ironmolly
ironmolly (üye)
Muğla / Amatör

Casio P600, P700, Z750, Fuji E550, F710

Merhaba, Üç haftadır arıyorum ama ne alacağımı hala bulamadım., manuel ayarlamaları olan bir makine istiyorum. diyafram açıklığı ve deklanşör hızı öncelikli modları da olursa bir amatör için daha iyi olur diye düşnüyorum.
İstediğim;
*Kırmızı göz problemi olmasın. (gözler yeşil olunca daha cok oluyor bu problem galiba) Bu benim için önemli.
*ve canlı renkler benim için önemli.
*ayrıca gece karanlık ortamlarda da başarılı olsun. (akşam bir eğlencede cekilen resimlerde acaba bu kimdi demek istemiyorum.)
*bunların yanında manuel ayarları da olursa kendimi geliştirebilirim diye düşünüyorum.
Bir de marka önemli mi. ben panasonic FZ7 yi begenmiştim. tamonu alacaktımki. panasonic alma iyi değil dediler ve noise problemi çok fazlaymış.. ben de biraz daha araştırınca bu özelliklere sahip daha küçük makinalar buldum.

Casio Ex P600, Casio Ex Z750, Fuji E550, Casio Ex700 (canon lens kullanmış) Fuji F710

Fuji E550 ve Casio Z750 için kırmızı göz de pek iyi olmadığını okumuştum bir yerde. bu makinaları kullanan arkadaşlar varsa bu sorun hakkında bi verebilirler mi?

başka önerileriniz varsa açığım. Fiyat aralığı 500-1000 YTL arasında olabilr. fuji s5600 ve panasonic fz7 hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim. aklım pansonic te kaldı. tasarım olarak bir cok modelini begeniyorum. LX1 varmış ama türkiyede satan bi site bulamadım.
Şimdiden teşekürler ceveplarınız için. umaraım bana yardımcı olabilirsiniz.

#ironmolly' tarafından 03.06.2006 13:36:06 tarihinde düzenlendi.

#ironmolly' tarafından 07.06.2006 17:15:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Haziran 2006, 13:32 - İp: 194.***.**3.2
bbraun
bbraun (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fuji s5600 kullanicisiyim kirmizi göz problemi hic yasamadim, örnek olarak buraya koymus oldugum ilk protre calismami verebilirim http://galeri.netfotograf.com/photo.asp?foto=082BE9D8082BE9D9.jpg
canli cekimleri chr modu ile alabiliyorsunuz, karanlik ortamlarda her makina gibi flashli cekimlerde 2 iel 3 m arasinda basari alabiliyorum ancak flashsiz cekimlerde sallantiyi onelemek icin sehpa sart. Manuel ayarlar konusunda fuji s5600 compact oldugu icin focus modu biraz oyaliyor bunun icin bir ust modelin pazarbey ustamin incelemerine bakabilirsini s9500 un halka olayi ile cozulmus ama cokta beni yoran bur dejavantaj degil fuji s5600.
fiyat konusuna gelince ben yurt disinda yasadigimdan oturu ebay den 512 mb XD kart + tekrar sarj edilebilir pil ve sarj cihazi + cantasiyla fuji s5600 335€ ya aldim. Tabi bu konuda turkiye pazarini arastirmak gerekli.

Tarih: 3 Haziran 2006, 15:46 - İp: 84.***.**1.155
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Birde buraya bak.
http://www.eniyidijital.com/XX_CompareWiz.php?c=dc&p1=Fujifilm_S5600&p2=Panasonic_FZ7&

Tarih: 5 Haziran 2006, 23:37 - İp: 88.***.**2.247
ironmolly
ironmolly (üye)
Muğla / Amatör

dilaver61 son zamanlarda en cok baktığım sitelerden biri eniyidijital.com. Bu karşılaştırma yapıldığında bütün artılar neredeyse fz 7 den yana. ama fz7 hakınd aokudugum kadarıyla düşük isolarda bile cok fazla noise problemi varmış.

sanırım casio ları kullanan yok hiç. hiç bir yorum gelmedi. bu arada bbraun cok teşekür ederim fuji5600 hakkındaki bilgilendirmen için.

Bi de casio cular yazsalardı..

Tarih: 6 Haziran 2006, 15:46 - İp: 194.***.**3.2
  • 1