tale
tale (üye)
İstanbul / Amatör

Hangi Canonu Almalıyım?

meraba bana yardımcı olabilir misiniz?öncelikle canonun ıxus la powershot arasındaki fark nedir?ben canon almak istiyorum.Amatör old için 6-7mp düşünüyorm.hem iyi çekmeyi öğretebilecek hem de iyi bi makine almak istiorm.A700 ve A710 a baktığımda 700 de görüntü sabitleyici yok 710 da var.tabi 710 daha iyi mp olarak da daha yüksek.Ama aralarında da 200 milyon fark var.Bi de A560 çok tavsiye edilio. A710 kafama yatmıştı benim ama onun da pil sıkıntısı olduğunu ayrıca kart takman gerektiğini kartının yeterdi olmadığını fln söliolar.Verdiğim paraya değcek bi makine istiorum açıkcası.Kafam karıştı şu an sizin önerileriniz neler?

Tarih: 28 Haziran 2007, 14:25 - İp: 88.***.**6.175
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hiçbir makinanın dahili hafızası yeteli degildir hepsine kart takmanız gerekiyor(bır ıkı model hariç)..kim demişse yanlış soylemiş..pil sıkıntısı her makinada var ve sarjlı piller kullanarak asılan bir problem..yedek sarjlı piliniz olmasıda gerekiyor tabiki..a 710 is yi arkadasım yurtdısından 400 ytl gibi bir fiyata almıstı spot olarak bu fiyatlara bulunabilir sanırım..
bu makinalar turkiyede erkayalar garantili olarak cok asırı fıyatlara satılıyor malesef..
birde bisquit'in surekli onerdigi a 620 modeli varki o daha iyi bir model..
a6290 degil ama a630 fiyatı buldum internetten linkte gorebilirsiniz..

http://www.koysepete.com/en+ucuz+canon+powershot+a630,+80mp,+4x+optik+zoom,+25+cok+acili+donebilir+lcd+ek+51699.aspx

a710is için fiyat

http://www.koysepete.com/en+ucuz+canon+powershot+710+is,+71mp,+6x+optik+zoom,+25+lcd+ekran+dijital+fotogr+56132.aspx

Tarih: 28 Haziran 2007, 15:53 - İp: 88.***.**5.206
tale
tale (üye)
İstanbul / Amatör

A630 için hepsiburadadaki bi yorum:
1-Zoom olayı bu makinalarda gerçekten süs diye konmuş.
2-Çekilen video 1 gb tutuyor (640 a 30 fbs ise)
3-en az 2 gb sd kart almanızı öneririm. Çok hızlı (scandisk)
4-Malesef noise dedikleri o yüzdeki pütürlü lekeler mevcut
canon s3 almadıkça bu sorun bu makinalarda çözülmez gibi.
5-4 pil harcaması dezavantaj gibi olsada 2500 piller iş görüyor
6-ekran 110 bin piksel fujilerdeki netliği bulamassınız (lcd ekran)
7-Makinayı tam olarak kullanmış değilim henüz. Ama çok denemeler yaptım, bazen florasan ışığında harika görüntülerde yakaladım (tesadüfen)
Genel olarak 600-700 arası alnacak bir makina

kararsız kaldım sanki A710 daha iyi gibi?

Tarih: 28 Haziran 2007, 19:10 - İp: 88.***.**4.153
tale
tale (üye)
İstanbul / Amatör

bu arada saol gaijin koysepete daha uygun fiyat açısından da şu üstteki yazımla ilgili de yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 28 Haziran 2007, 19:18 - İp: 88.***.**4.153
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tabiki..
1-zoom sus degil..4x zoom var makinada..piyasa standardı 3x..
bunu diyen kişi buyuk ihtimalle ultra zoom makinelerle kıyaslamıs ama biraz sacmalamış..
2-cekilen videonun 1 gb yer tutması durumu kart dolana kadar cekim yaptıgını anlatıyor sanırım..kotu birşeymiş gibi gostermiş galiba kendince?? 1 gb karta sukadar dakika cekiyor demesi daha dogru olurdu..ama canonlar videoyu sıkıstırmadıgı için vıdeonun cok yer tuttugunu biliyorum..
3-2 gb kart almanızı bende tavsiye ederim,sonucta oda standart oldu artık..
4-canon s3un sensoru a600serisinden daha kucuk,yanı daha az noise uretmesi nrla mumkunki oda detaydan yer..s3 noise sorununu cozmus bır makina degil..noise her makinada olusur.ısık kosullarına ve sensore baglı birşey..
5-4 pil evet dezavantaj bencede,2 olsa,2 pilde yedek tutulabilirdi..
6-ekranda fujideki netliği bulamazsınız dogrudur,ama ekrandaki goruntuden daha onemlisi fotografın kalitesidir..

