othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Amerikalılara Para Vermeyelim...

Tamam, bunların alışveriş sitelerinde hesaplı fiyatlar var ama emperyalizm ve sömürü de tam anlamıyla budur... Bizim de hesabımıza gelebilir bu tür alışveriş... Ama biraz daha bilinçli olalım ve bunların değirmenine su taşımayalım hatta bir damla bile....(Mümkün olduğu kadar...) Duyarlı insanlara selam olsun...

Tarih: 14 Ocak 2005, 10:51 - İp: yok
saikou
saikou (üye)
Yurtdışı / Amatör

Dünyadaki en pahalı Canon'ları almaktan şikayetin yoksa farketmez...
Amerikadan 350$=500YTL'ye alınabilen Canon S1 burada 1200YTL...
Türkiyede vergi fazla olabilir ama %120 değil.

Tarih: 14 Ocak 2005, 23:33 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Amerikalilarin tarzini ben de onaylamiyorum ama digerleri cok mu farkli sanki? Sadece bugun gucleri yetmiyor okadar.

Ingiltere guclu oldugu donemde dunyanin yarisini somurdu, Almanlar ve Japonlar guclu olduklarini hissettiklerinde dunyayi kana buladilar, Fransizlar Afrikanin canina okudu, Ispanyollar Inka uygarligini yeryuzunden silip butun altinlarini ispanyaya tasidi. vs.vs.vs. Tarihte yuzlerce ornek var.

Eminimki pek cok ulke ayni guce sahip olsa bugunku Amerikadan daha farkli davranmaz.

Buradan Amerikayi hakli gordugum cikarilmasin, yaptiklarini asla onaylamiyorum ama digerlerinin de cok MASUM oladiklarini belirtmek istedim sadece.

Tarih: 15 Ocak 2005, 01:29 - İp: yok
fikretkurt
fikretkurt (üye)
Muğla / Amatör

ya türkiyedekiler.6 ay önce HP R707 aldım Teknosa'dan,Türkçe Kullanma Kılavuzu diye 1 sayfalık dandik bişey gönderdiler.Olympus alacaktım satıcı firma Türkçe Kullanma Kılavuzunun dandik olduğunu söyledi,Olympus Türkiye servisinden memnun olmadığını söyledi bende vazgeçtim.inan benimde Milliyetçi duygularım var ama alışveriş artık global!!uygun fiyata veren kazansın.Türkiye'de böyle giderse Canon batar!!Nikon ABD'de Canon'dan pahalı,Türkiye'de Canon uçurum derecede pahalı.Adamlar bayiilere kazandırıp bizi kazıklıyor.Şu dönemde artık bayii kollama zamanı değil.Bayiisini kollayan bayiisiyle kalsın,biz tüketiciler doğru kararı vereceğiz.

Tarih: 15 Ocak 2005, 12:32 - İp: yok
barsoy
barsoy (üye)
Burdur / Meraklı

Türkiye'den alınca parayı amerikaya kaptırmamış mı oluyoruz? Aldığımız bayi amerikadan ithal etmiyor mu o ürünü? ordan alsak burdan da alsak onlar kazanacağını gene kazanıyor, sadece biz burdan aldığımızda bir de "küçük" bi matrah vergi ödüyoruz %120 kadar

Tarih: 15 Ocak 2005, 19:46 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

Neden? hepimiz kardes degilmiyiz hepimiz Allah nezlinde esit degilmiyiz hepimiz adem ve havvanin cocuklari degilmiyiz.
Ne demiz mevlana gelllllll gellllllllllllllllll ne olursan ol gene gel ister amerikali ister rus ol gene gelllllllllll ister kominist ister kapitalist ol gene de gellllllllllllll

Tarih: 15 Ocak 2005, 21:15 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Mevlana ne olursan ol gel diyorsa geldiğin gibi git demiyor... Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz... Yukarıdaki cevap çeşitleride tam tahmin ettiğim gibi... Herkesin kendine göre bahanesi var...

Tarih: 17 Ocak 2005, 07:47 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

othomane hekesin düşüncesi kendine. Sen doğru olduğuna inandığın düşünceyi kendine misyon edinmişsin. Ama insanlar senin gibi düşünmüyor diye onları suçlayamazsın ki. "Ben tahmin ediyordum böyle diyeceğinizi, herkesin kendine göre bir bahanesi var" türünden cümlelerle insanları yargılamaya hakkın yok. Herkes istediği gibi düşünür, istediği yerden alışveriş yapar. A sen yapmazsın ; o da seni bağlar. Ama unutma ki herkes Tr'den alışveriş yapmak ister, salak mıyım ben tr ile aynı fiyata olan ürünü elin amerikasından alayım?Ama olmuyor işte, herkesin bütçesi elvermiyor. Ayrıca aradaki fark dağlar kadar olunca mecbur amerikadan alıyorsun.

Tarih: 17 Ocak 2005, 16:25 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Fikrini söyleyen herkese, herkes senin gibi düşünmek zorunda değil mi diyeceğiz? Kimse fikrini söylemesin o zaman... Herkes kapitalizme kapılsın gitsin kardeşim...

Tarih: 17 Ocak 2005, 16:40 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Eğer bir konu hakkında karşıt fikirler varsa zaten herkesin birbirinin düşüncesine saygı göstermesi gerekir. Bunu senin herkese söylemene gerek yok zaten. Eğer tartışmaya giriyorsan bunu bilmen gerekir. Ayrıca kapitalizmin burada işi yok. Burası bir amatör fotgrafçılık sitesi; siyasetin veya politikanın tartışıldığı bir yer değil. Bence bu tartışmayı fazla uzatma. İnsanları değiştirmek istiyorsan bunu sözlerinle değil, mizacınla, onlara davranışınla yap.

Tarih: 18 Ocak 2005, 00:05 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

Acikcasi sen siyasi gorusunu soylemissin bende acikliyim eglenceli olacak bu forum othomane
Ben halis mulis kapitalist, emperyalist, amerikan taraftari bir realistim (Makavelli ise orenek aldigim kisidir) Amerika'nin Irak'a girmesini gonulden taraftari olarak Turkiye'nin de girmemesinden dolayi buyuk uzuntu duyuyorum. Bu olay Turkiye Cumhuriyeti'nin yakin tarihindeki en buyuk hatadir. Eger tartismaya devam etmek istersen forumlarda genel kismina gecelim cunku forumun bu kisimi bu is icin uygun degildir. Ama sonucta Kapitalist de olsak Kominist de olsak Radikal İslamcida olsak hepimiz Adem ve Havva'dan geliyoruz

Tarih: 18 Ocak 2005, 00:41 - İp: yok