 23:19 - İp: 95.***.**7.96
ffotocuu
ffotocuu (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence Frontier S DX100 hem stüdyolar, hem de aktüel fotoğrafçılar için bugüne kadar çıkmış sınıfındaki en iyi baskı cihazı. Cihazın hızını ve baskı sonuçlarını yakından gördüm. Aynı zamanda baskı kalitesi cihazın en yakın rakipleri termal makinelerle mukayese bile edilemez. Baskı maliyetini de düşünürsek Frontier S kendini bir adım daha öne çıkarıyor. 10X15 için baskı maliyeti yaklaşık 23 kuruş dediler. Ben, aynı zamanda baskı maliyetlerinin tüketim arttıkça düşeceğine inanıyorum çünkü sadece günü kurtarmayı düşünen değil de bu tarz kurumsal firmalar Avrupa satış fiyatlarının üzerine çıkamıyorlar. Ayrıca bu cihazın arkasında Fujifilm in olması büyük avantaj. Benim araştırmalarıma göre şu anki fiyatları Avrupa fiyatları ile aynı, sizi bilemem ama bana güven veriyor.

Tarih: 1 Temmuz 2014, 14:46 - İp: 213.***.**6.98
serhatpnk
serhatpnk (üye)

arkadaşlar şimdidi ne alacağız o zaman
ilaçlı minilab alsak yeterli baskı alamadığımız için ilaç bozuluyor
termal baskı alsak maliyet yüksek
lütven herkes görüşlerini açıklasın

Tarih: 8 Temmuz 2014, 16:45 - İp: 78.***.**7.117
serdarca
serdarca (üye)
Artvin / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar ben küçük yerde fotoğrafçı olduğum için epson ailesinin bir sürü ferdi var elimde.hepsinde baskılar güzel ama tek çözemediğim nokta ink jet baskı ele alındı mı çok kolay zarar görüyor.bir banyolu sistem gibi yıllarca saklanması imkansız.sadece çerçeveye konulacak fotoğrafları baskı yapıyorum.diğer baskılara yine kodak 7000 termal kullanıyorum.şimdi bu makinenin yani dx100 ün avantajları çok.ama bu sorunu yine yaşayacaksam niye alayım diyorum.kullandığı mürekkep epson un son serisi yani benim denemediğim bir mürekkep.acaba bu mürekkeple, yaşadığım çizilme zedelenme sorunu çözülmüş müdür sizce?

#serdarca' tarafından 16.10.2014 15:40:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ekim 2014, 15:36 - İp: 78.***.**5.64
renginn
renginn (üye)
Şanlıurfa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba arkadaşlar, bu cihazı ben de almak istiyorum ama bu cihaz hakkında pek bilgim yok. Kullanan arkadaş varsa; performansı, kalitesi, birim maliyetini ve 3530€'yu hakkedip hakketmediğini paylaşırsa çok faydalı olur. Teşekkürler...

Tarih: 21 Ekim 2014, 16:04 - İp: 176.***.**0.241
sozvizyon
sozvizyon (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

ankaradan Selçuk dx100 2 adet aldım hız süper fakat mürekkep ve kağıt halan pahalı geliyor 65 metre gelen kağıdın kaç metresini baskı olarak kullandığımdan şüphelerim var. 1 kaç metre fazlası var diyor fuji türkiye ama yakın zamanda tam manasıyla ölçeceğim örneğin 12.7lik rulodan kaç adet 13x18 basacağım merak ediyorum çünki gözlemlemelerim bana maliyetin daha yüksek olduğu hissini uyandırıyor. örneğin 65 metre kağıttan 361 adet 13x18 çıkması lazım ben 8 rulo kağıt bitirdim bu rakamları bulduğuma kesinlikle inanmıyorum çünki makine çok fazla kırpıntı bırakıyor fire çok fazla yani her kart arasında 2 adet kırpıntı 1 tanesi ortalama4 mm hesaplayın bakalım örneğin 10 adet resmi 1 partide gönderdiniz kırpıntılar bu şekilde. +1 tane daha gönderdiniz ilk başlangıç baskısında işe başlarken 4 kırpıntı yapıyor makas 4 kere kesim işlemi uyguluyor ondan sonraki seri baskıda 2 kırpıntıya tekrar düşüyor. Makinayı kapattınız açtınız hazır hale gelmesi yaklaşık 1,5 -2 dakika süre makul, ilk kurulumda ise (kutudan çıkarınca yani) yaklaşık 20 dakikada makine kendini hazırlıyor ne oldu deyip sakın paniye kapılmayın. makine epson ara yüzü ile geliyor sonuç olarak makine işini çok ama çok iyi yapıyor ama baskı maliyetinin düşmesi lazım mürekkep 30 euronun altına inmesi gerek, kağıt da 7-8 Euro aşağı düşerse bu makine minilabları çöpe gönderir. bunu garanti ederim bende minilabda var ama inanın sabah açasım gelmiyor. Sadece maliyet açısından çalıştırıyorum irtibat 0538 832 72 08

#sozvizyon' tarafından 22.10.2014 17:47:56 tarihinde düzenlendi.

#sozvizyon' tarafından 23.10.2014 10:20:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ekim 2014, 17:37 - İp: 95.***.**2.218
serdarca
serdarca (üye)
Artvin / Stüdyo Fotoğrafçısı

Hadi arkadaşlar, bu cihaz hakkında alıp kullanan arkadaşlar sizden yorumlar bekliyoruz.artıları eskileri hakkında birşeyler yazın

Tarih: 15 Kasım 2014, 23:12 - İp: 78.***.**7.209
renginn
renginn (üye)
Şanlıurfa / Stüdyo Fotoğrafçısı

#renginn' tarafından 10.09.2015 12:27:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Kasım 2014, 12:51 - İp: 95.***.**7.132