okozay
okozay (üye)
Adana / Amatör

İnca İdc 34 Alınırmı Sizce

Tarih: 29 Nisan 2004, 22:00 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Sadece Fotograf makinalari icin yorum ve tavsiye karari aldigim icin bu oyuncak hakkinda yorum yapmiyorum.

Tarih: 30 Nisan 2004, 01:34 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Okozay, Inca,Datron,Ogatech,Orite,Mercury..Vb. CMOS sensorlu makinalar..CCD , CMOS farkını anlatan yazıyı forumda bulabilirsin.CMOS ışığa duyarlığı az olduğu için WebCam ve Gece çekimleri kötü oluyor. Yalnızca Fotograf çekmekse amacın CCDli en ucuz makina KODAK CX7300  (219Milyon Teknosada) 3.2MegaPixel .Birde CMOSlu makinalarda 6Megapixel gerçek (etkin) megapixel değil(interpolasyonla 2 MegaPixel bir resmi titreştirerek 6 MegaPixel boyutuna çıkartılıyor. 2 MegaPixellik CCD çekilen fotograf  6 MegaPixel İnterpolasyonlu (Cmos) fotograftan daha net. Güneş ışığında CMOSlular idare eder(bir yere kadar).  Bende Creative PCCAM600 var,ama CDD sensorlu WebCam i güzel (640x480), fotograf çekebiliyor (1280x960) , Kodak CX6330 (3Mp-3xOptik Zoom)aldığımdan satıyorum.

Tarih: 12 Mayıs 2004, 11:12 - İp: yok
altundas
altundas (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Bende Inca IDC-304 model digital camera var ve kesinlikle tavsiye etmiyorum... Nedenleri

1- CMOS sensor
2- Los ve karanlık ortamlarda ne cektiğinizi lcd ekranda gormeniz oldukca zor
3- İnanılmaz pil harcıyor
4- Web cam olarak loş ortamda siyah bi goruntu dışında hiç birşey gostermiyor

Bu eksilerin dışında gunduz çekimleri fiyatına gore iyi, loş ve karanlık ortamda eğer ne çektiğinizi lcd ekranda gorebilirseniz flaş ile gene fiyatı doğrultusunda iyi çekim yapıyor.

Sanırım yeterince aydıntalıcı bilgi verdim... Alıp almamak size kalmış... Ama ben yinede biraz daha fazla verip bi CCD camera alın derim.

Tarih: 19 Nisan 2005, 03:23 - İp: yok
  • 1