yalcinabi
yalcinabi (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Nikon’un Yeni Dslr Bodysi D3400

Nikon'un yeni DSLR bodysi D3400

Nikon, yüksek kaliteli görüntüler çekmeyi ve anında paylaşmayı belirgin bir şekilde kolaylaştıran DX biçimli D-SLR fotoğraf makinesi D3400'ü kullanıma sunuyor.

D3400, Nikon'un enstantane çekimlerinden fotoğrafçılığa geçmek ve hareket halindeyken resimlerini paylaşmak isteyen kişiler için mükemmel olan SnapBridge¹ teknolojisine sahip ilk başlangıç seviyesi D-SLR fotoğraf makinesidir.

Nikon SnapBridge, fotoğraf makinesinin bir akıllı telefon ya da tablet ile sabit ve düşük enerji tüketimli bir bağlantı kurması için Bluetooth® low energy (BLE) teknolojisini² kullanıyor. D3400 kullanıcıları, çektikleri fotoğrafları bulundukları her yerden otomatik olarak senkronize edebilir.

Fotoğraflarınızı, fotoğraf makineniz ile eşleştirdiğiniz akıllı cihazınızda anında görebilir ve paylaşabilirsiniz. Uğraşmanıza ve beklemenize gerek yok. Üstelik bunlar diğer sıradan fotoğraflara benzemez. Görüntüler, fotoğraf makinesinin geniş 24,2 MP DX biçimli sensörü, güçlü EXPEED 4 işlemcisi ve NIKKOR objektifi sayesinde zengin ayrıntılara sahiptir.

Kullanıcılar düşük ışıkta çekim yaparken baş döndürücü sonuçlara ulaşmanın ve pürüzsüz arka plan bulanıklığına sahip portreler elde etmenin tadını çıkarabilir. Fotoğrafların dışında, Nikon'un ünlü D Film teknolojisi sinema kalitesinde video metrajı oluşturmanızı kolaylaştırır. Yeni başlayan film yapımcıları bile hızlı bir NIKKOR objektifi sayesinde ortamdaki ışığı kullanarak kolayca film çekebilir ve güzel bir arka plan bulanıklığı ile konuları ön plana çıkarabilir.

Nikon Avrupa'nın Ürün Müdürü Jordi Brinkman şöyle diyor: "D3400, Nikon'un başarılı D3000 serisine yaptığı heyecan verici bir ilavedir. Nikon'un daha üst düzey D-SLR makinelerinden gelen kanıtlanmış birinci sınıf teknolojiyi devralmıştır ve başlangıç seviyesi fotoğraf makinelerinin sahip olduğu bilinen kolay kullanılabilirlik özelliğini sunmaya devam etmektedir. En önemlisi kullanıcılar, SnapBridge tarafından sağlanan sürekli bağlantı sayesinde ‘gerçek’ fotoğrafçılığı keşfedebilir ve akıllı telefonlardaki gibi sürekli bağlı halde kalmaya devam edebilir."

ÖNEMLI EK ÖZELLIKLER

- Durmaksızın çekim yapabilen küçük D-SLR: Fotoğraf makinesinin düşük enerji tüketimli tasarımı ve yüksek kapasiteli pili sayesinde tek şarjda 1200 kareye kadar³ çekim yapın.

- Düşük ışıkta mükemmel sonuçlar: D3300'ün sunduğu maksimum ISO kapasitesine göre bir kademe daha yüksek ISO 100-25600.

- Basit mod: Basit Mod, D-SLR fotoğrafçılığına yeni başlayan kullanıcılara harika fotoğraf ve filmler çekebilmeleri için fotoğraf makinesi ayarlarının nasıl yapılacağını gösterir.

- Nikon D-SLR'nin avantajları: Oldukça keskin otomatik netleme (AF) sistemi sayesinde olağanüstü hıza, hassaslığa ve parlak bir optik vizöre sahiptir.

- D Film: Maksimum 50 p/60 p kare hızında akıcı Full HD video metrajı kaydeder.

- Genişletilebilir sistem: NIKKOR DX biçimli objektiflerin tamamıyla ve kullanımı kolay Nikon Speedlight flaş birimleriyle uyumludur.

- Kitler: D3400, fotoğraf makinesi gövdesi ve bir ya da iki NIKKOR objektifi içeren çoklu kit seçenekleri ile gelir. Çok yönlü standart zoom objektifi ile günün içinden kareleri yakalayabilirsiniz. İsterseniz AF-P DX NIKKOR 70–300mm f/4.5–6.3G ED VR objektifini içeren kiti tercih ederek ufuklara da uzanabilirsiniz. AF-P NIKKOR objektiflerini içeren kitler film çekenler için harika bir seçenektir. Bu objektiflerin hiç sürücü gürültüsü çıkarmadan, sorunsuz video metrajı çekmenize olanak sağlayan hızlı ve sessiz netleme yapma özelliği vardır.


¹ D3400’ün Wi-Fi desteği olmadığından şu SnapBridge özellikleri kullanılamaz: akıllı bir cihazla uzaktan çekim, orijinal boyutunda durağan görüntü aktarımı, film aktarımı.
² Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG, Inc. şirketine ait tescilli ticari markalardır ve bu tür markalar, Nikon ve Bağlı Kuruluşları tarafından lisans kapsamında kullanılmaktadır.
³ CIPA Standartlarına göre, tek kare modunda ve Bluetooth® kullanılmıyorken.

Daha fazlasını okumak isterseniz: http://www.yalcincakir.com.tr/yalcincakir-yeniler-43.html

Tarih: 18 Ağustos 2016, 14:47 - İp: 212.***.**9.244