edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Yollar Devam Ediyor

SAMSUN ORDU TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITIM TÖRENİ

Duyarlı bir toplum sorumlu yönetimler oluşturarak engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmayı amaçlayan Derneğimiz, 10 yıldan beri her hafta bir İlimizde o İlin Valiliği, Kaymakamlığı veya Belediye Başkanlığı himayelerinde ihtiyaç sahibi engellilere tekerlekli sandalye dağıtım törenleri yapmaktadır.

Ülkemizde 8,5 milyon engelli, mevcut. Bunlardan yaklaşık 250 bin kişinin tekerlekli sandalyeye
İhtiyacı bulunmaktadır. Derneğimiz kendi ekonomileri olmadığı için tekerlekli sandalye alamayan ve taş yapılarda hayatlarını sürdürmek zorunda kalan ihtiyaç sahibi engellilerin toplum hayatına kazandırılması amacı ile Ülke çapında Valilikler düzeyinde yardım dağıtımları gerçekleştirmektedir.

Bugüne kadar 81 ilde gerçekleştirdiği organizasyonlarla 18 bin adet tekerlekli sandalye dağıtımı yapan Derneğimiz, bu yardım dağıtım kapsamında 27 Şubat Samsun ve 28 Şubat Ordu Valiliği himayelerinde gerçekleştirilecek yardım dağıtımları için yola çıkmaktadır.

Samsun ve Ordu Valilikleri ile ortaklaşa düzenlenecek törenlere katkıda bulunan sponsor Firmamız, bölge idari amirleri, basın kuruluşları, engelli ve engelli aileleri katılacaklardır. Yardım dağıtım töreninde toplam 120 ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye ve çeşitli hediyeler dağıtılacaktır.

Deneğimiz bu yıl Ülke çapında ihtiyaç sahibi toplam 3 bin kişiye tekerlekli sandalye yardımı yapmayı planlamaktadır. Hayat paylaştıkça güzeldir.

Saygılarımla.

Kemal DEMİREL
Genel Başkan
BEDD
www.bedd.org.tr

Tarih: 24 Şubat 2009, 23:12 - İp: 85.***.**2.46
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yolun açık olsun ..

Tarih: 3 Mart 2009, 22:40 - İp: 78.***.**6.5
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok teşekkürler hocam.

Tarih: 3 Mart 2009, 22:50 - İp: 85.***.**2.46
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yolun düşerse de bir uğra bari..

http://www.netfotograf.com/haber-1225-memduh-ekici-6-kisisel-sergisi-28-martta-konyada-aciliyor.html

Tarih: 5 Mart 2009, 03:53 - İp: 85.***.**4.165
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Sevgili hocam yollar devam ediyor. Belli mi olur, bir bakarsın ordayım

Tarih: 6 Mart 2009, 02:24 - İp: 85.***.**2.46