yinber
yinber (üye)
Çankırı / Amatör

Canon A610

arkadaşlar merhaba ben canon A610 alacam ama piyasadakiler ve telefon açıp sordugum alışveriş sitelerindekiler çin ve malezya'da üretilen mallar. japonyada üretilen A610 ile çin ve malezyada üretilenler arasında kalite farkı varmıdır cevaplarınızı bekliyorum

Tarih: 3 Ocak 2006, 14:08 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Takmayın böyle şeyleri kafanıza. Bir an önce alın makinenizi fotoğraf çekmeye başlayın.

Tarih: 3 Ocak 2006, 14:25 - İp: 85.***.**5.234
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Benim şu an kullandığım kompakt makinam da A610 ve çin malı.Bu tür elektronik cihazlar belli kalite standartlarını geçemezlerse zaten ticareti de yapılamaz. Hem koskoca canon kendi ismini taşıyan elektronik cihazların kalitesini önemsemez mi? Bak arkadaşım bu makina japonya da yapılsa somalide de yapılsa bir kere bazı kalite standartlarını sağlamak zorunda. bu standart birimi japonyada da aynı çinde de aynı. Birisi diğerinden daha kaliteli değil. Japon malı almak sadece ruhunun huzura kavuşmasına yardımcı olur ama cebini de öyle bir yakar ki cebindeki o huzuru kursağında bırakır. japonyadaki bir işçinin ücretiyle çindeki işçinin ücreti arasında dağlar değil okyanuslar var. Bu da fiyata yansıyacağı için Japon malı almak çok da mantıklı değil. Mesela sony'nin video kamerası japon malıdır ama gövde hariç(pil vs..) tüm donanımlar ucuz işçilikle üretim yapan uzak doğu ülkelerinde üretilir. O da tüketiciye güven verirken yine de ekonomik olma çabasının sonucu işte.. Çin malı Canon A610'un üzerindeki standart birimi "CE"'dir. ne yani japonyada üretilen daha farklı bir standart mı kullanıyor.Tabi ki HAYIR.. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır..

Tarih: 3 Ocak 2006, 16:07 - İp: 85.***.**4.52
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Dikkat ettiysen zaten herşey çin malı..

Tarih: 3 Ocak 2006, 16:26 - İp: 85.***.**0.46
ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

Bence adı gecen ürünlerın, Japonya da uretilmesi ile Cin de üretilması arasında bir fark yok.Kaldıi çeşitli forumlardan anladıgım kadarıyla,bir cok kişinin aldıkları canon makineler hep Çin mali ya da,Maleezya malı..Benim 5 ay önce aldıgım Kodak c 340 da Çin malı oldugu yazıyor.Ayrıca mayıs ay,ında ögretmen kampanyasından aldıgım Toshiba dizüstu de çin malı.Dünyaca bilinen ,Canon,Toshiba,Kodak gibi markalar Çin de bu ürünlerini yaptırırken çok sıkı takip ettiklerini sanıyorum.Kadıkı ayni büyuk firmalar ,çin de yaptırdıkları ürünlerine, Kendi ülkelerinde yapılanlar kadar grantı verdiklerine göre bence Bu Çin malları güvenle alınabilir diye düşünüyorum.Saygılarımla izmir..

Tarih: 3 Ocak 2006, 18:24 - İp: 85.***.**1.184
yinber
yinber (üye)
Çankırı / Amatör

ocaklılar,çağlareral,parody ve ilhamid arkadaşlarımıza verdikleri cevaplardan dolayı teşekkür ederim A610 dün elime geçti made in çin

Tarih: 6 Ocak 2006, 12:46 - İp: 85.***.**7.232
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Hayırlı olsun. Güle güle kullanmanı ve keyifli çekimler yapmanı dilerim..

Tarih: 6 Ocak 2006, 13:14 - İp: 88.***.**6.114
drongo
drongo (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Aynı düşünceler bende de var.
Canon A520 alacaktım, bu makineler Malasya-da üretilse bile, şu an aynı fiyata Japan üretimi de bulmak olur. Fakat daha sonra A610 almaya karar verdim, ancak A610-lar gördüğüm kadar sadece Çin malı. Ve bu takıldı kafama, bu kadar para verip de Çin malı almak istemiyordum. Neyse ki, araştırdım, her kes kalitede bir fark olmadığını yazıyor. İnşallah, yakın günlerde ben de Canon-cu olurum.
Ayrıca, Caglareral isimli arkadaşımızın söyledikleri de çok mantıklı ve bilinçli. Kendisini teşekkür ederim.

Tarih: 7 Ocak 2006, 02:45 - İp: 85.***.**0.104
drongo
drongo (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Caglareral
Canon A610 başlıklı konuda yazına cevap vermişim, istersen baka bilirsin.

Tarih: 7 Ocak 2006, 03:02 - İp: 85.***.**0.104
yinber
yinber (üye)
Çankırı / Amatör

arkadaşlar canon A610 na hangi marka hafıza kartı ve nasıl bir pil alayım

Tarih: 7 Ocak 2006, 06:18 - İp: 85.***.**4.67
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Bulabilirsen canon marka olanlarını süper olur aslında. Ben normal Sandisk kullanıyorum, gayet güzel çalışıyor.. Pilide en yüksek amperli nimh pillerden alırsın. 2700 lükler çıktı sanırım.

Tarih: 7 Ocak 2006, 10:20 - İp: 85.***.**2.111