edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Yollar Devam Ediyor

SAMSUN ORDU TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITIM TÖRENİ

Duyarlı bir toplum sorumlu yönetimler oluşturarak engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmayı amaçlayan Derneğimiz, 10 yıldan beri her hafta bir İlimizde o İlin Valiliği, Kaymakamlığı veya Belediye Başkanlığı himayelerinde ihtiyaç sahibi engellilere tekerlekli sandalye dağıtım törenleri yapmaktadır.

Ülkemizde 8,5 milyon engelli, mevcut. Bunlardan yaklaşık 250 bin kişinin tekerlekli sandalyeye
İhtiyacı bulunmaktadır. Derneğimiz kendi ekonomileri olmadığı için tekerlekli sandalye alamayan ve taş yapılarda hayatlarını sürdürmek zorunda kalan ihtiyaç sahibi engellilerin toplum hayatına kazandırılması amacı ile Ülke çapında Valilikler düzeyinde yardım dağıtımları gerçekleştirmektedir.

Bugüne kadar 81 ilde gerçekleştirdiği organizasyonlarla 18 bin adet tekerlekli sandalye dağıtımı yapan Derneğimiz, bu yardım dağıtım kapsamında 27 Şubat Samsun ve 28 Şubat Ordu Valiliği himayelerinde gerçekleştirilecek yardım dağıtımları için yola çıkmaktadır.

Samsun ve Ordu Valilikleri ile ortaklaşa düzenlenecek törenlere katkıda bulunan sponsor Firmamız, bölge idari amirleri, basın kuruluşları, engelli ve engelli aileleri katılacaklardır. Yardım dağıtım töreninde toplam 120 ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye ve çeşitli hediyeler dağıtılacaktır.

Deneğimiz bu yıl Ülke çapında ihtiyaç sahibi toplam 3 bin kişiye tekerlekli sandalye yardımı yapmayı planlamaktadır. Hayat paylaştıkça güzeldir.

Saygılarımla.

Kemal DEMİREL
Genel Başkan
BEDD
www.bedd.org.tr

Tarih: 24 Şubat 2009, 23:12 - İp: 85.***.**2.46
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tebrik ederim,ömrünüz ve sağlığınız elverdiğince katkılarınızı devam ettiriniz.
Yollarda şimdilerde beyaz bastonlulara bile yol vermiyorlar artık , sağlam insanlarda saygı kalmadı, yardım ve iyilikler dernekler altında iyi, mevzu uzun Kemal,,..
Bu topluma eğitim şart [tır]..

Tarih: 25 Şubat 2009, 00:46 - İp: 88.***.**6.211
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

kemal im..epeyden beri göremeyince tel. edecektim..sağlık haberini okuyunca çok sevindim..Allah gayretini-kuvvetini daim etsin..

Tarih: 25 Şubat 2009, 08:39 - İp: 78.***.**7.207
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Kemal Bey hoşgeldiniz, özlemiş merak etmiştik, sonra bir fotonun altında yokluğunuzun sebebini okuyunca döneceğinizi anladım, umarım daha dinç daha enerjik olarak geri geldiniz...

Tarih: 25 Şubat 2009, 09:20 - İp: 81.***.**3.185
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

edizce hocam merhaba;
Tekrar sizi gördüğüme çok sevindim. Hazır sizi yakamışken birşey sormak istiyorum müsaadenizle. Bana aşağıdaki gibi bir mail geldi, tanıdıklarıma ilettim. Acaba bu maildeki bilgiler doğrumudur bir de belki sizin de işinize yarayabilir diye düşündüm. Saygılarımla.

MESAJ 1-

Cevrenizde tekerlekli sandalye
ihtiyaci olan ve temin etme şansı bulunmayan kisiler var ise LUTFEN
ACILEN BILDIRIN!
Altunizade Kulubu temin edip kendilerine ucretsiz olarak verecektir. .
Erol AYVACIKLI
NGM Uluslararasi Tas.Tic.Ltd. Sti .
Kosuyolu-Istanbul
Tel: 0216 326 41 66
Fax: 0216 326 33 53

MESAJ 2-

Turkan SABANCI adına yaptırılmış tam donanimli bir okul var, gormeyen
cocuklar icin.
Hatta aralarinda zeka yonunden kusurlu ama egitilebilir ancak gormeyen cok sayida cocuk da var. Istenirse, yatili bolumu de var.
Ama ogrenci sayisi kapasitesinin altindaymis. ..
Yer: Uskudar
Tel: 0-216-310 49 12
Mudur: Feyzullah GULER

MESAJ 3 -

Veysel VARDAL Gorme Engelliler Ilkogretim Okulu.
Yer: Sariyer
Tel: 0-212-201 12 92
Mudur: Muzaffer TEN
Bu okullar ogrenci azligindan kapanma tehlikesi icinde.
Oysa kimbilir, bu imkanlara muhtac kac cocugumuz var cevremizde.
Bize dusen gorev, bu cocuklarimizi bulup bu imkani onlara ulastirmak.