a600 serisinin a700 serisine gore daha buyuk bir sensoru ve daha iyi goruntu kalitesi var..bunlara ragmen 700 serisi almak cokda akıl karı degil..

yanlışım varsa arkadaslar duzeltsin..koysepete.comda urunler stoklarda var gorunuyordu ben baktıgımda..fiyatlar gercekten iyi tavsiye ederim

Tarih: 28 Haziran 2007, 22:51 - İp: 88.***.**9.240
photoali
photoali (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba.

a560 makinasında diyafram ve enstantene özellikleri otomatik modda çalışıyor. bu çoğu makina kullananlar için önemli bir özellik. buna ek olarak manuel odaklama özelliği de yok. bunun dışındaki özellikleri fena değil.

sana tavsiyem

CANON A570 IS bu makina tam bir canavar.

otomatik ve manuel odaklama full
enstantene ve diyafram özellikleri elle ayarlanabiliyor
LCD ekran 2,5 inc, 115,000 pixel renkte.

CANON a710 hakkında

bu makinada fenal değil fakat, manuel kullanımı özelliklerine dair bir bilgi bulamadım. bu düşündürücü.

sen beni dinle A570 IS al memnun kalırsın.

saygılar

Tarih: 28 Haziran 2007, 22:51 - İp: 88.***.**5.155
tale
tale (üye)
İstanbul / Amatör

peki A570 de görüntü sabitleyici var mı? bi de netten almayı düşünüorm ve baktm da bilindik sitelerde bulamadım.başka yerlere de pek güvenemiorum. A630 la arasındaki fark nedir?yorumlarınız için teşekkürler.ama biraz daha kurcalıorum işte kolay deil

a710 için:Bunu almamdaki en önemli sebep IS-Image Stabilizerı da olmasıydı. "Bu ayarda hiçbir compact makinada olmayan manual ayarları yapabiliyorsunuz"kullanan biri böle demiş.

şimdi 3 taneden birini seçmem lazım:A570,A630,A710

Tarih: 28 Haziran 2007, 23:17 - İp: 88.***.**3.228
photoali
photoali (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşım beni dinle bu A570 IS den vazgeçme. Bi ürün karşılaştırması yap nasıl makina olduğunu ozaman görürsün.

aşağıda istemiş olduğun cevap mevcuttur.

Canon PowerShot A570 IS dijital kamera : Canon, PowerShot A serisinin yeni üyesi 7.1 megapiksellik Canon PowerShot A570 IS dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Yeni Canon PowerShot A570 IS dijital kamera Face Detection Teknolojisi, otomatik kırmızı göz düzeltme fonksiyonu ve PowerShot A serisinde ISO 1600 ışık hassasiyeti özelliğini ilk defa sunan DIGIC III görüntü işlemcisiyle dikkat çekiyor. Ayrıca PowerShot A570 modelinin optik görüntü sabitleyicisi, manüel kontrolleri ve geniş aksesuar desteği de dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. Kolay kullanım fonksiyonlarıyla kullanıcıların fotoğraf çekme keyfine daha iyi odaklanmalarını sağlayan Canon PowerShot A570 IS dijital fotoğraf makinesi 2.5 inç (6.35 cm) LCD ekrana sahip.

http://urun.gittigidiyor.com/Canon-A570-IS-7-1MP-2GB-Hafiza-Canon-Kilif-SIFIR_W0QQidZZ5023411

saygılar..

#photoali' tarafından 29.06.2007 00:02:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Haziran 2007, 00:00 - İp: 88.***.**5.155
tale
tale (üye)
İstanbul / Amatör

peki saol bi düşüniim çünkü gittigidiyorda var bi galiba şimdi onda da sorun çıkar fln die endişeliim.belki başka yerlerde de bulurm.Tavsiyen için saol

Tarih: 29 Haziran 2007, 00:18 - İp: 88.***.**3.228
photoali
photoali (üye)
İstanbul / Amatör

canon makinayı erkayalardan al hem incelersin hemde bi süprizle karşılaşmazsın..

Tarih: 29 Haziran 2007, 17:01 - İp: 85.***.**7.41
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

canon makinayı erkayalardan alırsanız ustune 100-200 mılyon odersiniz yeterince buyuk bir surpriz..

Tarih: 29 Haziran 2007, 17:21 - İp: 88.***.**2.188