fatihfx
fatihfx (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A300 Aldım, Yorumlarınız ?

a300 aldım ikinci el, 1 yıl daha erkayalardan garantili, 200 milyona aldım. daha 2-3 tane çekebildim, çünkü pilim yok , acilen şarjlı pil alıcam ilk olarak şarjlı pil ve şarj makinesi tavsiyelerinizi bekliyorum.

ayrıca kameranın kullanımı menüleri falan çok karışık geliyor şu an, daha önce mustek mdc3500 kullanmıştım, neredeyse kullanım kılavuzuna hiç bakmadım, ama bu zor geliyor.

bu kameranın 2.0 firmware si varmış ama bir arkadaş yüklemiş ve beğenmemiş bazı ayarları gitti yenileri ise hoş değil diyordu. bu konu hakkında bilgisi olan varmı.

ayrıca kamerayı win98 de bir disk gibi göremiyorum. illaki programıyla almak zorunda kalıyorum resimleri.

şimdi windows 2003 e bağladım kamerayı gördü ama yinede disk olarak görmüyor. bu kamera sanki bir diskmiş gibi görünemezmi. (twain ve wia driverler yüklü)

ayrıca kamera yazılımlarının full sürümlerini netten indirecek bir yer yokmu ? sadece updateleri var canon sitelerinde.

bakalım biraz kullandıkça alıcaz makineye. hep zoom zoom diyip duruyordum herkesde zoom olsun istiyor fakat şöyle bir düşündümde zoom bana lazım değil, zaten gelende ev çekimi yapıyorum, dışardada yine zooma ihtiyacım yok, hem makine 5.1 diital zoomlu ve dijital zoom 2-3 x seviyeye kadar çok başarılı.

neyse iyimi yaptım kötümü bilemem aldık işte

Tarih: 18 Kasım 2004, 10:45 - İp: yok
fatihfx
fatihfx (üye)
İstanbul / Amatör

biraz araştırdımda 256mb kingston cf kart ve 4 adet 2300 lük gp marka pil alacağım. sanırım doğru bir seçim olur.

Tarih: 18 Kasım 2004, 12:00 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gule gule eskit fatih..

aman hemen pil aliverde fotograf cekmeye baslayabilesin.. daha ne bekliyorsun? kos bakkala......

Tarih: 18 Kasım 2004, 14:14 - İp: yok
fatihfx
fatihfx (üye)
İstanbul / Amatör

fiyat , cf kart, pil konularında söyleyeceğin bişey varımı ?

Tarih: 18 Kasım 2004, 14:43 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

turkiyedeki fiyatlari konusunda bir bilgim yok fatih, ozur dilerim.

256 mb'lik bir kart iyi bence; yalniz aralarinda fazla bir fark olmayacaksa "ultra fast" olanlarindan birini al derim..

A300'de ihtiyacin yok cok hizli kartlara tahminimce; fakat ileride daha gelismis bir model fotograf makinesi aldiginda o hiza ihtiyacin olacaktir.. simdiden gelecege hazirlik yani..

pil konusunda bir bilgim olmamasina ragmen varta'nin sarj edilebilir pillerinin cok iyi olduklarini duydum.. 15 dakikada sarj edilebilen pilleri.. bir bak istersen, zaman onemli bir kavram..

tekrardan, gule gule kullan..

Tarih: 18 Kasım 2004, 16:36 - İp: yok
fatihfx
fatihfx (üye)
İstanbul / Amatör

hızlı şarj olan piller var fakat bunlar uzun ömürlü ve çok sağlıklı olmuyor diyorlar, aynen hızlı pişen ve hızlı yenilen yemek hesabımı acaba

Tarih: 18 Kasım 2004, 16:46 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

buyuk ihtimalle haklidirlar fatih.. cabuk doluyordur diyorlardir fakat cok da saglikli olmayabiliyordur.. benimkisi sadece bir secenek sunmakti.. cok da buyuk paralar oldugunu zannetmiyorum, deneyebilirsin..sana kalmis..

Tarih: 18 Kasım 2004, 18:41 - İp: yok
mfaslan
mfaslan (üye)
İstanbul / Amatör

keşke almasaydın a300 bi arkadaşımda vardı ve memnun değildi. acaba biraz para koyup nikon 3100 falan alsaydın..
pil de gp değil de sony ya da panasonic ya da kodak al.

Tarih: 19 Kasım 2004, 09:17 - İp: yok
fatihfx
fatihfx (üye)
İstanbul / Amatör

canon a300 den çok memnunum, bir kere çok güzel çekiyor, ben çok inceledim bu kameraları, canon kadar iyi çeken yok. kodaklar falan onlarda çok noise var. hem canondaki teknolojilerde çok hoş.

şarj cihazı olarak ise varta aldım (20 milyon). aa aaa ve 9v pilleri şarj ediyor. aa 2100 lükleri 12 saatte şarj ediyor 2300 olanlarda aynı. 8-12 saat arası değişiyor yani, bilerek uzun süre şarjlı olanlarından aldım, 2300 lük nimh gp marka pil aldım 4 tanesi milyon.

mesela gp nin paketi var, 4x2300 + şarjlı ve prizli makine (2-5 saat şarj süreli) 50 milyondu. cfl marka vardı 4 tane aa + 2 tane aaa + şarj cihazı 38 milyondu.

Tarih: 19 Kasım 2004, 09:32 - İp: yok
fatihfx
fatihfx (üye)
İstanbul / Amatör

4x2300 gp yi 16 milyona aldım eksik yazmışımda.

Tarih: 19 Kasım 2004, 09:41 - İp: yok
nba
nba (üye)
İstanbul / Amatör

fatihfx 4 milyona nereden aldın gp pilleri?

Tarih: 19 Kasım 2004, 14:01 - İp: yok