Tarih: 25 Şubat 2009, 11:44 - İp: 78.***.**5.148
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Değerli Dostlarım,
Öncelikle hepinize en içten sevgi ve selamlarımı sunuyorum.
Çok yoğun bir savaşın içindeyim. Ülkenin içinde bulunduğu krizlerde birde buna eklenince işim daha da zorlandı. Sürekli yollarda ve yardım dağıtım çalışmalarındayım. Sağlığım tabi eskisi gibi olmasa da içimizdeki aşk bizi ayakta tutuyor.
Şimdi Samsun, Ordu ve Kilis yolları başlıyor. Bu Perşembe sabahı erkenden kara yolu ile çıkıyorum. Kimseye küs veya siteden uzaklaşmış değilim. Umudu beklyenlrin umudu için yollardayım.
Şaban amcam merak etme sen çok iyiyim, hpinizi çok seviyorum.

Sayın t_yaman,
İfade edilen bilgi doğru olmayıp, internet üzerinde 6 yıldır dolaşan bir maildir.
Hangi zihniyette yapıldığı soruştrurmalarda da anlaşılmamıştır. Duyarlılığınıza çok teşekkürler.

Değerli dostlar,
Çok zor dönemlerdeyiz, sorumluluklarımız çok ağırlaştı, Ülkemizin içindeki durumu çok iyi değerlendirme zamanı ve geleceğe sahip çıkma noktasında bilinçli olalım.

En derin sevgi ve selamlar.

Kemal DEMİREL

Tarih: 25 Şubat 2009, 13:04 - İp: 85.***.**2.46
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

sizi tekrar görmek sevindirici.
ayrılığınızın nedenine ben denk gelemedim.biraz da merak etmiştim.başkana acaba birşey mi oldu diye.
böyle iyi haberlerinizi okumak bizi mutlu etti.
çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.
sağlıcakla...

Tarih: 25 Şubat 2009, 19:36 - İp: 88.***.**4.149
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

kheer Dostum,
Hassasiyetinize çok teşekkürler.
Çok yoğun bir dönem, sıkıntılar ve Ülkenin durumu ayrıca mağlum.
Sabah 6 da ayrıca yine yollara düşüyorum.
Toplumsal konulara biraz duyarsızlıklar olsada kimseye küskünlüğüm yok.
Zamanla belki daha duyarlı olacağız toplum olarak.
Ülkemiz için çok önemli dönemden geçiyoruz.
Herşeyin hayırlısı.

Sevgiyle kalın.

Kemal DEMİREL

Tarih: 25 Şubat 2009, 21:49 - İp: 85.***.**2.46
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Var bir sıkıntın ama takma kafana @edizce..

Tarih: 26 Şubat 2009, 00:21 - İp: 85.***.**9.238
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Sayın kumköy34,
Duyarlılığın hassasiyetin onur verici, çok teşekkürler.
Hayatı soluyan ve gözleyen kişi olarak herşeyi kafaya takmaya çalıştığımda davamda ve savaşımda da etkilenmelerim olmakta.

Kimse ile bir sorunum yok ama çok mu hassaz oldum ya da yaşın gerektiğimi ne herşeyi kafaya takıyoruz bazen .

Çok duyarsız mı olduk yoksa duyarlı kök hücrelerimiz mi nasırlaştı?

Ne Çanakkale ruhu kaldı ne de toplumsal sorumluluk anlayışında duyarlılık.
Hayatı fotolarken hangi hazla kareliyorsak, görüntüler mi sararıyor artık yoksa götüntülerin en çarpıcı hale gelmesi için deklanşörler beklentide mi?

Ne oluyoruz ve nereye gidiyoruz hesabını yaparken sızıp uyur hale geldik ve kalktığımızda masalın neresinde olduğumuzu görüyoruz. Ne masalın kahramanı nede yazarı belli.

İş işten geçiyor mu? yoksa hala rahmetlinin kalkıp bizim için birşeyler daha mı yapması bekleniyor? onu da anlamış değilim.
Ama birşeyin çok iyi farkındayım.
Çok iyi görüntüler kareler çekileceği belli. Belli de sorumlusu kim olur bilinmez?
10 Yıldır yollardayım, yollara çıkın anlaşılır??

Saygılar.

Tarih: 26 Şubat 2009, 01:55 - İp: 85.***.**2.46
hayalsultan
hayalsultan (üye)
İstanbul / Meraklı

Değerli Kemal bey, ben de kolaylıklar diliyorum hepinize..

Tarih: 26 Şubat 2009, 02:02 - İp: 88.***.**8.180