cinarugur78
cinarugur78 (üye)
Ankara / Amatör

Dslr mi Digital Kompakt Makine Mi?

merhaba ben fotograf makineleriyle yeni tanısan birisiyim.uzun araştırmalar sonucunda başlangıç makinesi olarak Kodak Z1085 IS makinesini aldım.suan makineyi zevkli bir şekilde kullanıyorum ve gerçekten fotograf çekmekten haz alıyorum.yakın bir zamanda fotograf makinemi değiştirmeyi düşünüyorum.sizlere birkaç sorum olacak.benım istedıgım özelliklerin başında zoom u yüksek olsun istiyorum.manzara fotoğrafları,makro fotografları çekmek ilgi alanım.bu işler için bana ne lazım tam karar veremedım.birde video konusu kafamı kurcalıyor.kompakt olarak canon sx1 ıs modelınde ısrarcıyım.özellikleri beni tatmin edecek gibi duruyor. SLR olarakta canon eos 450 veya nikon d40-d60 serısınden birini düşünüyorum.kafamı kurcalayan kısım sx1 de full HD video çekimi de var ama ne kadar kaliteli olur bir video kameraya göre tartışılır.kararsızlıklarımdan biri bu.o yuzden videoyu kenara bırak sen sadece fotografı dusun diyorum ve SLR al diyorum.tabi SLR makinelerden ne kadar verim alabilirim onuda bilmiyorum.kompakt ve SLR makineler için sizden marka ve model tavsiyeside bekliyorum.kararsızım bana yardım edin.

Tarih: 20 Ağustos 2009, 23:44 - İp: 188.***.**3.56
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yuksek zoom geniş acı makro hd video cekimi..

hepsini birden arıyorsanız dslr-like almanız gerek..

yada 2500 lira falan harcamanız..

googledan makineyle cekilmiş video orneklerini bulabilirsiniz.kendiniz gormus karar vermiş olursunuz.
sx1 in fiyatını bilmiyorum ama 700-750 lira civarına panasonic fz28de alabilirsiniz.
oda butun bunları karsılayacak daha ekonomik bir model.
goruntuye aldanmayın.

Tarih: 21 Ağustos 2009, 01:49 - İp: 78.***.**7.212
  • 1