guguscuk
guguscuk (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Powershot Sx30 Is

oncelikle herkeze selamlar ,sizlere birseyler sormak istiyorum PowerShot SX30 IS makinasiyla iygileniyorum yaptigim arastirmalarda youtube bazi videolara rasladim sizce bu gercekmi yani bukadar zoom yapabilirmi bu makina saygilar. bi bakin http://www.youtube.com/watch?v=GExxoquz7KM&feature=related

Tarih: 19 Ocak 2011, 22:17 - İp: 62.***.**4.49
musti35
musti35 (üye)
İzmir / Meraklı

35x optik zooma sahip bir makine

Gördüğünüz kadar zoom yapabilir

Fakat fotograf kalitesi düşecektir.
Ayrıca titreşimlere daha hassas hale gelecektir.

Tarih: 19 Ocak 2011, 23:02 - İp: 94.***.**4.143
guguscuk
guguscuk (üye)
İstanbul / Amatör

cevabiniz icin tesekkurler , bi sorum daha olucak birde ilgilendigim su makina var
Canon
EOS1000D 18-55mmN sizce hangisi? 35x zoom icin canona nasil bi mercek takmak lazim fiyat araligi ne olur tesekkurler.

Tarih: 20 Ocak 2011, 12:35 - İp: 62.***.**9.45
musti35
musti35 (üye)
İzmir / Meraklı

Cihazların birisi kompakt sınıfına giriyor bir diğeri DSLR.

Arasında seçim derseniz Tabiki 1000D.

1000D ile 18-55 kitlens yanına 75-300mm gibi bir lens daha alınabilir
Fakat 35 x optik zoom yapamazsınız sanırım
Bir lensin optik zoom karşılık hesabı : 300/75 : 4x

Ama basçek makinedeki 4x zooma karşılık değildir bu değer.
Daha çok yakınlaştırma yapabilir

Tarih: 20 Ocak 2011, 14:30 - İp: 83.***.**3.249
guguscuk
guguscuk (üye)
İstanbul / Amatör

cevaplar icin cok tesekkur ederim saygilar.

Tarih: 20 Ocak 2011, 19:21 - İp: 62.***.**8.11
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Buyuk baskilar yapip fotografta kaliteyi aramayacaksan ,ne kadar hoslanmasamda zoom makinalardan, en iyi zoomlardan birisi diyebilirim.Tiklarsan Incelersin

Tarih: 21 Ocak 2011, 07:02 - İp: 221.***.**6.23
guguscuk
guguscuk (üye)
İstanbul / Amatör

site icin tesekkur ederim ozansan keske japonca okuya bilsem daha iyi olurdu
zoom kullanmadigim zaman kaliteli resimler cekip buyuk baski yapabilirim sanirsam?

Tarih: 21 Ocak 2011, 14:56 - İp: 62.***.**9.199
ozansan
ozansan (üye)

Samimi gorusum bu makinalara fazla para sacmaman yonundedir.O kadar paran var ise DSLR dunyasina gecis yapmakta fayda var.Karisik lens yapisindan dolayi purple-fringing dedikleri olay bu tip makinalarda cok gorulmekte ve kalitedende hali ile goturmektedir.Illaki zoom hevesin var ise Fuji s200 EXR ucuzlamistir sanirim az eski kaldigi icin bari onunla yetin derim.

Tarih: 21 Ocak 2011, 17:40 - İp: 221.***.**6.23
guguscuk
guguscuk (üye)
İstanbul / Amatör

dslr kullanicak kadar profesionel degilim henuz :D ayarlari da bilmedigin surece bi dslr makinayi otomatik modda kullanmak pek akil kari degil gibime geliyor benim dusuncem tabi bu yuzden bu makinayi tercih ediyorum belkicem biraz belki fiyati duser saygilar,

Tarih: 21 Ocak 2011, 18:28 - İp: 62.***.**9.199
elcezeri
elcezeri (üye)
İstanbul / Amatör

-canon sx 30, çok zoom ama çok tipsiz...

Tarih: 22 Ocak 2011, 19:45 - İp: 78.***.**1.142
ozansan
ozansan (üye)

Sende tam otomatik degilde yari otomatik modu olan P modunda kullanirsin oldu bitti.Zaten alacagin makinada yapacagin kisisel ayarlarin ile DSLR lar arasinda ne fark var anlamiyorum.Kesinlikle DSLR lar karisiktir anlayamam olayina karsiyim ben.Tam otomatik tamam olmasin ama rengini,keskinligini,susunu busunu ayarlayip P moduna atarsan ,al sana kolayca kisisel ayarlar.Burak herseyi RAW modunda cekim yapip,sonra bunlari PC de gelistirme sansin bile var.Getir 1 tane Compact makina RAW dosyasi,1 tanede DSLR dan cikmis dosya,hangisi daha iyi pisiriliyor gostereyim sana.Yani demek istedigim ben anlamam deyip,ekmegin iyisini yemekten vazgeciyorsunuz...3 gun sonrada bu ekmek lezzetli degil deyip firini degistiriyorsunuz...Eskiden bu makinalar pahaliydi ama simdi neredeyse Compact fiyatina DSLR var.Ve bu devirde ,hem kalite arayip,hemde DSLR dan once compact makina alana gercekten cok kiziyorum...Lafim yok 100-200 liralik compactlara ama bu zoom dediklerine deli paralar verilmiyomu....

Tarih: 24 Ocak 2011, 08:38 - İp: 221.***.**6.23