othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Amerikalılara Para Vermeyelim...

Tamam, bunların alışveriş sitelerinde hesaplı fiyatlar var ama emperyalizm ve sömürü de tam anlamıyla budur... Bizim de hesabımıza gelebilir bu tür alışveriş... Ama biraz daha bilinçli olalım ve bunların değirmenine su taşımayalım hatta bir damla bile....(Mümkün olduğu kadar...) Duyarlı insanlara selam olsun...

Tarih: 14 Ocak 2005, 10:51 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili othomane,
Bir konuda kara alır ve uygularsın,kararını başkalarına da açıklayabilirsin hepsi bu kadar ama daha öteye gitmek yok..
Sen inandığını yapıyorsun gerisini yapacak hiçbir inancı olmayanlar düşünsün.
Kan ve gözyaşı üzerine kurulan güç realizmin gereğinden çok çakallıkltır ve insanları çakallardan ayıran inançlarıdır.

Şu yazımı bir oku: http://www.netfotograf.com/forum/msgdetail.asp?msg_id=2122&highlight=duyuru

Tarih: 18 Ocak 2005, 06:03 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 18.01.2005 05:59:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Ocak 2005, 06:03 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Eyvallah Murat Usta... Tamam benden bu kadar, ben bir hatırlatayım dedim insanlar ne kadar da Amerika'ya para vermeye meraklıymış... Bu bilinçle Türkiye'de de Ebu Gureyb'ler olabilir yakın zamanda... Tamam tamam sakın benim gibi düşünmek zorunda olduğunuz hissine kapılmayın... Marlboro için, isminizi Marlboro koyun... Hatta gidin Charles Graner denen hayvanı da kutlayın emi... Benden bu kadar daha da cevap yazmayacağım....

Tarih: 18 Ocak 2005, 07:59 - İp: yok
fuseki
fuseki (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

sana bu açıklamayı yapmanı sağlayan internet ortamını bile eleştirdiğin toplumlar veriyor. Ucuz söylemleri bir yana bırakalım. amerikayı protesto edeceksek sokaklar bizim ama böyle ucuz laflarla sahip olduğun görüşünde yara almasına neden oluyorsun. ben yıllardır Kola içmem niye çünkü daha ucuzu piyasa şartlarında var. ben kalkıpta erkayalardan bilmem kaç euro'ya objektif almam, amerikadan getirtirim. aldığım objektiflede, görebildiğim bütün eşitsizlikleri, bütün yoklukları ve acıyı fotoğraflar insanlara sergilerim. İşte asıl duyarlılık budur. saygılar yoldaş

Tarih: 18 Ocak 2005, 16:41 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

Butun sevgili dostlarima siyasi dusunceleri ne olursa olsun. Hepimiz bilgisayari ve interneti kullanip bu sitede bulusabiliyoruz. Ama unutulmamasi lazimki internet FBI in yani Kapitalist Emperyalist Amerikanin bizlere sundugu bir teknoloji bir nimettir. Bilgisayarlarimizda kullandigimiz markalarin da hemen hemen hepsi Kapitalist Emperyalist Amerikanin elinden citiginida unutmayalim. Kapitalist Emperyalist Amerika'nin icat ettigi internet i kullanarak bu siteye girip Amerikan ürunlerine hayir demenin mantigini anlayamadim
Ama sonucta ne olursa olsun hepimiz kardes degilmiyiz

Sozlerimi Realizmin temelini olusturan su kelimelerle bitirmek isterim. Uluslararasi iliskiler kaosun hukum surdugu anarsik bir sistemdir, bu yapi icerisinde devletlerin temel amaci ayakta kalabilmek ve kisisel cikarlari dogrultusunda dis politikalarini sekillendirmektir.

Tarih: 18 Ocak 2005, 19:46 - İp: yok
buba
buba (üye)
İstanbul / Amatör

Amerikalıların fiyatları çok normal çünkü hem burada vergi oranları onlara oranla daha yüksek hemde o ürün orada daha çok satıldığı için fiyat doğal olarak düşüyor. Niye hiç Canon'a öyle bişey demiyosunuzda amerikan markalarına diyorsunuz. Amerikalılaa ne kastınız var. Adamlar çoğu şeyi ilk çıkarıyor nedemişler yiğidi öldür ama hakkını yeme.

Tarih: 19 Ocak 2005, 19:32 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

ister daha ucuza alarak abd ye sömürülün isterse türkiyede daha pahalı satan ithalatçıya sömürülün... farketmez... sonuçta sömürülürsünüz. öyle ya da böyle sömürülüz. sömürülmeyi hakediyorsak birileri mutlaka ama mutlaka sömürür.....

Tarih: 20 Ocak 2005, 11:13 - İp: yok
buba
buba (üye)
İstanbul / Amatör

ya arkadaşlar fikriniz doğru olabilir ama bunu niye sadece amerikalıra yüklüyosunuz ki sonuçta başka ülkelerdende mal alıyoruz ne yapalım bunlar Türkiye'de üretilmiyo üretilse dahi kalitesiz oluyo ama amerikalıların teknolojideki pazar payı daha fazla bunun nedeni ise teknolojinin onların elinde olması. bide amerikan malı almayalım diyosunuz ama şuanda kullandığınız işletim sistemi olan windows'tan tutun bilgisayarınızdaki işlemciye (intel, amd) çoğu şey amerikan malı. bigün bilgisayarınızın içini açıp parçaların markalarına bakın. önce bunları düşünün sonra buraya cevap yazın

Tarih: 21 Ocak 2005, 10:03 - İp: yok
turkuaz
turkuaz (üye)
İstanbul / Amatör

Burada paylaşılan görüşler kendi içinde haklı, haksız olabilir. Ama bu konunun tartışma yerinin burası olmadığını düşünüyorum. Çünkü bu forum makine seçimiyle ilgil... Sonuçta bunun dışında, üstelik siyasi bir konunun burada işlenmesini doğru bulmuyorum. Benim de konuyla ilgili bir görüşüm olsa da, burada paylaşmayı yersiz buluyorum.

Tarih: 21 Ocak 2005, 12:57 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Turkuaz,
Evet haklısın bu konunun tartışılacağı platform "serbest kürsü" olmalıydı.Fotoğrafçı aynı toplumsal sorunlara duyarlı bir sanatçı olmalıdır.Tolumsal sorunlar bir siyasi birikimle anlam kazanır ve sanatla ifade edilir.Ben bu nedenle bu sitede siyasetin ekonominin hukukun tarihin tartışılmasından yanayım.Fotoğraf sadece batan güneş veya dağ-bayır görüntülerinden ibaret değildir.Belli bir yaşam felsefesi doğrultusunda objektifin yönlendiği tüm güzellikler ve çirkinlikler fotoraf makinesinde anlam kazanmalıdır.Bu da ancak bir bilgi birikimi ile olur.Siyasetle fotoğraf (sanat ) birbiriyle tümleşik birbirini tamamlayan iki ayrı bilimdir.

Tarih: 21 Ocak 2005, 17:26 - İp: yok